Panusta: RLCS 2024

Rocket League Champions Series, rahvapäraselt RLCS, on e-sporditurniir, kus osalevad maailma parimad Rocket League'i mängijad. Aastate jooksul on 2016. aastal alguse saanud RLCS sari tõusnud uutesse kõrgustesse. Sellel võistlusel on alati olnud mängijate ja fännide kogukonna täielik toetus, mis on aidanud kaasa meistrivõistluste auhinnafondide kasvatamisele, muutes RLCS maailmameistrivõistlused üheks suurimaks võistluseks Rocket League eSports areenil.

RLCS on Rocket League eSportsi ökosüsteemi põhisündmus. Mängu arendaja Psyonix korraldab seda turniiri. RCLS-sari toimub kaks korda aastas, kusjuures igaüks neist võistlustest kestab umbes kolm kuud. Ideaalis on iga seeria tavaliselt segu võrgu- ja offline-finaalturniiridest.

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ülevaade Rocket League Champions sarjast

Alates 2016. aastast, mil Rocket League Champions Series algas, on sellel võistlusel olnud hämmastavad kuus võitjat. See on selge näitaja, et RLCS eSport Championships on üks konkurentsitihedamaid üritusi, mis muudab selle meeletult ettearvamatuks. Ka võistluse auhinnafond on aastate jooksul suurenenud, esimese hooaja võitja tõi koju 75 000 dollarit, samas kui viimased võitjad võitsid ligikaudu 1 000 000 dollarit.

RLCS meistrivõistluste sari hõlmab nelja piirkonda. Euroopa ja Põhja-Ameerika peetakse tugevaimateks ja on esinenud igal üritusel alates RLCS-i algusest. Seevastu Okeaania ja Lõuna-Ameerika lisati sarja hiljuti vastavalt 2017. ja 2019. aastal.

Rocket League'i maailmameistrivõistlused

Rocket League'i maailmameistrid on RLCS-i võistluste tunnus. Sellel üritusel osaleb 12 meeskonda, millest neli on Põhja-Ameerikast ja Euroopast ning kaks Okeaaniast ja Lõuna-Ameerikast.

Aastate jooksul on RLCS: Rocket League World Champions meeskonnad jagatud nelja kolme meeskonnaga gruppi, mis võistlevad ringmängus. Seejärel jätkavad iga grupi kaks paremat meeskonda väljalangemisetappidesse. Veerandfinaalid on tavaliselt parim viiest seeriast, samas kui mõlema poolfinaali võitjad osalevad parimas seitsmest sarjas.

Rocket League'i kohta

Raketiliiga on kahtlemata kinnitanud oma nime põneva e-spordi tiitlina. Samuti peetakse seda uute mängijate jaoks raskeks omandada. Rocket League seisneb sisuliselt selles, et mängijad juhivad autot ja suunavad palli vastase väravasse. Nüüd, kui mängu on kaasatud autod, on Rocket League'i lihtne klassifitseerida klassikaliseks võidusõidumänguks, kuid see on suures osas sportmäng, kus on "autod kui mängijad"

Iga ring kestab viis minutit, koos võistlevad meeskonnad püüdes üksteist edestada. Rocket League'i saab mängida soolorežiimis mängijatele, kes on mängus uued ja võistlevad arvutiga. Kuigi mäng näib olevat mõnevõrra lihtne, nõuab see märkimisväärset harjutamist.

Raketti saab kujutada jalgpalli lõbusa pöördena. Mängus näevad mängijad skoori tegemiseks rakettmootoriga autosid. Seetõttu peab iga mängija oma sõidukit võistlemiseks kohandama. Mängu mängitakse tavaliselt kaheksaliikmelistes meeskondades. Mängijad saavad valida, kas osaleda kas ühe- või mitme mängija režiimis. Kuigi on olemas ühe mängija režiim, võimaldab mäng samal platvormil olla maksimaalselt neli mängijat. Mäng võimaldab ka platvormidevahelist mängimist PlayStation 4-s. Xbox One, PC ja Nintendo Switch.

Miks mängida Rocket League'i

Sisuliselt on palju põhjusi, miks mängijad Rocket League'i armastavad. Mängu silmapaistev atribuut on see, et see julgustab meeskonnatööd. Samuti on oskuste valdamine teiste meeskondadega liitumisel ülioluline. Tänu konkurentsile ja paljudele professionaalsetele mängijatele on Rocket League viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks.

Miks on Rocket League'i maailmameistrivõistlused populaarsed?

Lugematu arvu Rocket League'iga eSpordi võrguturniirid aastaringselt, nii suurtel kui väikestel, jääb RLCS maailmameistrivõistluste sari panustajate seas üks populaarsemaid e-sporditurniire. Sellegipoolest on siin mõned põhjused, miks RLCS World on endiselt populaarne suurtel esportturniiridel panustajate seas:

Esiteks, RLCS maailmameistrivõistlustel osalevad maailma parimad erinevatest Rocket League eSport liigadest. Enamik mängijaid soovib tänapäeval panuseid teha suurimatel e-spordi turniiridel.

Teine põhjus, miks Rocket League'i maailmameistrivõistlused on parimate e-spordi turniiride seas, millele panustada, on piirkondlike meistrivõistluste olemasolu. Ideaalis, kui panustajad saavad mõnda aega võtmemeeskondi või mängijaid jälgida, kipuvad nad saavutama panuste tegemiseks hädavajalikku enesekindlust.

RLSC maailmameistrivõistluste ulatuslik kajastus veebipõhised e-spordi kihlvedusid on ka kindel põhjus, miks see võistlus on kihlveoringkondades väga populaarne. Tänapäeval kajastavad seda sündmust enamus tuntud kihlveokontorid, pakkudes tohutuid kihlveoturge.

Lõpuks on ka mängu kestus panterite seas veel üks kriitiline atraktsioon. Tänapäeval ei jätku enamikul panustajatest kannatust tundide kaupa oodata, enne kui nende panused tehakse kindlaks. Tavalises mängus lõppeb mäng garanteeritult 10 minutiga, välja arvatud viigi korral, kui mõlemad meeskonnad peavad viigi murdmiseks mängima äkksurma lisaaja.

Rocket League'i maailmameistrivõistluste võitjameeskonnad ja suurimad hetked

Võitnud meeskonnad

  • Esimene hooaeg: Esimesel paljudest Rocket Leaguesi ülemaailmsetest võistlustest võitlesid Euroopa ja Põhja-Ameerika meeskonnad peaauhinna nimel. Kurnavas võistluses tuli iBS esimesel hooajal võitjaks.
  • Teine hooaeg: Euroopa-Ameerika võistlus jätkus. Flipside Gaming alistas finaalis Mock-It'i, viies koju 2. hooaja tiitli.
  • Kolmas hooaeg: RLCS maailmameistrivõistlustel osales Okeaania. Paari ajaloolise hetke keskel võitis meistritiitli Northern Gaming (NG).
  • Neljas hooaeg: RLCS maailmameistrivõistlused Ameerika Ühendriikidesse. Pärast kolme tohutut hingematvat e-spordi mängu võitis Gale Force Esports neljanda hooaja.
  • Viies hooaeg: esimene hooaeg ilma otsese RLCS-i kvalifikatsioonita. Finaalis said fännid nautida haruldasi hetki hiilgava raketiliiga mänguga. Lõppkokkuvõttes Meeskond Dignitas võitis RLCS maailmameistrivõistluste 5. hooaja.
  • Kuues hooaeg: Kuuenda hooaja meistrivõistluste lahingus oli Cloud 9 võitlus Team Dignitasega. Lõpuks Pilv9 oli jõud, millega arvestada, domineeris ja lõpuks võitis finaali.

Renault Vitality an NRG Esports võitis vastavalt seitsme ja kaheksanda hooaja. 9. hooaeg, mis oli algselt kavandatud 2020. aasta veebruarist aprillini, lükati COVID 19 pandeemia tõttu edasi. Loodetavasti toob 2022. aasta välja uue maailmameistri, nagu sellel võistlusel tavaks on olnud.

Suurimad hetked

EnVy eepiline tagasitulek 2018

KadedusOodatud mäng Tainted Mindsi vastu oli kahtlemata selline, mida EnVy pidas "kõndimiseks". Kuid Tainted Minds muutis peaaegu oma ootused ja läks järgmises seerias kiiresti 2:1 juhtima, juhtides neljandas mängus 3:0. Mõnevõrra üllataval moel langes EnVy's kahe minutiga kiires järjestuses skoori, et võtta võit ja sundida viiendat mängu – mille nad võitsid.

G2 kaotus kurjadele geeniustele

G2 Esports on üks enim autasustatud Rocket League'i meeskondi. Asjad võtsid 2018. aasta G2 matšis kurja geeniusega RLCS maailmameistrivõistlustel üsna ootamatu pöörde. Kuna G2 peetakse turvaliseks panuseks, Kurjad geeniused tõmbas mitmeid etteasteid, lüües põnevas võistluses lõpuks G2 välja. Olles nende esimene võistlus, rõhutasid kurjad geeniused, mis on Rocket League'i maailmameistrivõistlused – üllatused!

Gale Force'i lisaaja võit

2017. aasta suured finaalid tundusid enamiku Rocket League eSportsi fännide jaoks mõnevõrra antikliimatilised. Finaalis osales kaks meeskonda, Gale Force ja Method. Kui Gale Force oli selle juba seitsmemängulises seerias Methodi vastu välja löönud, elas finaalis kahtlemata hype. Mäng kulges jooneni ja lisaaega oli kuus minutit, kui Gale Force'i Alexandre "Kaydop" Couranti värav andis neile võidu.

Kus ja kuidas RLCS-ile panustada?

E-spordi turniiridele panustamine peaks olema lihtne, kuid esmakordsetel e-spordis osalejatel ei pruugi e-spordi turniiride loendit läbi sõeluda nii lihtne tee leida.

Kus RLCS-ile panustada

Kuhu panustada, peaks iga RCLS Rocket League fänni jaoks alati olema peamine murekoht. Kuna Rocket League'i katab palju e-spordi kihlveoplatvorme, on alati turvaline uurida kõiki saadaolevaid valikuid. Alustuseks on parimad platvormid e-spordile panustamiseks need, millel on e-spordiga seotud ajalugu. Lisaks on suurepärane klienditugi, konkurentsivõimelised koefitsiendid, klientide arvustused ja makseviisid peaksid potentsiaalsete veebipõhiste e-spordi kihlvedude saitide uurimisel olema peamised probleemid.

Kuidas RCLS-ile panustada

Alati on mitu lihtsat kihlveoturgu, näiteks "otse võitja" panus. Kuigi nende mõistmiseks kulub vähe pingutusi, kulub e-spordi kihlveo õnnestumiseks palju rohkem.

Kuna RCLS Rocket League'i panustamine läheb peavoolu, võib panuste tegemine olla keeruline, eriti algajatele. Siin on mõned käepärased Rocket League'i kihlveonõuanded, mis peaksid olema kasulikud igale e-spordi mängijale.

  • Tehke oma kodutöö – järgige meeskonna statistikat ja uurimisrühmi
  • Looge strateegia ja viimistlege seda, et see vastaks teie mängueelistustele
  • Hallake oma pangarolli
  • Võtke omaks vastutustundlik hasartmäng
About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Bettors Guide: 2022. aasta eelseisvad Rocket League'i sündmused
2022-08-04

Bettors Guide: 2022. aasta eelseisvad Rocket League'i sündmused

E-spordi mängutööstus on juba aastaid olnud silmapaistev atraktsioon. Ja kuigi tulistamistiitleid on igasuguseid, on enamik e-spordimängijaid üldiste pealkirjade ja ennustatavate mängurežiimide osas pisut vaoshoitud. Raketiliiga mängijatel on palju õnne. See e-spordi tiitel paistab oma žanris silma selle poolest, et pakub tänu oma põnevale kontseptsioonile kindlat atraktsiooni. Kiirelt edasi, Rocket League'il on muljetavaldav võistlusürituste loend.