Kõige populaarsemad esportturniirid

Elektrooniline sport, tavaliselt esport, on olnud olemas alates 1970. aastatest. Kuid need mängud said hoogu alles 1990ndatel, enne kui plahvatuslikult levisid 2000ndatel. Esports mängimine on arenenud sõprade keskel mängitavast juhuslikust ajaveetmisest professionaalseks spordiks. Tegelikult on esporditurniirid olnud sama kaua kui videomängud.

Esportmängude mängimise ilu on alati olnud võistlus, kusjuures kõige varasemad turniirid olid väikesed kohalikud võistlused, kus kasutati vastastikku mänguvormingut. Mis on esporditurniir? See näeb mängijaid võistlemas kindlas mängus kindlaksmääratud kestuse jooksul. Igal turniiril võistlevad üksikud mängijad või meeskonnad täpselt määratletud formaadis.

Populaarseimad spordiliigad ja turniiridMuud suured spordiüritusedParimad mängijad ja meeskonnadKuidas ja kuhu esporditurniirile panustada

Esport liigade või turniiride nimekiri on pikk, kusjuures The International on üks prestiižsemaid. International on ülemaailmne Dota 2 sporditurniir, mille on välja töötanud ja korraldab Valve. Alates 2011. aasta esimesest turniirist on The Internationali peetud igal aastal, välja arvatud 2020. aasta turniir, mis koroonaviiruse pandeemia tõttu ära jäi.

Kuva rohkem

2021. aastal pidas PGL Major Stockholm ehk PGL oma kuueteistkümnendat Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) meistrivõistlust Rootsis Stockholmis. 26. oktoobrist 7. novembrini 2021 kvalifitseerus Avicii Arenal võistlema 24 meeskonda piirkondliku edetabeli kaudu. 2 000 000 dollari suuruse auhinnafondiga üritus on esimene suur ja üks esimesi esport-meistrivõistlusi pärast pandeemia algust.

Kuva rohkem

Esport turniiride liigad on tänapäeval muutunud nii populaarseks. Seetõttu on tänane esportturniiride nimekiri pikk. Kuid just üleval on need eSpordi meistrivõistlused League of Legends World Championship. League of Legends World Championship, mida korraldab Riot Games, on iga-aastane profiturniir, mis toob kokku parimad League of Legendsi (LoL) meeskonnad, et iga hooaja lõpus tiitli nimel võistleda.

Kuva rohkem

Overwatch League (tuntud ka kui OWL) kui üks esimesi professionaalseid spordiliigasid, esindab meeskondi kogu maailmast. Blizzard Entertainment käivitas liiga 2018. aastal 12 meeskonnaga. Pärast aasta möödumist 20 meeskonnani laienemist alustas liiga pidevat tõusu, mida õhutas 2018. aastal 50 miljoni mängijaga esportmängu Overwatch populaarsus.

Kuva rohkem

DreamHack on Rootsis asuv meelelahutusettevõte. Ettevõte on spetsialiseerunud võistlusmängudele ja kuulub Modern Times Groupile (MTG), digitaalse meelelahutuse ettevõttele, mille peakorter asub Stockholmis. Guinnessi rekordite raamatu ja kaksikgalaktikate järgi on tegemist maailma suurima LAN-pidude ja arvutifestivaliga. Sellel (sel turniiril) on maailma kiireim Interneti-ühendus ja sellel on ka enim genereeritud liiklus.

Kuva rohkem

On vähe esport online-turniire, mis on suuremad kui PUBG Global Championship. See tervitab tasuta mängitava Battle Royale mängu parimaid mängijaid. See tiitel on mobiilis saavutanud tohutut edu. Kuid turniiri mängitakse ainult arvutis. Seda peamiselt seetõttu, et PUBG Mobile Club Open (PMCO) pakub juba platvormi mobiilimängijatele. PUBG Corporation korraldab PGC igal aastal.

Kuva rohkem

Ubisofti Six Invitational teeb endale ülemaailmsetel esporditurniiridel nime. Iga-aastased Rainbow Six Siege professionaalsed e-spordi online-turniirid tõmbavad kokku mõned maailma parimad mängutalendid. Montrealis asuv turniir, kus Ubisoft töötab mängu arendamise kallal, võõrustab meeskondi, kes võistlevad maailmameistrivõistlustel.

Kuva rohkem

Apex Legends Global Series

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Populaarseimad spordiliigad ja turniirid

Mänguturniire on erinevat tüüpi. Reeglid ja vormingud on märkimisväärselt erinevad, kuid vastavad DNA-d jäävad üldiselt identseks. Igasugune turniir on mõeldud selleks, et meelitada ligi konkreetne rahvahulk ja pakkuda mängijatele, fännidele ja isegi panustajatele ainulaadset kogemust.

Olgu tegemist kohaliku armatuurspordiliiga või profiturniiriga, espordiüritused võivad olenevalt mängu iseloomust kesta paar tundi või mitu päeva. Turniirid kasutavad tavaliselt lihtsat süsteemi, mis näeb mängijaid või meeskondi pärast iga võitu edasi, kuni võitja on selgunud.

Millised on kõige populaarsemad esportturniirid? Mänguturniiridele panustajad on sageli üllatunud, kuidas on viimastel aastatel muutunud videomängude võistlused, eriti need, millele pole pikka aega tähelepanu pööratud.

Edu realiseeritud esportlikud mängud on suuresti inspireeritud suurtest meistrivõistlustest ja nendega seotud tohututest võitudest. Sellegipoolest on siin mõned populaarseimad e-spordiüritused vaatajaarvu ja auhinnafondi osas.

Rahvusvaheline – Dota 2

International on kahtlemata üks suurimaid e-mängude turniire nii auhinnafondi kui ka vaadatavuse poolest. Rahvusvaheline on kõik omadused üks suurimaid e-spordi meistrivõistlusi.

Korraldab Valve, selle omanikud ja tegijad Dota 2 mäng, on see 18 meeskonnaga turniir säilitanud oma populaarsuse kõrgeimal tasemel alates 2013. aastast. International on ainult kutsega turniir, kus mängijad peavad võitlema piirkondlikel turniiridel või Dota Pro Circuit'il, et neil oleks võimalus kõne saada. -üles.

Statistica.com andmetel maksis see meistrivõistlus hooajal 2018/2019 meeletult 34 miljonit dollarit auhinnaraha, kusjuures võitjameeskond viis koju üle 18 miljoni dollari. Kahjuks ei saanud 2020. aasta hooaeg pärast COVID-19 pandeemiat teoks. 2021. aasta auhinnafond on rohkem kui 40 miljonit dollarit.

CS: GO Major Championship

The Counter-Strike: globaalne rünnak (CS: GO) Championship on kahtlemata kõige populaarsem ja suurim CS: GO turniir. Sellel üritusel osaleb 24 meeskonda, kes võitlevad peaauhinna nimel. Team Astralis on selle mängusündmuse hetkesündmused, mis on võitnud kolm viimast meistritiitlit. Turniiri auhinnafond oli eelmisel viiel aastal miljon dollarit. 2021. aasta meistrivõistluste auhinnafond kasvas aga kahekordseks, 2 000 000 dollarini.

League of Legends maailmameistrivõistlused

League of Legends (LoL) maailmameistrivõistlused käivitati 2011. aastal ja see on kahtlemata üks suuremaid e-spordiüritusi päikese all. Sarnaselt Internationalile haldab seda mängu võitnud Riot Games. See turniir on kahtlemata suurim ja populaarseim legendide liiga turniir ülemaailmselt.

See turniir on eriti tuntud oma intensiivsete ja dramaatiliste matšide poolest, kusjuures võistlus muutub emotsionaalseks nii mängijate kui ka fännide jaoks. LoL maailmameistrivõistlused sisaldab mõningaid parimaid LoL-i mängijaid, kes on valitud piirkondlikelt võistlustelt. Hiljuti lõppenud 2021. aasta meistrivõistlustel Islandil viis võitja koju 2 225 000. Tänavune auhinnafond on eelmise aasta auhinnafondiga samas väärtuses, kuid jaotust pole veel avalikustatud.

Overwatchi maailmameistrivõistlused (OWWC)

OWWC on iga-aastane esporditurniir, mida korraldab Blizzard Entertainment, Overwatcharendaja. See üritus algab stiilselt, Blizzard valib nende keskmise oskuste reitingu põhjal 24 tugevaimat meeskonda üle maailma. Seejärel jagatakse kõik riigid rühmadesse, kus võistlus algab.

See mäng naudib tohutut atraktiivsust. Siin on kicker, fännidel on harukordne võimalus valida oma meeskonna treenerid. Fännide kaasamine koosseisu valimisse on kahtlemata suurepärane viis fännibaasi üritusele kaasamiseks.

Varem on see liiga meelitanud üle 300 000 vaataja. Kui rääkida auhinnafondist, siis 2019. aasta ürituse võitis USA meeskond, kes viis koju 90 000 dollarit. 2022. aasta MM toimub 2022. aasta novembris, kuid auhinnafond on veel ametlikult välja kuulutatud.

Muud suured spordiüritused

FIFAe maailmameistrivõistlused

FIFA on ülipopulaarne videomäng ja üks kõigi aegade enimmüüdud mängudest. Hiljuti sõlmitud FIFA 21 väljakutse on EA vaadatuim sündmus, olles kogunud vaatamisaega miljon tundi. Kõik EA Spordi sarjad on põhiturniiri, FIFAe maailmameistrivõistluste haripunkt, kus osaleb 32 parimat mängijat üle kogu maailma, kes võitlevad 500 000-dollarise auhinnafondi pärast.

Call of Duty (CoD) liiga

The CoD liiga on kahtlemata Call of Dugamingrtsi mängimise tipp. Kuigi CoD-turniire on toimunud mitu, on CoD-liiga suhteliselt uus, asutati aastal 2020. See videomänguüritus toimub mitme kuu jooksul, kus osalevad sWorldi maailma parimad esportimängijad. 2021. aasta CoD-sari pakkus tohutut 5 miljoni dollari suurust auhinnafondi, kus play-offi tšempion viskas taskusse 1,2 miljonit dollarit.

PUBG globaalne meistrivõistlus

The PUBG globaalne meistrivõistlus on PUBG eSpordi kalendri suurim sündmus. See rahvusvaheline turniir kutsub maailma parimad PUBG meeskonnad. 2021. aasta seeria peeti Lõuna-Koreas ja selle võitis Hiina nimekiri NewHappy, võites 1,3 miljonit dollarit. Märkimisväärne on see, et konkursi auhinnaraha kogusumma oli veidi üle 2 miljoni dollari.

Elektroonika spordiliiga

The Elektrooniline spordiliiga (ESL) on erinevate spordimeeskondade konglomeraat, mis kuulub ja tegutseb sama nime all. Turniiril mängitakse neljas põhiliigas, sealhulgas:

 • ESL Play
 • ESL rahvuslik meistrivõistlus: kvalifikatsiooniturniir on piiratud geograafilise asukohaga
 • ESL Pro Tour: kolme tiitliga ringrajaüritus (CS: GO, Warcraft III ja StraCraft II)
 • ESL Üks

Kõigist ESL-i turniiridest on ESL One Seriesil suurim auhinnaraha – üle 12,5 miljoni dollari jagatakse 60+ e-spordi meistrivõistluste vahel.

Parimad mängijad ja meeskonnad

Kes on parimad spordimeeskonnad ja mängijad maailmas? Millised on parimad meeskonnad? Kõigile nendele küsimustele vastamine võis kümmekond aastat tagasi olla kauge unistus. Viimase paari aasta jooksul on mõned mängijad ja meeskonnad suutnud rahva hulgas seista.

Mängijad

Aastate jooksul on paljud mängijad kogunud miljoneid, võites mõnel suurimal esporditurniiril ja üritusel. Huvitav on see, et mõned neist on aastate jooksul järjepidevad. Siin on mõned parimad videomängurid üle maailma.

 • Võlts: Pärisnimi, Lee, Sang Hyeok, on vaieldamatult enim autasustatud e-spordi mängija, olles üks kahest inimesest, kes on võitnud LoL-i maailmameistrivõistlused. Ta on võitnud ka mõned professionaalsed tiitlid, sealhulgas All-Star Paris 2014, Mid-Season Invitations 2016 ja 2017 ning IEM maailmameistrivõistlused 2015. aastal.
 • GetT_ÕIGE – Pärisnime Christopher Alesundi peetakse parimaks CS: GO-mängijaks, kes on mängule au andnud, olles saavutanud rahvusvahelistel mänguturniiridel arvukalt parimaid kohti.

Teiste silmapaistvate mängijate hulka kuuluvad: Välklamp (Lee, Young Ho) ja f0rest (Patrik Lindberg)

Meeskonnad

Mõned meeskonnad on meeskonnaspordi osas aastate jooksul silmapaistvad olnud. Siin on mõned enim kaunistatud e-spordi meeskonnad maailmas.

 • Virtus.pro
 • Fnatic
 • Kurjad geeniused
 • OG
 • Team Liquid
 • Astralis

Kuidas ja kuhu esporditurniirile panustada

Kuidas saan panustada espordile?

See küsimus kerkib sageli esile. Nii palju kui e-spordi ja traditsiooniliste spordialade vahel on mõningaid erinevusi, pole kihlveo osas palju erinevusi. Sarnaselt spordiennustustega on teadlike otsuste tegemisel võtmetähtsusega turniiri tundmine.

Iga panustaja peaks alustama mängust arusaamisega, enne kui ta hakkab žanri või turniiri uurima. Mängijad peavad alustama mängijate, meeskondade ja mängu olemusega tutvumisest. Panustamine ei tohiks olla raske. E-spordi kihlvedude eeldus on lihtne: valige meeskond või mängija, kellel on parimad võimalused matš või sündmus võita, ja otsustage, milline koefitsient on parima väärtusega.

Kus espordile panustada?

Kuna paljud kihlveokontorid kajastavad tänapäeval videomängude sündmusi, otsivad eSpordi fännid pidevalt parimad e-spordi kihlvedusid. Iga kihlveokontor on teatud mõttes ainulaadne.

Enne ahvatlevate stiimulite ja tasuta raha pakkumist peaksid mängijad uurima ka erinevaid tegureid, nagu litsentsi staatus, maine, makseviisid, e-mänguturniiride katvus ja kihlveoturgude valik. Põhimõtteliselt peaksid parimad veebipõhised e-spordi kihlvedusid olema need, mis vastavad igakülgselt panustajate vajadustele.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask