Panusta: DreamHack Tournaments 2024

DreamHack on Rootsis asuv meelelahutusettevõte. Ettevõte on spetsialiseerunud võistlusmängudele ja kuulub Modern Times Groupile (MTG), digitaalse meelelahutuse ettevõttele, mille peakorter asub Stockholmis. Guinnessi rekordite raamatu ja kaksikgalaktikate järgi on tegemist maailma suurima LAN-pidude ja arvutifestivaliga. Sellel (sel turniiril) on maailma kiireim Interneti-ühendus ja sellel on ka enim genereeritud liiklus.

1990. aastate alguses sai DreamHack alguse Malungi kooli keldris sõprade ja eakaaslaste tagasihoidlikust kohtumisest. Varsti pärast seda kolis see kohvikusse. Siin muutus see selle perioodi üheks suurimaks esportturniiriks.

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Turniiril pakutavad mängud

DreamHack on sellest ajast alates 2012. aasta novembris koostööd teinud Major League Gaming (MLG) ja Electronic Sports League'iga (ESL), et aidata saavutada Põhja-Ameerika ja Euroopa mänguturgude kasvu ja laienemist. Need koostööd hõlmavad muu hulgas selliseid asju nagu universaalsed pingeread ja ühtsed konkurentsiraamistikud.

DreamHacki esportliigad tõmbavad kokku üle 300 000 dollari suuruse kumulatiivse auhinnafondiga parimaid mängijaid üle kogu maailma. Internetis on saadaval sadu erinevaid turniiri videovooge. Enamik neist hõlmab mänguvõistlusi. Need mänguüritused on toimunud Stockholmis ja Jönköpingis (Rootsi), Toursis (Prantsusmaa), Bukarestis ja Clujis (mõlemad Rumeenias), Valencias ja Sevillas (Hispaania), Londonis (Inglismaa) ja Leipzigis (Saksamaa).

Fortnite

Fortnite on sisuliselt avatud konkursil. Võistluspäevade jooksul on kõik mängijad teretulnud liituma ja vaatama, kas ta suudab tõusta edetabeli tippu. See on fantastiline viis tuua inimesi kokku spontaansemateks võistlusteks. Samuti on võimalus olla paaris profimängijaga; seega on igal osalejal suur surve.

Counter-Strike: globaalne rünnak (CS: GO)

Kui rääkida sellest mängust DreamHack'sDreamHacki turniiridel, siis Rootsi on konkurentsis domineerinud. Pidžaamas ninjad on võitnud kuus korda, sealhulgas DreamHack Masters Malmo 2016. aastal ja Astro Openi 2012. aastal Valencias Fnatic on võitnud kuus DreamHacki turniiri, sealhulgas DreamHack Toursi 2015. ja 2012. aastal, DreamHack Bukaresti ja DreamHack Summer 2015.

Dota 2

DreamLeague, varem tuntud kui Dota All-Stars, enne kui sai ümber nimeks DreamHack, on nüüd võib-olla kõige prestiižsem Dota 2 turniir ülemaailmselt. Kuigi Aasia meeskonnad on ülemaailmsel platvormil domineerivad, võimaldavad DreamHacki võistlused Euroopa ja Põhja-Ameerika meeskondadel võistelda ka peamiste auhindade nimel.

StarCraft 2

Kuigi see ilmus 2010 StarCraft 2 sai peagi populaarseks mänguks DreamHacki turniiridel. Naama (soomlane) võitis DreamHack Winteri avavõistluse järgmisel aastal pärast avamist. Mängust on saanud suviste ja talviste DreamHacki võistluste regulaarne funktsioon. Tänu uuele edule on see kaasatud ka DreamHack Open turniiridele.

Tormi kangelased

Tormi kangelased Sellel on teiste Blizzardi kaubamärkide peategelased, sealhulgas Warcraft, Diablo, StarCraft, The Lost Vikings ja Overwatch. Pärast ilmumist 2015. aastal toimus DreamHacki esilinastus DreamHack Bukarestis. Euroopa TeamLiquid võitis PGL Spring Champions of the Storm 2015. Selle mängu populaarsus DreamHackis on pidevalt kasvanud. BeGeniuses ESC sai DreamHack Tours 2017 võidu eest üle 5000 dollari auhinnaraha.

Muud mängud DreamHacki turniiril

Liigade legend, Super Smash Bros., Smite, Street Fighter V, Heroes of Newerth ja Mortal Kombat XL on DreamHacki ringraja edule kaasa aidanud. Vaatamata sellele, et neil ei ole sama rahalist toetust kui mängudel nagu Dota 2 ja nad ei osale nii silmapaistvalt kui teised mängud, on need mängud endiselt DreamHack'sDreamHacki edu olulised komponendid, kuna need koguvad aeglaselt populaarsust.

Miks on DreamHacki turniirid populaarsed?

Esport-turniiridel on lai valik žanre ja mänge. Seetõttu on seal palju näha ja teha, sest mitmed mängud paistavad silma. Kuigi ka võitlusmängude taassünd on kütkestav, on üks mäng (Halo) olnud kiires tõusuteel. Nad (DreamHack) on muutnud sektorit ja olnud teedrajavad videomängud ja esport areng kogu maailmas üle kahekümne aasta.

Need arengud on saavutatud platvormi loomisega, mis võimaldab mängijatel muutuda mittemillestki superstaariks. Samas võimaldavad need pealtvaatajatel kogeda parimaid mängulugusid. Selle tulemusena on DreamHack kogu maailmas tuntust ja populaarsust kogunud.

DreamHack Summer 2017 oli tohutult edukas, peaauhinnaks oli üle 100 000 dollari. Üritus jagati kahte gruppi, millest igaühes oli neli võistkonda. 50 000-dollarise esikoha auhinnaraha võitja pidi selguma play-off faasis.

DreamHack on üks videomängude tuntumaid nimesid. Selle võlgneb see tänu sellele, et on olnud üks esimesi ja viljakamaid spordiürituste korraldajaid. Nad osalevad mitmes mängus, seega tasub igal konkreetsel aastal nende ajakavadel alati silma peal hoida. Enamiku mängijate jaoks on DreamHacki sisenemine nii suur asi. Paljud neist aga kukuvad välja, kui nad ei suuda ootuspäraselt säilitada espordifännide tähelepanu.

Miks see turniir on populaarne panustamiseks?

DreamHack on Rootsis asuv LAN (Local Area Network), mis koondab mängijaid kõigilt elualadelt. Mõnest võistluspäevast piisab, et välja selgitada, kes on parim. Selle ürituse ainulaadsus seisneb selles, et tegemist on BYOC (Bring Your Own Computer) üritusega. See peab olema kõigis oma soola väärt esportturniiride loendis.

Enamik neist esport-turniiridest on pealtvaatajatele veebiülekanded erinevatel platvormidel. Saadaval on palju suurepäraseid valikuid, mis on konkreetsete mängude jaoks mõeldud. Seega, panustades näiteks League of Legendsile, võivad panustajad ette näha, millised osapooled võidavad oma esimesed mängud.

Kasutajad, kes panustavad mängule Counter-Strike: Global Offensive, saavad ennustada, milline meeskond lööb esimesena kümme tapmist. Paljud kihlvemissaidid võimaldavad teha ka paarituid panuseid, näiteks selle kohta, milline meeskond lammutab esimesena esimese torni, draakoni või piduri jne. Samuti on panused õigele tulemusele ja isegi sooritamiseks kuluvale ajale. Seega on videomängudele panustamiseks palju meetodeid.

Võitnud meeskonnad ja suurimad hetked DreamHacki turniiridel

DreamHacki suvi

2002. aastal toimus esimene DreamHack Summeri üritus Rootsis Jönköpingis. Enne kahe korraldamist parimad esporditurniirid igal aastal (sealhulgas DreamHacki suvi juunis) oli DreamHackil peaaegu kümme aastat nii üld- kui ka talveväljaandeid. Avatud DreamHack Summer hõlmas esimest korda Counter-Strike meistrivõistlusi.

Võistlusel osales 32 meeskonda, esikoha saavutasid pidžaamas Ninjad, järgnesid Devine esports ja backstab. Pidžaamas ninjadele kuulub enamik võidetud tiitleid, 2002., 2006., 2012., 2013. ja 2014. aastal viis tiitlit. Fnatic ja SK Gaming, millel mõlemal on kaks võitu, on kaks teist minevikus domineerivat meeskonda.

Winter DreamHack

DreamHacki talv, nagu ka DreamHacki suvi, toimub tavaliselt igal aastal Rootsis Jönköpingis. See sisaldab mõnda kõige olulisemat esport meistrivõistlust League of Legends, Counter-Strike, Dota 2, Overwatch ja Hearthstone. 2010. aastal Mousesports ja Natus vincere olid võistluste esimesed võitjad. Gambit Esports võitis tiitli 2016. aastal, edestades Renegadesi ja GODSENTi. Kaks aastat hiljem võitis ENCE karika ja forZe (Venemaa CSGO) meeskond võitis DreamHack Winteri viimase väljaande.

DreamHack avatud

DreamHack Open peeti algselt 2012. aastal ja see tõusis kiiresti DreamHack'sDreamHacki suurima spordiüritusena seitsme suurema festivaliga üle Euroopa. Turniiri auhinnaraha kogusumma on 350 000 dollarit ja see on avatud nii amatöör- kui ka professionaalsetele mängijatele. Ninjad pidžaamas võitis esimese DreamHack Openi, mis peeti Valencias.

Bukarest jätkas ürituste korraldamist ka järgmistel aastatel. Malmö, Montreal, Atlanta ja London Ühendkuningriigis on hiljuti jõudnud DreamHack Mastersi võõrustanud linnade nimekirja. DreamHack Masters Las Vegas 2017. aastal on kahtlemata siiani suurim sündmus. Virtus.Pro võitis turniiri enne SK Gaming, Põhja ja Astralis, teenides selle käigus 250 000 naela.

Kuna Gambit Esports oli DreamHack Austini juba võitnud, oli Envy jaoks valmis DreamHack Atlanta koju viimiseks. Pilv9 võitis tiitli oma kodupubliku ees Denveris, samas kui FlipSid3 Tactics võitis Leipzigis tiitli. DreamHack Malmo 2017 võitis G2, DreamHack Montreali aga North.

Kus ja kuidas DreamHacki turniiridele panustada

Sa saad leidke mõned parimad online-spordikihlvedude saidid esport-turniiridele panustamiseks siin. Need saidid pakuvad DreamHacki turniiridel uskumatuid koefitsiente. Mängija peab aga alati proovima võrrelda hetkel pakutavaid koefitsiente selle turu jaoks, millele ta soovib panustada, ja valima kõige turustatavama variandi.

Meeskondade või mängijate kohta on vaja teha täiendavaid uuringuid. Väärtuslik teave meeskonna hetkevormi ja võtmemängijate kohta võib aidata märgata soodsaid panustamisvõimalusi. Püüdke olla teadlik kõigist erinevustest, mis mõjutavad üldist jõudlust. Need võivad olla näiteks uus lepingu sõlmimine või võtmemängija(te) tagasivõtmine.

Matšivõitja on võib-olla kõige populaarsem Esport panuse tüüp, mis kihlvemissaidil saadaval on. Tehke panus konkreetse turniiri mängu tulemusele, alates League of Legends'ist kuni Counter-Strike Global Offensive'ini. Kasutajad saavad teha ka otsepanuse, milline meeskond või mängija konkreetse väljaande võidab. Enamik neist kihlveosaitidest võimaldab seda teha juba enne turniiri. Seega, kui teil on aus ettekujutus sellest, kes teie arvates võidab suuri esportturniire, nagu DreamHack Masters, tehke oma panused varakult.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

DreamHack 2022 osalejate teadaanne
2022-08-11

DreamHack 2022 osalejate teadaanne

Twin Galaxies ja Guinnessi rekordite raamatu järgi DreamHack on suurim kohtvõrgupidu ja arvutifestival ülemaailmselt. Üritusel on maailma kiireim ja kõige suurem Interneti-liiklus. Entusiastid saavad online-spordikihlvedude kaudu ette näha mitmeid olulisi eelseisvaid sündmusi. Neid turniire edastatakse otseülekandena erinevatel platvormidel.