Panusta: Overwatch League 2024

Overwatch League (tuntud ka kui OWL) kui üks esimesi professionaalseid spordiliigasid, esindab meeskondi kogu maailmast. Blizzard Entertainment käivitas liiga 2018. aastal 12 meeskonnaga. Pärast aasta möödumist 20 meeskonnani laienemist alustas liiga pidevat tõusu, mida õhutas 2018. aastal 50 miljoni mängijaga esportmängu Overwatch populaarsus.

Mängija palgad algasid 50 000 dollarist minimaalse 1-aastase lepinguperioodi jooksul, sealhulgas pensionile jäämise, tervisekindlustuse, eluaseme ja mängijate harjutuskohtade eest. Meeskonnad jagasid mängijatele boonuste näol minimaalselt 50 protsenti tulust. Esimesel hooajal said liigatšempionid minimaalselt miljon dollarit boonust. Aruannete kohaselt rääkis Blizzardi juhtkond Milwaukee Bucksi kaasomaniku Wes Edensiga Chicagos asuva meeskonna juhtimisest, et osaleda e-sporditurniiride nimekirjas. Seda kokkulepet aga ei täidetud.

Overwatchi kohtakogukondMiks on Overwatch League populaarne?Miks on sellel turniiril populaarne panustada?Populaarsed meeskonnad
Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Overwatchi kohta

Overwatch tuli turule 2016. aastal mitme mängijaga meeskondliku tulistamismänguna, mille Blizzard Entertainment lõi ja avaldas. Mäng määrab iga mängija ühte kahest meeskonnast. Igas meeskonnas on kuus mängijat mängu tegelaste või "kangelaste" nimekirjast. Iga kangelane liitub mänguga erinevate võimetega, mis aitavad meeskonnal eesmärke kaardil täita.

Mängijad alustavad 1. kinnitustasemelt, jõudes tasemeni 5. Iga kinnitus mõjutab mängija kinnitustaset. Kui mängija ei saa täiendavaid kinnitusi, võib tema tase langeda. Mängu aruandlussüsteemis olevad karistused võivad samuti võtta mängijalt tema kinnitused.

Preemiad

Mängijad võivad olenevalt kinnitustasemest saada Loot Boxe. Kõrgemad tasemed toovad kaasa suurema hulga lootsbokse. Pärast seda, kui mängija sooritab vägiteo või ilmutab annet, saab mäng aumärgi. Kõigi trofeede jaotus on saadaval peamenüü karjääriülevaate jaotises. Mängijad võivad neid saavutusi sõpradega jagada.
Mängu ajal saavutab mängija kõrgema taseme ja avab võimalused kangelase heli ja välimuse kohandamiseks. Tegelase kohandamine on saadaval ka kangelaste galerii peamenüüs.

Rüüstama

Loot Boxes pakuvad ka kohandamisvõimalusi. Mängija avab igal tasandil kõrgemal kasti. Mängijad saavad ka krediite, mida saab kasutada rohkemate kohandamisvalikute ostmiseks. Mängija saab portreeraami igal 10. tasemel, kuni ta on need kõik välja teeninud.

kogukond

Overwatchi kunagine elav ja viljakas kogukond on viimastel aastatel kahanenud. Sellegipoolest on 2022. aastal ligi 7 miljonit mängijat kuus kuus endiselt elus ja meelitab online-spordikihlvedude saitidel osalema kogu maailmas. Kuna enamik mängijaid on sotsiaalmeedias aktiivsed, väheneb mäng endiselt 50 miljonilt 2018. aastal viimastele numbritele. Kuigi enamikus mängudes on mängijate osalus aasta-aastalt vähenenud, ei tõota Overwatchi mängijate dramaatiline langus tuleviku jaoks midagi head. Mõned eksperdid seostavad mängu mängijate arvu vähenemist uue sisu ja värskenduste puudumisega.

Võrreldes mängijate osalusega League of Legends, Fornite ja teistes populaarsetes mängudes, on Overwatchi 6 miljonit mängijat tilk ämbris. Need võrgumängud näitavad tugevat mängijate arvu, mis jätab Overwatchi laienevast e-sporditurust ja parimatest e-sporditurniiridest maha.

Miks on Overwatch League populaarne?

Siiski on OWL endiselt populaarne ja suurimad esporditurniirid pakkuda mängijatele võimalusi võistlemiseks. Professionaalsed meeskonnad otsivad mängijaid teistest liigadest, mida Blizzard juhib. 2017. aastal avas Open Division amatöörmeeskondadele võimaluse võistelda spordi suurturniiridel sarnases struktuuris nagu profiliigad. Kvalifitseeritud mängijad sisenevad amatööride järelhooajale piirkondlike matšide jaoks.

Väikese preemia antakse mängijatele, kes lõpetavad hooaja mängud meeskonnas enne playoffi. Krediit on lunastatav Blizzardi digipoes. Edukad piirkondlikud meeskonnad võivad võita auhindu. Avatud divisjoni mängijad on pärit seitsmest piirkonnast, sealhulgas Lõuna-Ameerikast, Vaikse ookeani piirkonnast, Põhja-Ameerikast, Koreast, Euroopast, Hiinast ja Austraaliast.

Edukad mängijad ja meeskonnad liiguvad alaliigasse, mida nimetatakse Overwatch Contendersiks. 2018. aastal käivitas Blizzard programmi Contenders, et ühendada piirkondlikud turniirid viisil, mis toetas Overwatch League'i. Kandidaadid koosnevad globaalsetest divisjonidest, kuhu kuuluvad mitmed meeskonnad. Iga meeskond võib koosneda amatöör- ja professionaalsetest mängijatest. Võistlejameeskonnal, kui ta on seotud Overwatch League'i akadeemia meeskonnaprogrammiga, võib kaks mängijat allkirjastada lepingu, et nad liiguvad edasi-tagasi akadeemia meeskonna ja OWL-i meeskonna vahel.

Avatud divisjoni meistrivõistluste meeskonnad liiguvad võistlejate hulka esport meistrivõistlustel. Blizzard laienes, lisades 2018. aastal kaks osakonda, Lõuna-Ameerika ja Austraalia. Võrdsuse edendamiseks piiras Blizzard 2019. aastaks väljastpoolt võistkonna piirkonda võistlema lubatud mängijate arvu kolmele.

Miks on sellel turniiril populaarne panustada?

Overwatch tervitab uusi mängijaid, nii amatöör- kui ka professionaale. Mängu raskusaste muudab selle külgmise võimaluse Counter-Strike'i mängijatele, kes võivad otsida vaheldust, või põnevust otsivatele algajatele. Hästi organiseeritud režiimide, erksate värvide ja huvitavate tegelastega mäng on mängijate jaoks visuaalselt atraktiivne ja ergutav. Visuaalsed animatsioonid ja efektid juhendavad mängijaid näitama neile meeskonna võidu saavutamiseks vajalikke toiminguid.

Overwatchi mängijad ja fännid pole ainsad, kes mängu naudivad. Esporditurniiridele panustamise võimalusi on palju, kuna veebipõhised spordiennustused võimaldavad entusiastidel panustada tulemuste peale, tehes panuseid matši tulemuste, meeskonna edu ja üksikute mängijate peale. Nagu enamiku e-spordialade puhul, on Overwatch populaarne valik mänguritele, kes on meeskondi analüüsinud ja lemmikud valinud

Panustamine Overwatch League'ile

Enne panuse tegemist on oluline uurida Overwatch League'i kohta. Mängu tundmine on hea panuse tegemisel esmatähtis. Enamik spordiennustusi pakub hulgaliselt teavet mängu ja meeskondade kohta, võimaldades mänguritel põhjalikumalt tutvuda vaata valikuid ja koefitsiente enne raha panustamist. Üksikasjalik teave võib sisaldada ajakohast teavet sündmuste, turniiride ja meistrivõistluste kohta. Abiks on ka uudised mängu muudatuste ja mängijate värskenduste kohta. Olulise teabega koefitsientide, matšide ja üksikute mängijate kohta on mänguril hea võimalus teha kindel panus.

Planeerimine on esporditurniiridele panustamisel oluline element. Algajatele võib OWL-i liiga jälgimine enne panuse tegemist anda väärtuslikku teavet selle kohta, kuidas mäng toimib ja miks meeskonnad võidavad. Näiteks võivad mängijate ja meeskondade paremusjärjestused anda panuste tegemiseks väärtuslikku teavet. Siiski võivad amatöörliigades edu näidanud uued ja tulevased mängijad OWL-is konkurentsivõimeliseks jääda. Üksikisikute ja meeskondade vaatamine võib aidata mänguril kihlveo tõenäosust ületada.

Lisaks tagab spordiennustuse uurimine, et mängur tegeleb litsentseeritud ja usaldusväärse kihlveoplatvormiga. Mainekad kihlveokontorid pakuvad parimaid koefitsiente ja ajakohast teavet turniiride ja mängijate kohta. Teave on teadliku panustamisotsuse tegemiseks hädavajalik. Panustaja peab enne panustamise mõistma meeskonna või mängija asetust.

Veelgi enam, populaarsed platvormid pakuvad võimalust suhelda sarnaselt mõtlevate Overwatchi entusiastidega. Keskusena muudab spordiennustus selle lihtsamaks arutada kihlveostrateegiaid kogenud mänguritega. Kihlveo konsensus ei õnnestu alati, kuid mõnikord võib kogukonnaga teabe vahetamine tõsta panustaja hasartmängustrateegiat.

Pärast hästi läbi vaadatud spordiennustuse platvormi valimist registreerige konto. Sissemakse tegemine ja panustamise alustamine on lihtne. Populaarsed platvormid pakuvad mänguritele juurdepääsu rahvusvaheliselt tunnustatud digitaalsetele rahakottidele, pangaülekandele ja krüptovaluuta sissemakse võimalustele.

Populaarsed meeskonnad

Overwatch meeskonnad on säde, mis õhutab fänne mängust elevust. Üks põhjus, miks mäng endiselt elus on, on võistlemist armastavate mängijate dünaamiline mäng. Üksikud mängijad saavutavad Internetis ikoonilise staatuse, mis tuleneb fännide ja mänguhuviliste ilutsemisest. Alates OWL-i matšide võitmisest kuni turniiridel üle maailma võistlemiseni – need kolm meeskonnad paistavad silma domineerivate ülemaailmsete konkurentidena.

Pilv9

Seda peetakse endiselt Overwatchi jõuallikaks, Pilv9 järjekindlalt igal turniiril esikohal. Sageli favoriidina hinnatud meeskond jääb paljudel turniiridel teisele positsioonile alla. Sellegipoolest on Coud9 võitnud mõned tunnustatud tiitlid, nagu ONAG Invitational ja Agents Rising.

MEESKONNAKAADUS/MEESKONNAKADE

Team Envyust, praeguse nimega Team Envy, peetakse endiselt üheks parimaks meeskonnaks Läänes. Meeskondade rekord sisaldab esikohti Operation Breakout, OG Invitational ja muudel suurüritustel. OWL-i esimesel hooajal domineeris liigas Team Envyus Lõuna-Korea Teamsi vastu ja tegi tugeva jooksu teiste liiga meeskondade vastu. Meeskond pääses 2019. aasta playoffi ja kaotas Vancouver Titansile.

Sobimatud

Misfits domineerivad turniiridel, võites The Battle'i ja Euroopa Atlantic Showdowni kvalifikatsiooni. Kuna meeskond jätkab võitmist, on iga mängija ja kollektiivne meeskond turul parimad Euroopa Outreachi konkurendid.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask