Panusta: LCS Championships 2024

League of Legendsi meistrivõistluste sari, rahvapäraselt LCS, on kõrgeima tasemega e-spordiliiga, kus osalevad League of Legendsi (LoL) mängijad USA-st ja Kanadast (Põhja-Ameerika). See Riot Gamesi üritus on üks LoL-i konkurentsipõhise ökosüsteemi 12 piirkonnast. Seda võistlust peetakse tavaliselt kaks korda aastas kahes võistlussuvises jaotuses, kus kümme frantsiisimeeskonda võitlevad LCS tšempioni staatuse pärast.

Kõiki LCS-mänge mängitakse otseülekandes Riot Gamesi stuudiotes Los Angeleses, Californias. 2021. aastal tutvustas Riot Games spetsiaalset sündmust, mida tuntakse LCS Lock-In nime all ja mida mängiti vahetult enne jagunemisi, et meeskondi leevendada ja neid lavakogemuseks ette valmistada.

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserErik KaskLocaliser
Kõik League of Legends kohta

Kõik League of Legends kohta

Põhivõistluse ajal jagatakse kõik punktid, mis kogutakse iga jaotuse lõpus, vastavalt mängija positsioonile võistlusredelil. Iga splitti jaoks on 400 000 dollari suurune Champions Queue auhinnafond. Veelgi enam, suurem auhinnafond, enam kui 2 000 000 dollarit, ootab meeskondi, kes kvalifitseeruvad World League of Legends meistrivõistlustele.

Mis on legendide liiga? LoL on a mitme mängijaga võrgulahingu areen (MOBA) mäng. Selle videomängu töötas välja Riot Games ja see avaldati ametlikult 27. oktoobril 2009. Aastate jooksul on LoL olnud kahtlemata MOBA žanri kõige populaarsem tiitel ja on praegu selle arendaja e-spordi turniiride edetabeli tipus.

League of Legends võib olla üsna tehniline, kuid uskumatult rõõmustav. See MOBA mäng näeb viie mängijaga võistkondi, kes mängivad üksteise vastu. Mäng algab nii, et iga meeskond on kaardi vastaskülgedel, lähedal Nexus . Mis tahes matši võitnud meeskond hävitab vastase Nexuse.

Mängu ajal kõnnib iga meeskond läbi rea torne, mida tuntakse kui tornid, mis on paigutatud iga Nexuse juurde viivate radade äärde. Loomulikult on esmane eesmärk hävitada vaenlase Nexus. Teiste peamiste eesmärkide hulka kuulub aga vaenlase struktuuride, näiteks tornide hävitamine.

Et vaenlasega võidelda ja sammu pidada, peavad mängijad ka hoidma nivelleerimine. Taseme tõstmine nõuab käsilaste ja vaenlase mängija tapmisest saadud kogemusi. Kuld, mis on saadud käsilaste tapmisest, on mängu ajal boonuste ostmiseks hädavajalik. Goldiga saavad mängijad osta selliseid asju nagu passiivsed soomusvõimendid või ajutised kaitsekilbid.

Mängurežiimid

League of Legendsil on praegu kaks mängurežiimi: Classic ja ARAM. Alustuseks on klassikaline mängurežiim suures osas kaitsev. Seda režiimi kasutav meeskond üritab vastase Nexuse juurde jõuda läbi tornide ja tõkestite käsilaste abiga. Teisest küljest on ARAM, All Random All Mid režiimil palju sarnasusi klassikalise režiimiga, kuid tegevus kipub piirduma ühe tee kaardiga.

Kõik League of Legends kohta
LCS-i meistrid

LCS-i meistrid

Mängu ajal kontrollib iga mängija ühte meistrit. LoL-il on praegu 159 meistrit, kellest igaüks on ainulaadsete omadustega.

Iga mängu või lahingu alguses peab iga mängija valima tšempioni, et oma lahingut pidada. Eelkõige piirdub meistri valik sellega, mida mängija on avanud. Siiski antakse mängijatele ka võimalus proovida ühte 14-st meistrist, mis tehakse tavaliselt igal nädalal tasuta, et mängijad saaksid proovida neid ilma neid avamata.

Mõned League of Legendsi pakutavad tšempionikategooriad on järgmised:

 • Palgamõrvarid
 • Laskurid
 • Võitlejad
 • Maagid
 • Tankerid
 • Toetus

Enamikul juhtudel on igal meistril kolm fookustugevust, mis võib-olla omandab mängu edenedes ka teisi. Mängijad peavad nende omaduste vastu suurt huvi tundma, eriti meeskonna moodustamisel, kuna selleks kulub palju rohkem kui viie mängija kokkupanek.

LoL liigad

League of legends mängitakse nii armatuuri kui ka professionaalsel tasemel. Mõned LoL-i võistlused korraldavad mängu arendajad Riot Games. 2021. aasta seisuga mängiti üle maailma 12 League of Legendsi professionaalset liigat. Need liigad liigitatakse enamasti 1. taseme või professionaalseteks liigadeks, liigakarikateks ja madalamateks liigadeks.

LCS-i meistrid
Miks on LCS meistrivõistlused populaarsed?

Miks on LCS meistrivõistlused populaarsed?

League of Legends on midagi enamat kui lihtsalt a videomäng paljudele inimestele. Miljonid mängijad istuvad mänguplatvormidel, mängides seda mängu ööpäevaringselt kogu maailmas. Igal aastal kogunevad professionaalsed LoL-i mängijad parimatele e-spordi turniiridele.

Esporti panustajad on alati valmis panuseid tegema, kui mängijad võitlevad. Viimastel aastatel on nõudlus e-spordi kihlvedude järele kasvanud. Olles üks LoL-idest suurimad e-spordi turniirid, on LCS meistrivõistlused panustajatele eriti ahvatlevad.

Põhjuseid, miks eSpordi panustajad LCS eSpordi meistrivõistlused suuremate eSpordi turniiride hulka paigutavad, on palju. Siin on mõned põhjused, miks see e-spordi meistrivõistlus on kihlveoringkondades väga populaarne.

 • See on e-spordi kihlveosaitidel väga kaetud
 • LoL-ile panustamine on tavaliselt väga reguleeritud
 • LCS-i meistrivõistlused pakuvad vahetuid tegevusi, muutes eSpordi turniiridel panustamise väga intensiivseks ja põnevaks.

LoL-i mängude populaarsus on viimastel aastatel olnud fenomenaalne ja on suur tõenäosus, et LCS-i maailmameistrivõistlused on mänginud hindamatut rolli. Tänu reaalajas voogesituse platvormidele, mängude ülevaatesaitidele ja põhjalikule kajastusele võrgus e-spordi kihlvedusid, tõuseb see eSpordi meistrivõistlus lähiaastatel uutesse kõrgustesse.

Miks on LCS meistrivõistlused populaarsed?
LCS meistrivõistluste võidumeeskonnad ja suurimad hetked

LCS meistrivõistluste võidumeeskonnad ja suurimad hetked

Suurimad hetked

LCS meistrivõistlused tutvustavad mõnda maailma parimad LoL-i meeskonnad. Nagu igal tipptasemel üritusel, on ka siin olnud mõningaid lõugavaid kaadreid, legendaarseid hetki ja suurepäraseid wombo-kombohetki (võimsate rünnakute jada). Selle valguses on siin üks viimaste aastate "suuremaid" hetki LCS-i meistrivõistlustel.

100 varast vs. kurjad geeniused – 2021. aasta LCS-i suve playoffid, teine voor, neljas mäng

Lol LCS etapil oli 2021. aastal palju põnevust, kuid mitte midagi võrreldes teise ringi play-offidega Kurjad geeniused ja 100 varast. Esimese 34 minuti jooksul saavutasid 100 Thieves'i mängu hämmastava edumaa, surudes kurja geeniuse äärele. Võistlusel, mida kirjeldatakse kui üht parimat isiklike oskuste väljapanekut, leiavad kurjad geeniused kuidagi viisi, kuidas end mängu tagasi saada.

Kuigi 100 Thieves'i kandis päeva veel üks mäng hiljem, oli Evil Geniuses tähelepanuväärne. Ja kui nad oleksid vaid hoogu sisse lülitanud, oleksid asjad võinud olla palju teisiti.

LCS meistrivõistluste võidumeeskonnad ja suurimad hetked
LCS-i võitnud meeskonnad

LCS-i võitnud meeskonnad

LoL on peaaegu kümme aastat vana. Konkurents on alati olnud tihe ja mängus pole suuremat saavutust kui hooaja lõppedes LCS meistrivõistluste karika hoidmine.

LoL LCS meistrivõistlustel, varem North American League of Legends Championship Series, on toimunud mitmeid muudatusi, mis puudutavad auhinnaraha, võõrustajate sihtkohti, võistlevaid meeskondi ja mängureegleid.

Turniir peeti esmakordselt 2013. aastal, esimesel kahel hooajal võõrustas kaheksa LoL-i meeskonda. Alates aastast 2015 on igal üritusel osalenud kümme võistkonda.

LoL LCS võitjad

LoL LCS-i meistrivõistlused jagunevad kaheks kaheringiliseks split-võistluseks; kevadine ja suvine lõhe, mis hõlmas 225 mängu. Iga jaotuse lõpus järjestatakse kõik meeskonnad nende võiduprotsendi järgi. See tähendab, et siin on nimekiri LCS-i varasematest võitjatest.

Kevadised split võitjad

 • Pilv9 2020
 • Team Liquid 2019
 • Team Liquid 2018
 • Team SoloMid 2017
 • Counter Logic Gaming 2016
 • Team SoloMid 2015
 • Pilv 9 2014
 • Team SoloMid 2013

Suvised split võitjad

 • Team SoloMid 2020
 • Team Liquid 2019
 • Team Liquid 2018
 • Team SoloMid 2017
 • Team SoloMid 2016
 • Counter Logic Gaming 2015
 • Team SoloMid 2014
 • Pilv9 2013

Praegusel kujul on Team Liquid kahtlemata LoL LCS meistrivõistluste edukaim meeskond, kellel on neli tiitlit. Sellisena on kahtlemata meeskond, kes jälgib eSpordi võrguturniiridele panustavaid panuseid. Samuti saavad panustajad ära kasutada allajääjatele antud kõrgeid koefitsiente, kuna häiringud on võistlustel normiks.

LCS-i võitnud meeskonnad
Kus ja kuidas LCS meistrivõistlustele panustada?

Kus ja kuidas LCS meistrivõistlustele panustada?

Kuhu panustada LoL LCS meistrivõistlustele

Enamik e-spordi kihlveokontoritest püüab meistrivõistluste populaarsust arvestades võita LCS meistritiitlit. Kuigi kihlveokontorid võivad pakkuda helded lol kihlvedude koefitsiendid, boonused ja pakkumised peaksid alati olema nimekirja tipus, kui otsite veebipõhiseid spordiennustusi.

Kihlveokontori usaldusväärsus on kihlveosaidi valimisel ülioluline. Mängijad peavad oma valikuvõimalusi piirama litsentsitud ja reguleeritud kihlveosaitidega. Muud olulised kaalutlused hõlmavad maksevõimaluste valikut ja paindlikkust, kihlveoturge ja teiste panustajate arvustusi.

Kus ja kuidas LCS meistrivõistlustele panustada?
Kuidas panustada LCS meistrivõistlustele

Kuidas panustada LCS meistrivõistlustele

LCS meistrivõistlused pakuvad panustajatele lugematuid võimalusi. Ent panustajad peavad jääma panuste tegemisel strateegiliseks. Igaüks võib panustada, kuid võidupanuste järjepidevaks tegemiseks kulub palju rohkem.

Kõik, kes panustavad eSpordi turniiridele, nagu LCS, peaksid panuste tegemisel alati olema ettevaatlikud. LCS-i ennustused ja panustamisnõuanded tulevad lahingute valimisel kasuks. Selle ulatusega suurvõistlustele panustamine muudab sageli isegi kogenud LoL-i panustajatele raskeks teada, kuidas meeskonnad omavahel kohtuvad.

Kuna enamik meeskondi muudab nimekirja, peaksid mängijad alati püüdma meeskondadega sammu pidada. Lisaks peaksid panustajad jälgima ka meeskonna mängustiili, mis aitab neil teha teadlikke panuseid.

Kuidas panustada LCS meistrivõistlustele