Riigid

Kuna suured turud võtavad spordihasartmänge üle kogu maailma, on esport-hasartmängud paljudes piirkondades endiselt ebaseaduslikud. Nii esport kui ka spordiennustus on panustamisprotsessi ja koefitsientide poolest sarnased. Peamine erinevus nende kahe vahel on aga alaealiste e-spordis osalemine. Espordile panustamine on enamikus piirkondades traditsiooniliselt ebaseaduslik olnud, osaliselt seetõttu, et noored mängijad kogunevad massiliselt sporti mängima. 

Juhtorganid kõhklevad lubamast hasartmänge mis tahes spordialadel, kus osalevad alaealised. Esport-hasartmängude keelud on toonud kaasa illegaalsed turud, mis sageli sisaldavad mängude kokkuleppimist ja ebaseaduslikke alaealiste hasartmänge. Videomängud tõmbavad jätkuvalt noori mängijaid, mistõttu paljud omavalitsused ja osariigi valitsused tõmbavad joone alla e-spordi tulemustega seotud kihlvedude legaliseerimisele.

Legaalsed e-spordi kihlveodRahvusvahelised e-spordi hasartmängudKorduma kippuvad küsimused
Ameerika Ühendriigid
us flag

Ameerika Ühendriigid

Esports mängimine on Ameerika Ühendriikides juba levinud. USA on e-spordi küsimustes üks maailma populaarsemaid ja tulusamaid piirkondi. See "staatus" on inspireeritud erinevatest teguritest, mille hulgas on võtmetähtsusega see, et enamik inimesi on omaks võtnud konkurentsivõimelise mängimise ja voogesituse kui karjääritee. Olulised e-sport, sealhulgas vaatajaskond ja hasartmängud Ameerika Ühendriikides, tõusevad pidevalt uutesse kõrgustesse.

Kuva rohkem...
Leedu

Iga parim kihlveosait peab vastama paljudele nõuetele. Need nõuded võivad olla lihtsad asjad, näiteks tasuta panuste kättesaadavus. Teised võiksid olla madala hinnaga hoiuste tegemise võimalus. Lihtsad funktsioonid mängivad olulist rolli sellistes põhielementides nagu kindel spordialade valik ja e-spordi kihlvedude töökindlus.

Kuva rohkem...
Soome

Kihlveod ja hasartmängud üldiselt on olnud Soomes populaarsed juba aastakümneid. Ka siis, kui hasartmängudele kehtisid karmimad keelud, sõitsid soomlased kihlveo põnevust nautima Rootsi. Sellest ajast peale kihlveod legaliseeriti ja on tekkinud rohkem võimalusi spordiennustuste tegemiseks.

Kuva rohkem...
Suurbritannia

Espordientusiastid kasutavad teravmeelsust ja teravust, et mängida Suurbritannia kõrgete panustega spordiennustuste võitjate kallal. Ühendkuningriigis (Ühendkuningriigis) e-spordile panustamine pole mitte ainult seaduslik; see on spordisõprade seas väga populaarne. Tegelikult hüppavad mõned mängutööstuse suurimad kaubamärgid hoogu, kuna Ühendkuningriigis toimuvad spordiennustused laienevad ja populaarsus kasvab. 

Kuva rohkem...
Venemaa

Esportkihlveod õitsevad mitmel pool maailmas. Kuigi mõnel kogenematul mängijal on ikka veel raskusi selle hasartmänguvormi mõistmisega, näib, et enamik venelasi on tänu aastatepikkusele praktikale sellest osa saanud.

Kuva rohkem...
Legaalsed e-spordi kihlveod

Legaalsed e-spordi kihlveod

Panustajad võivad seaduslikult panustada spordiennustustele konkreetse piirkonna heakskiidetud spordiennustuste kaudu, kus isik panuseid teeb. Sarnaselt spordiga on ka esportis aastaringselt kõrgetasemelised turniirid ja matšid. Meeletu populaarsus soodustab e-spordituru ekspansiivset kasvu, mis peaks järgmise kümnendi jooksul ületama filmituru tulusid.

Sel põhjusel paneb e-spordile panuseid rohkem kui kunagi varem. Alaealiste e-spordis osalemise tõttu uurivad osariigi ja riikide valitsused võimalusi alaealiste mängimisega seotud hasartmängude ennetamiseks.

USA-s on mõned osariigid, mis lubavad spordiennustusi, näiteks Nevada ja New Jersey. Teised osariigid, nagu Indiana, on aga vastu võtnud seadused, mis keelavad konkreetselt spordiennustused, isegi kui spordiennustused on lubatud. Mõned e-spordiennustajad kasutavad online-spordiennustuste kaudu offshore-kihlvedusid. Mänguritel on oluline uurida ja mõista esporti kihlvedude seadusi, et vältida kohalike eeskirjadega vastuolu.

Riiklikud ja rahvusvahelised seadused on suunatud konkreetselt esporti kihlveooperatsioonidele, seega pole üksikuid hasartmängijaid piiravad seadused nii selged. Esportkihlvedude seaduslikkus sõltub kohalikest eeskirjadest, mis kehtivad üksikute spordiennustuste reguleerimiseks ja miljonite alaealiste kaitsmiseks, kes mängivad üle maailma.

Legaalsed e-spordi kihlveod
Rahvusvahelised e-spordi hasartmängud

Rahvusvahelised e-spordi hasartmängud

New Jerseys võttis osariik aga vastu seaduseelnõu, mis piirab e-spordi hasartmänge rahvusvaheliste turniiridega, kus mängijad on enamasti vanemad kui 18 aastat. Kuna esport kasvab jätkuvalt, on mängijatele, matšidele ja meistrivõistlustele panustamist reguleerivad seadused keerulised. Kohalikud ja riiklikud eeskirjad reguleerivad mänguri võimalust pääseda ligi seaduslikele panustamisvõimalustele nii maal kui ka võrgus.

Hasartmängude ja esporti vaheline sünergia tekitab aga nõudlust ja kihlveokontorid on suunatud esportmängude mängijatele, lootes suurendada tulusid kogu maailmas. Tegelikult sponsoreerivad mõned spordiennustused spordimeeskondi, et meelitada nooremat publikut, mida seadusandjad püüavad vältida.

Rahvused e-spordis?

2019. aastaks korraldasid rahvusvahelisi mänguturniire Hiina, Hispaania, Kanada, Uus-Meremaa, Jaapan ja Lõuna-Korea. New Jersey kiitis e-spordiennustused heaks 2019. aasta maailmameistrivõistluste League of Legends finaalmänguks, mis hõlmas enam kui 4 miljonit vaatajat. Rahvusvaheliselt hindavad kohalikud juhtorganid, kuidas esportkihlvedude turule läheneda.

Mõned seadusandjad on kindlalt selle vastu, et noortele esporti kaudu kihlvedudele juurdepääsu võimaldataks. Teised liiguvad peenelt, lootes saada täiskasvanud mänguritelt maksutulu ja kehtestada piiranguid, et piirata noorte osalemist e-spordimängudes.

Maailmameistrivõistluste pealtvaatajate hulgas oli ka rahvusvaheline publik. Esport-huviliste vaatajate suur arv põhjustab e-spordi hasartmänge. Tegelikult on kihlveokontorid suunatud e-spordimängude tööstuse publikule. Prognoositakse, et 2025. aastaks ületab spordiennustuste turuväärtus 13 miljardit dollarit.

Enamik valitsusi seab kahtluse alla moraali, mille eesmärk on suunata hasartmänge e-spordis osalejatele, kes on ajalooliselt nooremad. Kuid nagu sporditurg, otsivad hasartmänguasutused agressiivselt võimalusi turundamiseks ja uute panustajate meelitamiseks. Alates veebireklaamidest kuni võistluste sponsoreerimiseni meelitavad e-spordiettevõtted jätkuvalt mängureid ja suurendavad kliendibaasi.

Rahvusvahelised e-spordi hasartmängud
Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Kuna e-spordi populaarsus kasvab jätkuvalt, otsib ülemaailmne vaatajaskond võimalusi mängude või hasartmängude kaudu osalemiseks. Siin on mõned vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Kas hasartmängud e-spordivõistlustel on seaduslikud?

Kuni viimase ajani on spordiennustused olnud enamikul suurematel turgudel ebaseaduslikud. Esport hasartmängud on suhteliselt uus. Valitsused hakkavad nüüd reguleerima spordiennustusi, et kaitsta noormängijaid, kes osalevad spordivõistlustel ja turniiridel videomängude mängimises. Mõned kohalikud, osariigi ja riiklikud juhtorganid üle kogu maailma lubavad aga mõnel kujul e-spordi hasartmänge. Seadused erinevad olenevalt panustaja asukohast.

Millised on e-spordi vanusepiirangud hasartmängude jaoks?

Ajalooliselt on keelatud panustada turniiridele, kus osalevad alla 18-aastased mängijad. Isegi kihlveod on üldiselt piiratud mänguritega, kes on vanemad kui 18 või 21, olenevalt panustaja asukoha reeglitest. Seadused aga arenevad.

Mõned valdkonnad võimaldavad nooremate osalejatega matšidele panustada leebemalt. Loomulikult on olemas aktiivne illegaalne kihlvedude turg, mis ei piira panustamist vanuse järgi. Seaduslikes piirides püsimiseks peab hasartmängija uurima oma elukohas esportkihlvedusid reguleerivaid seadusi.

Kus saab panustaja legaalselt e-spordis hasartmänge mängida?

Kohalikud seadused arenevad kiiresti. Parim on pöörduda piirkonna hasartmängukomisjoni poole, et teha kindlaks, millised maapealsed või veebipõhised platvormid seaduslikult tegutsevad. Mõned omavalitsused keelavad rangelt spordiennustused. Siiski on Internetis spordiennustusi, mis pakuvad hasartmänge kõikjal maailmas. Need digitaalsed e-spordi hasartmänguvõimalused ei pruugi aga elanikele seaduslikud olla piirkondades, kus esport-hasartmängud on keelatud.

Korduma kippuvad küsimused