10 Parimad e-spordi kihlvedude saidid riigis Ukraina

Veebipõhise e-spordi kihlveosaidi valimisel on ukrainlastel palju võimalusi. On ülioluline, et spordiennustus pakuks nendele spordialadele laia valikut panuseid ja ka mõistlikke koefitsiente. BetWinner ja Parimatch on vaid kaks näidet saitidest, mis hõlmavad peaaegu kõiki suuremaid nišše.

Alates esimesest hetkest, mil mängija e-spordi ennustusplatvormile ligi pääseb, peaks seda olema lihtne kasutada. See määrus kehtib nii veebisaidi laua- kui ka mobiiliversioonide kohta. Jaotised peaksid olema loogiliselt korraldatud, tekst ja joonised peaksid olema loetavad ning olemas peaks olema tugev otsinguvõimalus. Laadimisajad on väga kriitilised, nagu ka platvormi stabiilsus üldiselt.

10 Parimad e-spordi kihlvedude saidid riigis Ukraina
Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ideaalses maailmas oleksid saadaval nii tervituspakkumised kui ka pidevad stiimulid. Esimene peaks pakkuma mängijale märkimisväärset ühekordset stiimulit oma konto käivitamiseks. Viimased peaksid tasustama oma pidevat pühendumist. See on ala, kus 1xBet ja Bet365 tõeliselt säravad.

Kindlustades asjakohaste turvameetmete olemasolu, võib spordiennustus oluliselt kaasa aidata veebiturvalisusele. Kaasata tuleks SSL-krüptimine, tulemüürid ning kliendi ja ettevõtte sularaha eraldamine. Samuti on suurepärane võimalus oma kontode kaitsmiseks kasutada kahefaktorilist autentimist. Nii Unibet kui Pinnacle peetakse Ukrainas väga turvaliseks platvormiks.

Esportkihlvedude ajalugu Ukrainas

Pärast seda, kui Ukraina saavutas külma sõja lõpus 1991. aastal iseseisvuse Venemaa ülemvõimu alt, hakkas kihlvedu õitsema. 2000. aastaks oli Ukrainas umbes viiskümmend mänguautomaati, kuna puudusid operaatorite tegevust reguleerivad selged õigusaktid või eeskirjad. Valdav enamus koondus pealinna Kiievi ümber. Olympic Casinos Company oli tugev jõud ja patroonid võisid panustada mõnes oma eraldatumas kohas.

Mis on ajaloos muutunud tänapäevaks?

Alates ajast, mil Nõukogude võim riiki valitses, olid hasartmängud tavalised. Olid hasartmängumajad ja kuldaeg oli 1990. aastatel, kui inimestele meeldis mängida kõiki laua- ja arkaadmänge. Kuid see oli vaid aja küsimus, millal riigis hakkas hasartmängude probleem sagenema. Selle põhjuseks oli tolleaegne regulatsiooni puudumine.

Pigem oli väheste reeglitega kõigile tasuta lähenemine. See viis selleni, et inimesed panustasid ja kaotasid raha isegi siis, kui nad võitsid. Musta turu ehk põrandaaluse kihlveo tõusu tunnistas ka valitsus, kellel ei olnud sellele mingit mõju. Uuringute kohaselt olid valitsuse tulud suhteliselt väikesed, kuna 20% täiskasvanud elanikkonnast mängis ebaseaduslikult hasartmänge.

Esport tänapäeval Ukrainas

Hasartmängud muutusid Ukrainas populaarsemaks, kui Nõukogude Liit lagunes ja riik iseseisvus. Inimesed hakkasid e-spordi mänge väärtustama, tekitades segadust. Ukraina kavatseb kasutada oma uut reguleerivat raamistikku, et saavutada kontroll oma turu üle ja suurendada tulusid pikemas perspektiivis.

Reguleeritud võrgumängud pakuvad mängijatele rohkem konkurentsi. Litsentsiga saidid peavad konkureerima mitte ainult üksteisega. Rahvusvahelised asukohad, sealhulgas Tšehhi e-spordi kihlvedude saidid, domineerivad juba Ukraina turul.

Keelust välja tulemas

Ukraina 11-aastane hasartmängukeeld avaldas märkimisväärset mõju riigi online- ja offline-kihlveotööstusele. Sellegipoolest on president Volodymyr Zelensky ja valitsuse hiljutine kampaania, samuti seaduse 2285-D vastuvõtmine julgustavad signaalid. Uue õigusliku raamistiku tulemusena on panustajad hakanud nautima suuremat valikuvabadust. Reguleeritud turu maksustamisest võidab ka riik.

Õnnemängude keelustamise eesmärk oli muuhulgas kaitsta elanikke probleemsete hasartmängude eest. Samuti kavatseti Ukraina pinnal rajada vabatsoone, kus saaks toimida online e-spordi kihlveod, kuid neid ei tehtud kunagi.

Selle tulemusena on suur osa maapõhisest kihlveotööstusest maa alla läinud. Mõned parimad Ukraina mängijate veebipakkujad asuvad väljaspool riiki. Nende hulgas on parimad e-spordi kihlvedude saidid Tšehhi operaatorid jätkavad oma klientidele teenuste osutamist.

Esportkihlvedude tulevik Ukrainas

Arvestades kohaliku majanduse hetkeseisu, võib Ukraina hasartmänguturu legaliseerimine, nagu varem öeldud, anda riigieelarvesse märkimisväärseid vahendeid. Pärast maapealsete ja võrguhasartmängude legaliseerimist eeldatakse, et Ukrainas rakendatakse rangemaid kontrolle.

Selles riigis lubatakse mängutegevust avada vaid operaatorid, kelle fond on näiteks kaks miljonit eurot. Ukraina kiitis hiljuti heaks mitmed videomängude kihlveo pakkujad. Seetõttu on palju ootusi, et need paranevad aja jooksul, et need vastaksid teiste riikide omadele, kellel on lubatud tegutseda avamere mängutsoonides.

Kas Ukraina liigub legaliseerimise poole või vastu?

Esimene mängukongress toimus Kiievis 2015. aastal. Erinevatest riikidest pärit esinejad jagasid oma kogemusi hasartmängutööstuse loomisest vastavad riigid ja arutati, kuidas Ukraina võiks selle sektori parimatest tavadest kasu saada.

Eelmise aasta üritust nimetati "Ukraina mängude tippkohtumiseks" ja see oli tohutult edukas. Paljude maailma juhtivate hasartmängufirmade eksperdid ja investorid kogunesid, et arutada hasartmängude legaliseerimise võimalikke tagajärgi Ukrainas. Need kohtumised on märgid riigist, mis liigub e-spordi kihlveo ja üldiselt hasartmängude struktureerituma legaliseerimise poole.

Kas kasiinod on Ukrainas legaalsed?

Internetikasiinod peavad asuma Ukrainas ja peavad järgima rangeid juhiseid, et neid pidada legitiimseks. Interneti-hasartmängude tööstuses on ligikaudu 10 erinevat tüüpi litsentsimistegevust. Maapealsed ja online kasiinod nõuavad eraldi litsentse. Ukraina valitsus on kasiinodele kehtestanud karmid regulatsioonid.

Espordialased õigusaktid Ukrainas

Kõik hasartmängud, sealhulgas maapealsed ja võrgus mängitavad, olid keelatud kuni aastani 2020. Hasartmängude kõik vormid keelav seadus kehtestati 2009. aastal. Tänaseks legaliseerib uus hasartmänguseadus levinumad hasartmänguvormid. Kasiinod, Interneti-kasiinod, kihlveokontorid (sh online-kihlveopoed), mänguautomaadid ja online-pokker on nüüd lubatud, kui need vastavad kõigile eeskirjadele.

Kuigi Ukraina päritolu kihlveoveebisaite pole, ei tähenda see, et Ukraina hasartmängijad oleksid kõrvale jäetud. Nad otsivad pidevalt kihlvedude vahendajaid, kes pakuvad konkurentsivõimelisi koefitsiente, laia valikut spordi- ja kihlveoturge ning lokaliseeritud teenuseid.

Seega peaks iga Ukraina turule pääseda sooviv kihlveokontor keskenduma konkurentsivõimeliste koefitsientide, paindlike õigeaegsete väljamaksetega sissemaksevõimaluste ja laia valiku spordiennustusvõimaluste pakkumisele, sealhulgas jalgpallile, jäähokile ja poksile.

Plussiks on ka veebisaidi ukraina või vene keelde tõlkimine, valuutana UAH pakkumine ja klienditeeninduse pakkumine ühes neist keeltest, kuna see näitab huvi piirkonna vastu. Kuna jalgpall on Ukrainas kõige populaarsem spordiala, on enamikele Euroopa suurtele jalgpalliturniiridele ahvatlevate koefitsientide andmine ja jalgpalli eSport on kihlveokontoritele võidupilet.

Kihlveod Ukrainas

Pärast keelu tühistamist 2020. aastal asus kogu Ukraina valitsus kihlveokorraldajaid litsentsima ja tööle ennistama. Riigi litsentsimisprogrammi tulemusena saavad nüüd nii maapealsed kui ka veebipõhised kasiinod pakkuda kihlveo- ja loteriipileteid.

Kihlveokorraldajatele on lubatud ainult Internetis mängimine. Internetikasiinodel või pokkerifirmadel pole vaja teha koostööd maapealsete kasiinodega. Nii maapealsete kui ka veebikasiinode jaoks on valitsus alustanud seitsme kategooria esmaste litsentside väljaandmist.

Ukraina mängijatel lubatakse teoreetiliselt nüüd legaalselt ja turvaliselt mängida. Ukrainlased saavad mängida ka rahvusvahelistel veebisaitidel. Internetis eSpordi kihlveokontoritega tutvumine ei ole mingil viisil piiratud. Alles pärast komisjonilt konkreetse litsentsi küsimist lubatakse riigi ettevõtetel pakkuda hasartmängutarkvara välismaistele kasiinodele. Hasartmänguseadus keelab mis tahes monopolil tegutseda maa- või Interneti-kihlvedude operaatoritel.

Toimib avamerel mängimisel

Miski ei takista panustajatel võtmast ühendust kihlveokontoritega, kes aktsepteerivad Ukraina kliente, sest ükski määrus ei ole riigis Interneti-kihlvedusid eriti käsitlenud. Kuigi Ukraina kihlveokontorid keelustati 2009. aastal, ei kehtinud seal mingeid piiranguid, nagu mustad nimekirjad või valitsus, mis sunnib Interneti-teenuse pakkujaid teatud kihlvedude vahendajaid blokeerima.

Selle tulemusel võivad mängijad isegi ilma VPN-ita külastada suuri rahvusvahelisi kihlvedude vahendajaid. Kuna aga mõned kihlveokontorid ei ole enam riigist pärit mängijaid vastu võtnud, tuleks enne selliste saitide kasutamist kontrollida.

Ebaseaduslikud kasiinod suletakse

Tulles tagasi keelu juurde, märkisid seadusandjad ebaseaduslike mängude aeg-ajalt suurenemist. Selle tulemusena võttis Ukraina valitsuskabinet 20. detsembril 2019 vastu otsuse, millega käskis sulgeda kõik ebaseaduslikud kasiinod. Selle tulemusel haarati kiiresti üle 150 ebaseadusliku loteriikeskuse, mis suleti üleöö.

Ametnikud suutsid pangast tagasi saada kuni 46 miljonit UAH. Valitsus on mõistnud, et mängude luubi alla toomine ja rihma otsas hoidmine võib majandusega imet teha. Seetõttu peavad nad seda kapitali kaasamise strateegiaks. Selle plaani elluviimiseks on valitsus kaalunud kasiinolinna loomist väljaspool Kiievit.

Ukraina mängijate lemmikmängud

Parimad mängud

On olnud suuremad esport-videomängud mis on Ukraina e-spordi turgu valitsenud peaaegu kümme aastat. Dota 2 seab kolme rajaga ruudukujulisel kaardil vastamisi kaks viiest mängijast koosnevat meeskonda. Eesmärk on olla esimene meeskond, kes hävitab vaenlase meeskonna baasi. Dota 2 on mäng, mis purustab pidevalt turniiri auhinnafondi rekordeid.

Counter-Strike on esimese isiku tulistamismäng, kus üks meeskond üritab plahvatada pommi vaenlase baasis, samal ajal kui teine proovib seda peatada. Iga mäng kestab 30 vooru, kusjuures meeskonnad võidavad pommi lõhkamise, pommi kahjutuks tegemise, vastasmeeskonna tapmise või aja lõppedes.

FIFA on ka panustajate seas metsikult populaarne.

Traditsiooniliste mängude inspiratsioon

Kuna e-spordiennustus on niivõrd võrreldav tavaliste spordiennustustega, siis pole ime, et traditsioonilistel spordialadel põhinevad mängud sisaldavad hulgaliselt panustamisvõimalusi. Need on levinud ka e-spordi maailmas. FIFA on kõige tuntum ja paljud jalgpallifännid naudivad seda.

Mängijad saavad FIFA-s mängida hasartmänge konkreetsete matšide või nende tulemuste peale, nagu päris jalgpallikihlvedude puhul. Populaarne NBA 2K pakub midagi ka korvpallisõpradele. Kuna sellel on oma telekanal ja elektrooniline liiga, viitavad sellele sageli isegi märkimisväärsed korvpallurid.

Makseviisid Ukrainas

Sest neid pole kohalikud maksevõimalused Ukraina hasartmängude puhul peavad mängijad oma kontode rahastamiseks toetuma välismaistele maksevõimalustele. Krediitkaartidega pangakontole ja pangakontolt raha teisaldamine ei ole ikka veel hea mõte. Jääge esialgu e-rahakottide juurde ja nautige Ukraina kihlvedusid muretult.

Peaaegu kõik online e-spordi kihlvedude saidid aktsepteerivad deebet- või krediitkaarte, nagu Visa ja MasterCard. Need on kahtlemata kõige levinum ja vanim viis toodete eest tasumiseks, kuna neil on kiire ülekandeaeg nii sisse- kui ka väljamaksete jaoks.

Viimase kümnendi jooksul on digitaalsete rahakottide populaarsus kasvanud ning e-spordi kihlvedusid on aktsepteerinud üha rohkem tarnijaid. Neteller ja Skrill on tuntuimad Ukraina mängijatele pakutavad e-rahakotid. Populaarsed on aga ka PayPal ja EcoPayz. Kuna need on loodud otse kasutaja pangakontoga ühenduse loomiseks, on e-rahakoti kontode seadistamine suhteliselt lihtne.

Pangaülekanded on e-rahakottide ja krüptorahadega võrreldes aeglased. Crypto eSports kihlvemissaidid on sobiv maksevalik mängijatele, kes soovivad kiireid sisse- ja väljamakseid hõlpsalt ja turvaliselt.

KKK-d

Kas e-spordiga uued mängijad saavad ikkagi panustada?

Jah. Kõik, mida vajate, on telefon või arvuti, kindel Interneti-ühendus, et luua konto parimate e-spordi kihlvedude pakkujate juures ja alustada mängimist.

Millised on parimad e-spordi kihlvedusid?

Õige e-spordi kihlvedude leidmine, kellel on kõik vajalik, võib olla üsna keeruline ülesanne. Kriteeriumid ulatuvad kihlveoturgude arvust saadaolevate panuste valiku, makseviiside, usaldusväärsuse ja saidi maineni.

Kuidas saab mängija parandada oma e-spordi panuste võiduvõimalusi?

Põhireeglite mõistmiseks vaadake e-spordivõistlusi ja õppige nende kohta. Samuti hoidke uudistel silm peal, et leida statistikat vormi, vigastuste ja muude määravate tegurite kohta.

Kas e-spordi üritusi voogesitatakse?

Jah. Peaaegu kõiki vasteid voogesitatakse pakkujate saidi kaudu. Samuti on vood saadaval suurimates e-spordi voogesituse pakkujates, nagu Twitch.tv, YouTube Gaming ja Facebook.

Mida peaksid mängijad jälgima, kui valivad e-spordimeeskonda, kellele panustada?

Mängijad peaksid muu hulgas arvestama sellega, kas meeskond on oma nimekirjas liikmeid vahetanud, ja muu hulgas meeskonna hiljutist vormi. Need aitavad neil teha teadlikke otsuseid.

Kuidas inimesed eSpordi mängudes võidavad?

Reeglid eSpordi matšide võitmiseks on mänguti erinevad. Seetõttu peaksid mängijad enne jätkamist tutvuma iga e-spordi mängu tingimustega.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask