Parimad spordimeeskonnad ja mängijad

Viimastel aastatel on videomängud muutunud peavooluks. Sisuliselt nimetatakse esportiks võistluslikku mängimist, mida tehakse professionaalsel tasemel. Paljud suurtel turniiridel välja toodud tiitlid on meeskonnapõhised ja igal liikmel on oluline roll.

Espordi tippmeeskondadel õnnestub võita märkimisväärselt suur summa auhinnaraha. See võib jääda miljonite dollarite vahemikku. Sellised kõrged panused on tähendanud, et spordiennustuse saidid on pälvinud traditsiooniliste kihlvedude fännide tähelepanu. See hasartmängude vorm on enam-vähem sama, mis tavaline spordiennustus.

Fnatic

Team Fnatic, tuntud ka kui FNC, on professionaalne spordiriietus. Seda peetakse elektrooniliste spordiennustuste ajaloos üheks parimaks espordimeeskonnaks. Organisatsioon on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud, pälvides koha populaarseimate spordimeeskondade nimekirjas. Lisaks ürituste populaarsusele on Fnatic ka esportkihlveohuviliste lemmik. Brändil on ka rida professionaalseid mänguvarustust, sealhulgas klaviatuurid, hiired, kõrvaklapid, padjad ja palju muud.

Kuva rohkem
PSG Esports

PSG Esports on Pariisis asuv professionaalne videomänguriietus. Tegemist on Prantsusmaa jalgpallihiidklubi Paris St-Germaini divisjoniga. 2016. aasta oktoobris toimunud pressikonverentsil paljastas klubi president Nasser Al-Khelaifi nende sisenemise paljutõotavasse videomängude valdkonda. Neist sai esimene Euroopa profiklubi, kes arendas välja esportdivisjoni. Parim esportmeeskond tegi oma peasponsorina koostööd online kihlvedude vahendaja Betwayga.

Kuva rohkem
Cloud9 Esports

Cloud9 on üks populaarsemaid, suuremaid ja edukamaid spordiorganisatsioone maailmas. Alates 2013. aastast on USA-s California osariigis Santa Monicas asuv organisatsioon löönud laineid erinevatel erialadel kogu espordimaailmas. See on olnud võidukas nii konkurentsis kui ka ärivaldkonnas, saades 2020. aasta väärtuselt teiseks spordirõivaks.

Kuva rohkem
Team Spirit

Team Spirit on Moskvas asuv Venemaa mänguettevõte. Kelner, modell ja tulevane arst moodustasid meeskonna pärast töölt ja õpingutelt lahkumist, et jätkata mängukirge. Nad asutasid meeskonna 2015. aastal ja on võistelnud Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, League of Legends ja Hearthstone turniiridel. Vaid kuue aastaga on grupp tõusnud espordi tippmeeskonnaks.

Kuva rohkem
Natus Vincere

Natus Vincere on 2009. aastal asutatud multi-hasartmängude organisatsioon, mille peakontor asub Ukrainas Kiievis. Arenedes kogus esport kiiresti populaarsust ja palju tulusaid võistlusi oli tõusuteel. Selle täisversioon võeti vastu pärast seda, kui nende fännid valisid selle spetsiaalselt sobiva asendaja leidmiseks korraldatud üritusel.

Kuva rohkem
Evil Geniuses

Evil Geniuses on üks populaarsemaid e-spordimeeskondi, mille peakorter asub Californias San Franciscos. See on üks vanimaid teadaolevaid videomänguasutusi. Oma pika ajalooga Evil Geniuses on mängumaastikku kujundanud alates selle asutamisest 1999. aastal. Nende edu on sõltunud mängijate suutlikkusest valida oma teekond ja olla julge, ilma nõuetest piiranguteta.

Kuva rohkem
Team Envy

Envy Gaming on Põhja-Texase meelelahutus- ja e-spordiettevõte. Envy Gaming ühines 2021. aastal OpTic Gaminguga, moodustades ühe populaarseima e-spordi meeskonna. Need meeskonnad on OpTic Texas Call of Duty League'is, Dallas Fuel Overwatch League'is, kõrgeima asetusega Halo Championship Series, Valorant ja Rocket League meeskonnad. Iga päev vaatavad miljonid fännid YouTube'is, Twitchis ja teistel sotsiaalmeedia platvormidel ettevõtte mängu- ja elustiilisisu loojaid.

Kuva rohkem

Alliance

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Populaarseimad spordimeeskonnad, kellele panustada

Seda tüüpi panused võivad olla ettearvamatud. Kui mängurid soovivad suurendada oma võimalusi edukaks panuseks, on kõige parem valida kuulsad võitude ajalooga esportmeeskonnad.

Team Liquid

Neid peetakse üheks edukamaks organisatsiooniks kogu espordis. Team Liquid loodi algselt StarCrafti turniiridel võistlemiseks. Viimase 22 aasta jooksul on nad saanud teiste videomängumeeskondade seas kõrgelt austatud. Praegu on neil esindus Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Brasiilias. Team Liquid hakkab laienema ka Aasia mängudele.

OG

Kui kihlveosõbrad otsivad üht parimat Dota 2 ja CS:GO esports meeskonda, siis OG tasub kaaluda. Esmakordselt asutati nad 2015. aastal ja on kahel järjestikusel korral võitnud Internationali. OG-st on saanud Valoranti turniirihooaegadel ka üks populaarsemaid mängutiime. 2022. aasta alguses teatasid nad oma kavatsusest MMO žanr tormiliselt haarata.

Kurjad geeniused

Parimad spordiennustuse saidid tõenäoliselt esindab see Seattle'is asuv grupp. Selle asemel, et keskenduda mõnele mängule, on nad võistelnud paljude erinevate tiitlitega. Siia kuuluvad Fortnite, Halo, League of Legends, COD, CS:GO, Rocket League ja WoW. 2015. aastal võitsid Evil Geniuses tolleaegse espordiajaloo suurima auhinna. Nad on eriti osavad Call of Duty: WWII mängus.

Koostöövaim

Sellel Moskvas asuval grupil on CS:GO, League of Legendsi, Hearthstone'i ja Dota 2 turniiridel väga hästi läinud. 2021. aasta rahvusvahelisel võistlusel võitsid nad muljetavaldavad 18 miljonit dollarit. See teeb neist ühe suurima sissetulekuga kogu e-spordis.

Esport meeskonnad erinevates mängudes

Kui mänguritel on mõni konkreetne mäng silmas, on selle tiitli nimel mõistlik valida meeskond, kes on turniiridel väga hästi läinud. Kõrgetasemelised meeskonnad keskenduvad tavaliselt ühele kaheksast suurimad videomängud.

Impeeriumide ajastu

Aftermath, Team GamerLegion, Vietnam Legends (VNA) ja Suomi on selle reaalajas strateegia (RTS) tiitli mängimise eest hästi hinnatud. Teised rühmad, millele tähelepanu pöörata, on Rulers of Rome, Clown Legion, Team Secret, Infinity Legends, Dark Empire ja Tempo Storm.

Apexi legendid

Praegu naudib seda mitme mängijaga laskurit enam kui 100 miljonit inimest. Siiski on hasartmängude kogukonnas tähelepanu pälvinud vaid käputäis meeskondi. Mängijate arv kasvab jätkuvalt tänu uutele Apex Legendsi hooaegadele. Turniiride ajal peaksid mängurid tähelepanu pöörama Team Liquid, Fnatic, Evil Geniuses, Natus Vincere ja Virtus.pro jaoks.

Arena of Valor

See mäng on e-spordis üsna omanäoline, kuna meeskonnad peavad olema mobiilimängus erakordsed. Valor jagab League of Legendsiga palju sarnasusi, nii et iga tiitli parimad mängijad kattuvad. Dota meistrid kipuvad ka Valoris head olema. Turniiridel hästi läinud rühmade hulka kuuluvad Royal Never Give Up, EDward Gaming, Rogue Warriors, Talon Esports, Buriram United Esports, Qiao Gu Reapers ja eStar Gaming.

Lahinguväli

Erinevalt teistest selles nimekirjas olevatest mängudest on Battlefieldil vaid paar väga edukat meeskonda. Need on PENTA Sports ja Epsilon eSports. Esimese isiku tulistamismängud on tavaliselt väga levinud esport turniirid. Battlefield on aga alles hakanud koguma sama palju tuntust kui sarnased pealkirjad, nagu COD ja Halo.

CS:GO

On aus öelda, et CS: GO on videomängudes domineeriv jõud. Toimub mitu suuremat võistlust. Tugevate kandidaatidena paistavad silma Astralis, Natus Vincere, G2 eSports ja Team Vitality.

COD: Warzone

Viimastel aastatel on see battle royale tiitel muutunud ülipopulaarseks nii konsooli- kui ka arvutimängijate seas. Selles režiimis mängivatel võistkondadel on tavaliselt teistel COD-turniiridel hästi läinud. Nende hulka kuuluvad Atlanta FaZe, OpTic Gaming, CompLexity, Fariko Impact ja Evil Geniuses.

Dota 2

See sobib ideaalselt mänguritele, kes soovivad vaadata mängijaid võistlemas kõrgete auhinnafondide pärast. See on iga-aastase maailmameistrivõistluste ajal miljonites dollarites. Neli kõrgeimat organisatsiooni on TNC Predator Virtus.Pro, Evil Geniuses ja Team Secret.

FIFA

Kõik kõrgetasemelised turniirid ei ole keskendunud tulistamisele ja fantaasiale. Jalgpallivideomäng FIFA on kasvanud üheks suurimaks frantsiisiks selles valdkonnas. Ennustajad peaksid mängu ajal jälgima Fnaticut, Tundra Esportsi, MKersit, Manchester City Esportsi ja Schalke 04 Esportsi.

Parimad esportmängijad maailmas

Kogutulude poolest mängivad maailma neli parimat mängijat Dota 2 professionaalselt. Nad on 22–29-aastased mehed. Kõik neli teenisid suurema osa oma rahast 2019. aasta rahvusvaheliselt.

Johan "N0tail" Sundstein

See Taani mängija on praegu maailmas 1. kohal. Ta on võistelnud 129 matšis ja teeninud umbes 7 183 837 dollarit. Enne Dota 2-le üleminekut oli Sundstein Heroes of Newerthi mängija. 2019. aasta rahvusvahelisel matšil võitis ta 3 124 036,20 dollarit auhinnaraha.

Jesse "JerAx" Vainikka

Soomest pärit Vainikka on seni võistelnud 66 matšis. Kuigi see pole nii muljetavaldav kui Sundstein, tuleb märkida, et Vainikka on teeninud 6 475 948 dollarit. See teeb temast maailma paremuselt teise e-sportlase. Ta saavutas 2016. aasta Shanghai Majoril 2. koha.

Anathan "ana" Pham

See austraallane jõudis esports kihlveokontorite tähelepanu alla juba varakult. Enne kui Pham sai 18-aastaseks, oli ta teeninud 15 turniirilt juba 604 739 dollarit. Tema praegune kogusumma ületab 6 004 411 dollarit.

Sébastien "Ceb" Debs

Paremuselt neljas mängija on Prantsusmaalt, 65 turniirilt teenitud $5 773 909. Debs tuli 2018. aasta rahvusvahelisel võistlusel esikohale, enne kui võitis järgmisel aastal uuesti. Karjääri jooksul on ta mänginud üheksas suurmeeskonnas.

Kuidas valida parim esportmeeskond, kellele panustada?

See sõltub suuresti mängitava mängu iseloomust. Mõned neist nõuavad osalejatelt kiireid reflekse ja täpsust. Teised on oma olemuselt taktikalisemad. Parimad espordimeeskonnad, kellele panustada, teavad, milliseid omadusi on matši võitmiseks vaja.

Seda tüüpi panustamise üks kriitilisemaid aspekte on uurimine. Mängur peaks väga vähe jätma juhuse hooleks. Enamikul turniiridel võistleb esikoha pärast kümneid meeskondi.

Tõenäolisemate võitjate väljaselgitamiseks peab panustaja teadma igaühe rekordit. Õnneks on enne viimast meistrivõistlust tavaliselt hooaja pikkune kvalifikatsiooniperiood. See annab vaatajatele võimaluse analüüsida iga võistleja erinevaid tugevaid ja nõrku külgi.

Kuulsad esportmeeskonnad teevad endale nime, saavutades suure hulga kõrgetasemelisi võite. Kui nende rivaalid tunduvad olevat võrdsed, on keerulisem ennustada, kes saab peaauhinna. Kui mängurid pole kindlad, võivad nad uurida mängurežiimi ja kaarti. Seejärel võivad nad vaadata eelmisi mänge, kus mõlemad meeskonnad on võistelnud sarnaste stsenaariumide järgi. See annab neile parema ülevaate sellest, kui hästi mängijad esinevad.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask