Panusta: PUBG Global Championship 2024

On vähe esport online-turniire, mis on suuremad kui PUBG Global Championship. See tervitab tasuta mängitava Battle Royale mängu parimaid mängijaid. See tiitel on mobiilis saavutanud tohutut edu. Kuid turniiri mängitakse ainult arvutis. Seda peamiselt seetõttu, et PUBG Mobile Club Open (PMCO) pakub juba platvormi mobiilimängijatele. PUBG Corporation korraldab PGC igal aastal.

Koht võib olenevalt aastast erineda. 2021. aastal toimus see Lõuna-Koreas Incheonis. Interneti-spordi kihlvedude saidid keskenduvad tavaliselt sündmustele, mis pakuvad parimatele mängijatele suurt auhinnafondi. PGC puhul oli see ilmatu 4 340 000 dollarit. Seetõttu oli turniiril palju hasartmänguturge. Osalema olid kutsutud profimängijad üle kogu maailma. Hiina delegatsioon osales pigem kohtvõrgu kaudu kui Incheonis.

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sündmuse formaat

Vaatamata sellele, et see on üks tööstusharudest suurimad esportturniirid, on PUBG sündmus alles hiljuti kehtestanud ühtsed reeglid. 2021. aastal teatati, et võistkondade stardipaigutus otsustatakse punktireegli alusel. Esimesel nädalal jagatakse nad kaheksaliikmelistesse gruppidesse, enne kui võistlevad ringmängu stiilis matšide seerias.

Pärast lõpetamist peavad kuusteist parimat rühma osalema järgmisel etapil, mille nimi on Weekly Survival. Igal tööpäeval toimub kuusteist kõrge oktaanarvuga matši. Iga võistkond, kes kvalifitseerub, pääseb iganädalasesse finaali. Selle saavutamiseks peavad nad aga saavutama "kana õhtusöögi" võidu.

Suure ellujäämise etapi ajal võistlevad kõik parimad meeskonnad viieteistkümnest matšist koosnevas seerias. Tõenäoliselt pälvib see etapp esport-turniiridel panustajatelt palju tähelepanu. Lõpuks, pärast üsna keerulist ringrada, kroonitakse maailmameister.

PUBG kohta

Mängu ajal PUBG mängijad peavad langevarjuga saarekaardile hüppama. Nad võivad võistelda kas üksi või neljaliikmelise meeskonnana. Tavamatši pikkus on 30 minutit. Selle aja jooksul väheneb kaardi suurus, sundides mängijat vaenlastega silmitsi seisma. Peamine eesmärk on võidelda surmani, kuni üks mängija või meeskond on jäänud.

Sinine jõuväli liigub kaugemale sisemaale ja kõik, kes tabatakse väljaspool selle perimeetrit, kaotavad pidevalt tervise. Kui mängijad esimest korda sisenevad, on nad relvastamata. Nad peavad otsima hoonetest saadaolevaid relvi, uuendusi ja tervisetarbeid. Varude leidmine on edu võtmeoskus.

Ilmuvad väikesed ajutised punased tsoonid, kuhu visatakse pommide tulv. Mängijad peavad neid alasid vältima kõrge ohutaseme tõttu. Aeg-ajalt viskab lennuk maha erivarustuse kaste. Kuid kastide asukohad tõmbavad ligi ka vaenlase meeskondi.

Kuidas matše võidetakse

Kuna tegemist on ühe suurema sporditurniiriga, peab meistermängijal olema kõrge oskuste tase ja strateegia. Selles mängus on teatud osa õnnest. Järeletulevate esemete asukohad on juhuslikult valitud. Head mängijad teavad, milliseid tarvikuid otsida. See sõltub nende eelnevalt kavandatud taktikast.

Näiteks otsivad mõned meeskonnad sõidukit, et kaardil ohutult ja kiiresti liikuda. Teised mängijad koguvad tervisepakke, et võimalikult palju vaenlase kohtumisi üle elada. Eelnevalt on mõistlik välja valida konkreetne relv. Esport meistrivõistlustel kiputakse eelistama pikamaarelvi, näiteks snaipripüssi. Need võimaldavad mängijatel vaenlasi distantsilt täpselt välja võtta. Sõltumata konkreetsest taktikast peavad kõigil tipptasemel mängijatel olema kiired refleksid. 1v1 kohtumiste ajal võidab tavaliselt kiireim inimene.

Miks on PUBG Global Championship populaarne?

Parimad esporditurniirid pakuvad kihlveosõpradele mitmeid olulisi sarnasusi. Mäng peab olema kergesti mõistetav. Mida lihtsam see on, seda tõenäolisemalt suudab panustaja ennustada otsest võitjat. PUBG reeglid on lihtsad. Võidab viimane mängija, kes seisab.

Siiski on oluline, et esportliigasid oleks lõbus vaadata. Kui mänguril on matšidest igav, mõjutab see negatiivselt tema üldist hasartmängukogemust. The PUBG globaalne meistrivõistlus on täis põnevat tegevust. Relvad ja plahvatused on iga matši oluline osa. Isegi kui inimene teeb kaotava panuse, saab ta vaatemängu siiski nautida.

Matšide kestus on veel üks põhjus, miks nii paljud inimesed naudivad PUBG-i. Tavarežiimis lõppeb mäng garanteeritult 30 minuti jooksul. Kui mitu matši toimub kiiresti järjest, on mänguritel võimalus teha rida panuseid. PUBG kiire kiirus vastab traditsiooniliste spordialade, nagu ragbi ja jalgpall, omaga. See on selge seletus espordi kui terviku populaarsuse kasvule.

PUBG globaalse meistritiitli võitnud meeskonnad

2021. aasta PUBG ülemaailmsete meistrivõistluste lõpuks võitnud esportmeeskond oli NewHappy. Teiseks tulid Heroic, Virtus.Pro ja TSM. Team Liquid pälvis eriauhinna kõige muljetavaldavama meeskonna eest. Kolme mängijat tunnustati kõige rohkem tapmiste eest. Need olid Jeemzz Team Liquidist, Pag3 ja TeaBone Heroicist. Kuigi Gen.G Esports ei jõudnud ühelegi esikohale, said nad All-PGC auhinna.

Esportturniiride nimekirjast on vähe selliseid, mis annavad piisavalt tunnustust rohkem kui ühele meeskonnale. PGC mõistab, et isegi viiendal kohal olevad on endiselt märkimisväärsed konkurendid. Mängurid kipuvad tegema oma panused selle põhjal, kes saab lõpuks auhinnafondist suurima osa. Siiski annab PGC neile võimaluse teha rohkem spetsiaalseid panuseid.

Ühe kuu kestnud võistluse jooksul pääses finaaletappi 32 võistkonda. Pealtnäha võib nii suur arv muuta mänguritel otsese võitja ennustamise keeruliseks. Kui jah, võiksid nad selle asemel teha konkreetsema panuse. Näiteks võivad nad panustada selle peale, kellel on nende arvates kõige suurem tapmiste arv või kes läbib kaardil pikima vahemaa.

Suurimad PUBG turniiri hetked

Pole mõtet Interneti-spordiennustused turniiridel, kui sündmust pole lõbus vaadata. PGC võlu seisneb selles, et ootamatuid hetki võib juhtuda igas matšis. Viimasel võistlusel oli valida paljude tipphetkede vahel.

Ühel hetkel sõitis džiibiga Lõuna-Korea mängija Salute. Nad hakkasid künkal varjunud vaenlaselt tuld võtma. Vaatamata suurele kiirusele suutis Salute vastase mõne sekundiga välja lüüa.

Norralane Jeemzz jäi ühes matšis avaringis ilma katteta. Nad märkasid kolmeliikmelist rühma džiibi ümber kobaras. Sellises olukorras on tavaliselt madal ellujäämismäär. Iga vaenlane oleks võinud teda kergesti nuhkida. Jeemzz aga viskas lihtsalt kaugelt granaatide seeriat. Nad maandusid üllatava täpsusega ja saatsid kõik kolm välja.

Soome mängija Pag3 oli suure osa turniirist silmapaistev konkurent. Tema meeldejäävaim hetk oli see, kui ta jälitati kahe sõidukiga ja viidi need ründerelvi ja granaatide abil vastu. See näitas, et selles mängus võivad mängijad võita, kui nad lihtsalt seisavad oma koha peal ja liiguvad kiiresti.

Kus ja kuidas panustada PUBG Global Championshipile

Kuna PUBG on e-spordikogukonnas nii hästi tuntud, on palju kihlveokontorite veebisaite, mis pakuvad aktsioonis osalemiseks panuseid. Hea sait sisaldab turge, kus toimuvad suurimad esporditurniirid. See hõlmab PUBG globaalset meistrivõistlust. Oluline on veidi uurida, et teha kindlaks, milline kihlveokontor pakub kõige suuremaid koefitsiente. Panused ei pea piirduma pelgalt võitnud meeskonna ennustamisega. Seal on saite, mis pakuvad paremaid valikuid ja rohkem kohandatud kihlveofunktsioone.

PUBG Global Championshipile panustades on mõistlik kasutada ära kõik tervituspakkumised. Soovitatavad on ka mitme panuse kordajad. Selle põhjuseks on võistluste ajal toimuvate matšide suur arv. Reaalajas kihlveoplatvormid sobivad hästi hasartmängude mängimiseks PGC-l. On palju muutujaid, mis võivad tabelid meeskonna kasuks pöörata. Seetõttu võib kõige soovitavam olla dünaamilisem panustamisstiil.

Kuu aega kestva konkurentsi alguses ei avane kõik turud. Kihlvedude tähelepanu PGC-le on viimastes etappides kõrgeim. Kui mängijatel on raskusi sündmuse jaoks mõeldud hasartmängusaitide leidmisega, võivad nad lihtsalt oodata, kuni turniir jõuab haripunkti.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask