Panusta: Six Invitational 2024

Ubisofti Six Invitational teeb endale ülemaailmsetel esporditurniiridel nime. Iga-aastased Rainbow Six Siege professionaalsed e-spordi online-turniirid tõmbavad kokku mõned maailma parimad mängutalendid. Montrealis asuv turniir, kus Ubisoft töötab mängu arendamise kallal, võõrustab meeskondi, kes võistlevad maailmameistrivõistlustel.

2021. aastal lükkasid ürituste korraldajad võistluse Prantsusmaa piiride sulgemise tõttu edasi. Käimasoleva pandeemia tõttu 2022. aastal Pariisis toimuma pidanud võistluse mängijad kohtuvad Palais Brongniartis. Ohutuse kaalutlustel ei ole üritusel publikut kohal. Esimese suursündmusena alates 2020. aastast ootavad Rainbow Sixi korraldajad tugevat vaatajaskonda veebis.

Kuue kutse kohtaRainbow Six SiegeR6 mängurežiimidPopulaarsusKus ja kuidas panustada Six Invitationalile?
Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Kuue kutse kohta

Kogunevad 19 meeskonda, kes võistlevad topeltväljalangemisega piirkondadevahelisel turniiril. Ürituse korraldajad suurendasid turniirimängude arvu. Võistkonnad jagunevad arvestuse järgi kahte gruppi. Osalejad mängivad kokku 81 matšis, mis on jagatud laval nelja piirkonna vahel. Iga grupi 8 paremat võistkonda jätkavad playoffi.

Turniirimängijaid toetavad ülemaailmsed Rainbow Six Siege'i fännid ja kogukonnad üle kogu maailma. Kogukonnad panustavad Battle Passi, mis aitab saavutada maksimaalse auhinnafondi 3 000 000 dollarit. Auhinnaraha jagatakse protsentides. Esikohale tulnud meeskonnad võidavad 1 miljon dollarit ehk 33,3 protsenti auhinnafondist. Teine koht võidab 450 000 dollarit ehk 15 protsenti. Kolmas koht võidab 240 000 dollarit ehk 8 protsenti. Üheksateistkümnenda ja kahekümnenda koha meeskonnad võidavad 30 000 dollarit ehk 1 protsendi auhinnafondist.

Võisteldes LAN-põhises arvutiseades, kehtivad meeskonnad rangete sanitaarnõuete järgi. Six Invitational teeb mängijate ohutuse tagamiseks koostööd tervise- ja ohutusagentuuri ACEPSi ja meditsiinilise abi agentuuriga ISMA. Prantsusmaa valitsus töötab ka koostöös ürituste korraldajatega turvalise ja kontrollitud keskkonna juurutamiseks, mis järgib kohalike võimude ja tervishoiuasutuste kehtestatud juhiseid.

Rainbow Six Siege

Esimese isiku tulistamismäng Rainbow Six Siege mäng võimaldab osaleda erinevatel operaatoritel esportliiga kohta. Mängijad juhivad erinevatest rahvustest virtuaalseid operaatoreid, vidinaid ja relvi. Asümmeetrilise struktuuri korral ei pruugi meeskonnad saada võrdseid võimeid. Terrorismivastaseid üksusi kutsutakse mängus FBI SWATiks ja nad päästavad Ameerika pantvange.

Kaitsjate ja ründajate hulka kuuluvad ka Saksa GSG-9, Briti SAS, Prantsuse GIGN ja Vene Spetsnaz. Iga üksus sisaldab operaatoritele. Mängijad võivad värvata operaatori, kellel on võimalus valida varustust ja võimeid. Uute operaatorite valimine toimub vooru alguses. Mängusisesed ostud võimaldavad operaatoritel osta krediiti kosmeetikatoodete, operaatorite kiirema hankimise või relvade jaoks.

Pärast vooru algust valivad ründajad rünnaku alustamiseks kudemispunktid ja kaitsjad otsustavad ka kaitsestrateegia. Lühikese ettevalmistusaja jooksul juhivad ründajad droone kaardiotsimiseks, et otsida opositsioonioperaatoreid, seadistusi, sihtmärke ja püüniseid. Kaardid võimaldavad lähivõitlust, lubades uuesti kudemist alles pärast vooru lõppu.

Mängijad, kelle tegelased mängu ajal surevad, võivad kasutada tugirežiimi, et pääseda ligi drooni- ja turvakaameratele ning anda oma meeskonnale teada vaenlase tegevustest ja asukohtadest. Juhuslikud matšid kestavad neli minutit ja järjestatud matšid kolm minutit. R6 mängijate jaoks on meeskonnatöö vastasmeeskonna alistamiseks hädavajalik. Iga meeskonnamängijaga suheldes võib meeskonnaliige oma võimeid täielikult ära kasutada ja eesmärgi saavutada.

Pealtvaatajarežiimis võib mängija jälgida matši erinevaid nurki. Tegelikult keskendub mäng tugevalt keskkonna hävitamisele. Mängijad hävitavad struktuure lõhkeainete või kuulidega. Pärast keskkonna hävitamist võib meeskond saada vaenlasest eelise. Mängijad, kes kasutavad mängus loovust ja strateegiat, suudavad süsteemis paremini navigeerida. Mängu funktsioonide hulka kuulub läbitungimissüsteem, mis kahjustab vaenlast vähem, kui kuulid konstruktsioone läbivad.

Kaitsvad meeskonnad võivad seinu kindlustada ja kaitseks kasutada kilpe. Kuid vaenlane võib neid kaitseid lõhkeainete ja muude vidinatega rikkuda või hävitada. Kaitsjad kasutavad püüniseid, sealhulgas okastraati kogu kaardil. Mängijad võivad läbi akende raputada, põrandaid lõhkuda ja vastasmeeskonda varitseda. Granaadid ja laengud on väärtuslikud hävitamisvahendid, mida on igas voorus piiratud koguses.

R6 mängurežiimid

Alguses on mängijatel enne käivitamist valida 11 kaardi ja 5 režiimi vahel. Täiendav allalaaditav sisu sisaldab mängimiseks kokku 20 kaarti. Mängurežiimid sisaldavad järgmisi funktsioone:

 • Pantvangi: Ründajad võtavad kaitsjad mitmikmängus pantvangi. Kaitsjate eesmärk on ründajate mängud edukalt nurjata, kõrvaldades kõik vastasmeeskonna operaatorid või kaitstes mängu ajal pantvange. Kui pantvang sureb, võidab vooru ründav meeskond.
 • Pomm: Pommirežiimis peavad ründajad leidma ja kahjutuks tegema ühe kahest pommist. Võidu nimel vastutavad kaitsjad ründajate tapmise või pommipõletaja hävitamise eest. Isegi kui kaitsjad tapavad kõik ründajad, peavad nad hävitama defuseri, kui see on juba istutatud.
 • Piirkond: Turvaala režiimis kaitsevad kaitsjad bioloogiliselt ohtlikku konteineriruumi, kui ründajad püüavad konteinerisse võidelda ja seda kinnitada. Režiimi lõpus saavad ründajad endale bioloogilise ohu konteineri või tapetakse mängus kõik ühe meeskonna mängijad.
 • Taktikaline: see režiim võimaldab mängijatel märkida vastaseid ja näha meeskonnakaaslasi läbi seinte. Meeskonnatööle ja realistlikkusele suurt rõhku pannes eemaldab see heads-up-kuva funktsioonid.
 • Koolitus: soolo- või mitme mängijaga mängudes tegutsevad kuni viis mängijat kaitsjate või ründajatena, võideldes tehisintellekti juhitud vastastega erinevate režiimide kaudu, sealhulgas pantvangi, pommi ja kõrvaldamise kaudu.
 • Haiguspuhang: Operation Chimera demonstreeris piiratud aja jooksul kolme mängijaga meeskondi üksteise vastu. Üks meeskond on AI-ga juhitud inimese mutatsioon, mis on nakatunud tulnukate parasiidiga. Selles režiimis peavad mängijad ületama raskused, nagu sõbralik tulistamine režiimi kahest raskusest raskema vastu.

Populaarsus

Mängu populaarsusest annab tunnistust tõsiasi, et Kuus kutselist espordi meistrivõistlust on üks populaarsemaid otsingutermineid Internetis, kus miljonid panustavad esport-turniiridele. Vaatajate, tulude ja kihlvedude populaarsuse poolest on Six Invitational kõrgel kohal. Kuna mäng on kihlvedude areenil olnud juba aastaid, on turniir konkurentsivõimeline mõne turu suuremate e-sporditurniiridega.

Loomingulised mängurežiimid ja meeskonnatöö on algusest peale vallutanud mängijate südameid kogu maailmas. Vaid kahe aastaga aitas 2017. aastal Kanadas Montrealis toimunud esimene Six Invitational üritus mängu populaarsust tõsta. 100 000 dollari suurusest auhinnafondist piisas mängu edu suurendamiseks. Järgmisel aastal oli auhinnafond veelgi suurem – 500 000 dollarit ja 2019. aastaks neljakordistus 2 miljoni dollarini. 2022. aasta turniiri kogusumma on 3 miljonit dollarit ja õnnelik võitja läheb koju miljonilise auhinnarahaga.

Kuus Invitationali võidumeeskonda ja suurimad hetked

Korraldajad eeldavad, et 2022. aasta turniir saab olema üks neist parimad esporditurniirid. Huvi tekitavad mängu kasvav populaarsus ja miljonid auhinnarahad. Mõned populaarsemad meeskonnad on SSG, Penta, G2, cTm ja Elevate, kes on meistrid. Elevate ja cTm võitsid tegelikult 2017. aasta kutsed, samas kui G2 ja Empire on järjekindlalt edukad parimatel esporditurniiridel konkurente alistades.

Kus ja kuidas panustada Six Invitationalile?

Esport-turniiridel kihlvedude õppimine on keeruline. Panustajad peavad leidma hea mainega isiku Interneti-spordi kihlvedude saidid soodsate Six Invitationali koefitsientidega panustamiseks. Internetis otsimine ja praeguste kihlveokontorite ülevaadete uurimine võib aidata uutel panustajatel teha teadlikke otsuseid selle kohta, kuhu panustada.

Mõned kõige populaarsemad spordiennustuse platvormid pakuvad järgmist:

 • Kiired panused
 • Erinevad maksevõimalused
 • Soodsad koefitsiendid
 • Suurepärane klienditeenindus
 • Suured boonused
 • Kergesti navigeeritavad veebisaidid
 • Lihtsad liidesed
 • Esport turniiride nimekiri

Kui mängur valib suurematel sporditurniiridel kihlvedude tegemiseks veebipõhised esporti kihlveo saidid, võib ta panustamise tüübi valimiseks vaadata läbi panustamise valikud ja koefitsiendid. Pärast konkreetse vaste valimist aitab statistika uurimine parimate meeskondade valimine. On aeg panustada. Pärast matši või turniiri lõppu annab kihlveokontor spordiennustuse konto omanikule teada, kas ta on võitnud.

Six Invitational on üks suurimaid e-sporditurniire maailmas. 3 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniir on Ubisofti Six Siege mängu parim reklaam. Mängu populaarsus kasvab jätkuvalt, mille põhjuseks on ülemaailmne fännibaas, mis logib veebis, et mängida ja populaarsete matšide ajal professionaale vaadata. Vaid mõne aastaga on Invitationalist kasvanud üks populaarsemaid sündmusi veebis, mis tõmbab vaatajaid kogu maailmast nautima, kuidas meeskonnad tapavad või mõistusemängus tapetakse.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

2022. aasta 5 parimat espordiennustusturniiri
2022-12-08

2022. aasta 5 parimat espordiennustusturniiri

Esports laieneb ning kihlveoturgudele on kaasatud rohkem võistlusi ja mänge. Arvestades, kui populaarseks on spordivõistlused viimastel aastatel muutunud, pole üllatav näha esportkihlvedude populaarsuse kasvu.