Panusta: Arena Maailmameistrivõistlused 2024

Arena maailmameistrivõistlused, rahvapäraselt AWC, on ülemaailmne e-spordiüritus, mida korraldab Blizzard Entertainment ja mis debüteeris vaid umbes 15 aastat tagasi. See turniir annab mängijatele võimaluse võistelda ja tõestada, et nad on parimad. Võistlus algab Arena mängijatega Euroopast ja Ameerikast, kes loodavad end lahingus tõestada ja teenida koha oma piirkonna AWC ringrajal.

Meeskonnad alustavad osalemisega Arena Cupidel, mis on mängijatele avatud 3v3 turniiride seeria. Ainult parimad mängijad (gladiaatorid) kvalifitseeruvad AWC-le.

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Mis on areeni maailmameistrivõistlused

2022. aasta üritusel on võistlusele registreerunud tohutult palju mängijaid. Seda silmas pidades kasutatakse turniiril topeltväljalangemist ja parimat viiest, mille eesmärk on anda igale mängijale võrdne võimalus tippu ronida. Võistluse esialgsed kuupäevad on järgmised:

  • Karikas 1: 18.-19.märts
  • Karikas 2: 25.-26. märts
  • Karikas 3: 1.-3.aprill
  • Karikas 4: 8.-10.aprill

Auhinnafond

Lisaks sellele meistritiitlile omistatud aule ja tiitlile on mängijatel kogu ürituse jooksul ka võimalus võita suuri auhindu. Kuna 2022. aasta avatud karikavõistlused on juba käimas, saavad neli saadaolevat karikat iga piirkonna jaoks kuni 10 000 dollarit nädalas auhinda. Iga piirkonna kaheksa parimat meeskonda pääsevad ringrajale ja ülemaailmsele finaalile, kus nad võistlevad 700 000 dollari suuruse auhinnafondi pärast (2022. aasta võistlus).

Warcrafti kohta

World of Warcraft, lihtsalt Warcraft, on massiliselt mitme mängijaga võrgurollimäng (MMORPG), mis näeb tuhandeid mängijaid üksteisega lahingus, tehes kangelaslikke ülesandeid ja suuri seiklusi. Mäng on loodud fantaasiamaal, kus mängijad võitlevad erinevate olenditega. Warcraft sisaldab ka teisi valdkondi, kus mängijatel on võimalus valida, millal mängija-mängija võitluses osaleda.

World of Warcrafti (WoW) lühike ajalugu

Käivitamise ajal ei kavatsenud Blizzard Entertainment lisada ühtegi PvP (pleier-versus-player) elementi. Kuid arendaja lisas kiiresti PvP Honor süsteemi, millel on lahinguväljad ja areen. Lahinguväljad võimaldasid mängijameeskondadel omavahel võidelda, samas kui areen lisas mängule konkurentsitiheduse.

Aastate jooksul on areen rikastatud uute kaartide, edetabelite ja eraldi hooaegadega. Silmapaistev areng Warcrafti ajaloos toimus 2017. aastal pärast Mythic Dungeon Invitation Tournamenti tutvustamist, mis hiljem nimetati ümber Mythic Dungeon Invitationaliks. See uus samm nägi mängijaid konkureerimas keskkonnaga, rõhutades seega selle tähtsust meeskonnad töötavad koos.

Kuidas WoW töötab

Nagu varem mainitud, on WoW eSports 3v3 võitlusmäng. Iga meeskond püüab kõigepealt tappa kõik vastaspoole liikmed. Mängu iseloomustab rida ründe- ja kaitsejahtumisi. Strateegia ja meeskonnatöö on iga meeskonna edu lahutamatud osad, kuna liikmed püüavad tabada sobival ajal, et tappa.

Väärib märkimist, et mängu PvP pool on eSpordi esmane fookus. Kuid WoW-mängijad saavad mängida ka muid võistlusrežiime, sealhulgas reidid, ajaga võidujooks, et võita tehisintellekti juhitud bossid, ja Mythic Dungeon Invitational.

Seiklused ja väljakutsed mängu ajal stimuleerivad mängijatevahelist suhtlust. WoW teeb selle kaasamise võimalikuks, lisades mängijatevahelise suhtluse hõlbustamiseks vestlus- ja helifunktsioonid. Võistluse sotsiaalne aspekt tähendab, et mängijad ei ole lihtsalt nagu kõik teised ekraanil olevad tegelased, vaid jäävad läbivalt inimesteks.

Warcraftil on e-spordi areenil olnud märkimisväärne teekond. Kuigi AWC-d peetakse mängu tipptasemeks, on mitmeid muid meeldivaid sündmusi. Olgu selleks klassikaline mängija-mängija-aspekt või mängija-mängija-keskkond, e-spordihuvilistele on palju ees ootamas.

Miks on areeni MM populaarne?

Arena maailmameistrivõistlused on kahtlemata üks parimaid eSpordi võrguturniire World of Warcrafti panustajatele. See e-spordi turniir on silmapaistval kohal e-spordi turniiride loendis, mis on eriti populaarsed mängijate seas, kellele meeldib MOBA tiitlid, nagu paljukiidetud League of Legends. Pole üllatav, et alates 2004. aasta novembrist toimunud sellise ulatusega mäng meelitab e-spordi turniiridele panustavate mängijate seas üha suuremat publikut.

AWC kihlveod on viimastel aastatel õitsele puhkenud tänu suurenenud auhinnarahadele ning kõrgendatud teadlikkusele tippmängijate ja -meeskondade kohta. See teeb AWC kihlveodest uusi kliente otsivate veebipõhiste e-spordi kihlveosaitide peamise turu.

Teine atribuut, mis teeb AWCst ühe suurima e-spordi turniiri, on selle lihtsus. WoW AWC-le panustamine hõlmab põhimõtteliselt samu samme nagu teistele e-spordimängudele, nagu Call of Duty või CS:GO, panustamine. Kõik, mida mängija vajab, on leida vääriline veebipõhine e-spordi kihlvedude sait katab suuremaid eSpordi turniire enne, kui nad hakkavad panuseid tegema.

Kuigi WoW ei pruukinud olla loodud e-spordiks, otsustasid populaarsed kihlveokontorid lisada oma pakkumistesse WoW-kihlveod, mis muudab WoWi kiireks hõivamiseks mõne parima e-sporditurniiri ja -liigaga.

AWC võidumeeskonnad ja suurimad hetked

WoW lugu läheb palju kaugemale sellest, kuidas enamik inimesi mõistab videomäng. Teisest küljest toidavad AWC-d sõna otseses mõttes igaüks. Kuni meeskonnal on kvalifikatsioonietappidel domineerimiseks vajalik, pääseb ta AWC-sse.

Warcraftil on minevikus olnud omajagu olulisi hetki. Suurte nimedega organisatsioonide, tohutute auhinnafondide ja suure vaatajaskonnaga teeb WoW 2022. aastal ja pärast seda tohutuid edusamme. Sündmus on juba kinnitatud ja ei saa eitada, et AWC on siin, et jääda.

Must meetod

Method Black oli 2019. aasta Arena maailmameister. 2019. aasta võiduga kindlustas meeskond Methodi teist aastat PvP-kategoorias domineerimise. 2019. aasta võiduga astus nad Wildcard Gaminguga teist korda vastu pärast alistamist ülemises finaalis. See võit järgnes Method Blacki terve aasta kestnud domineerimisele EL-i hooajal.

Method Black läheb ajalukku kui Warcraft AWC 2020. aasta hooaja esimesed meistrid. EL-i meeskond võitis EL-i karikasarja 1. suure finaali. See ajalooline võit tuli pärast rasket võitlust, mis kestis seitse mängu, enne kui Method Black võitis. Seda meeskonda juhib organisatsioon Method Organization, mis juhib Põhja-Ameerika Method Orange'i, mis on Ameerikas kõrgel kohal.

Pilv 9

Pilv9 on kahtlemata AWC juhtiv jõud. Pärast suhteliselt lühikest viibimist World of Warcraft Arenal 2015. aastal oli Cloud9 2019. aastal turniiril tagasi ja andis oma kavatsustest kiiresti teada. See Põhja-Ameerika meeskond on võitnud AWC tiitleid, olles sellega Põhja-Ameerika tippmeeskondade seas.

Cloud9 kuulub Cloud9 Esports, Inc.-le, organisatsioonile, mis on aastate jooksul aktiivselt osalenud paljudes eSpordi liigades, muutes selle eSpordi turniiridele panustavate panustajate seas populaarseks.

Meetod Oranž

Method Orange tegi ajalugu, võites AWC 2018. aastal. See võit tuli pärast pikka hooaega ja esinumbrit Ameerika piirkonnas. 2018. aasta hooajal kaotas Method Orange oma Euroopa kolleegid. Finaalid olid mõnevõrra kliimavastased pärast seda, kui Method Orange vajas seitsmemängulisest finaalist vaid nelja võitu. See võit rõhutas ka seda, kui tugev oli 2018. aasta meeskond.

ABC

2017. aasta e-spordi maailmameistrivõistlused areenil toimusid Anaheimi konverentsikeskuses Lõuna-Kalifornias. Euroopa meeskond ABC võitis pärast NA meeskonna Panda Globali alistamist. See oli kahtlemata üks neist lihtsatest finaalidest, kus ABC alistas Panda Globali 4:0.

Kus ja kuidas panustada areeni maailmameistrivõistlustele?

AWC kihlveosaidi valimine

Nüüd, kui on selge, et AWC on üks neist populaarseimad turniirid e-spordi mängude maailmas peavad World of Warcraftis panustavad panustajad läbi sõeluma pika nimekirja e-spordi kihlveosaitidest. Mis puutub e-spordi kihlveosaidi valimisse, siis parima AWC kihlveosaidi valimisel on kasulikud järgmised näpunäited.

  • Kihlveokontori maine
  • Pakutavate koefitsientide kvaliteet
  • WoW kihlveoturgude saadavus
  • Kampaaniad ja stiimulid
  • Otseülekande funktsioon

Kuidas panustada AWC-le

WoW-l on lai valik kihlveoturge. Spordi ainulaadne olemus annab mängijatele võimaluse oma panustega palju lõbutseda. Alustuseks on teadmised World of Warcraftist kriitilise tähtsusega, et mängijad saaksid oma panustamiskogemust nautida. Samuti on tehtud panuste tüübi tundmine suurepärane viis mängukogemuse tugevdamiseks.

Teadmised panusetüüpide ja mängu dünaamika kohta mängivad AWC kihlveo puhul üliolulist rolli. Lisaks mängust korralikule arusaamisele on WoW-kogukonnaga liitumine kasulik, et parandada mängija arusaamist mängust ja e-spordi ökosüsteemis toimuvast.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask