Panusta: Honor of Kings World Champion Cup 2024

Honor of Kingsi sporditurniir World Cup meelitab kohale tipptasemel talente üle kogu maailma. Tencenti ülipopulaarset videomängu Honor of Kings sisaldav esportspordi veebiturniir demonstreerib mängu turgu valitsevat seisundit. Alates pealkirjast, mida turustatakse ainult hiinlastele, on see pealkiri levinud kogu maailmas. Honor of Kingsil on nüüd 100 miljonit mängijat.

Kuuenda Champion Cupi sarjana pakkus 2021. aasta üritus auhinnafondi 50 000 000 CNY. Alates 2016. aastast on meistrivõistluste turniir haaranud fännide kujutlusvõimet ja põnevust, tutvustades maailma parimatele mängijatele tiitli viljakat ja laienevat fännibaasi.

Arena of ValorKuningate auMiks on Honor of Kings World Champion Cup populaarne?Võitnud meeskonnad ja suurimad hetkedKihlvemissaididPanustamise strateegiad
Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Arena of Valor

Hiina pandeemiaga seotud logistilised väljakutsed sundisid ametnikke sündmust ümber planeerima. 2021. aasta augustiks kuulutasid Arena of Valor ja Honor of Kings välja esportspordi tipu, kuna mõlemad stseenid ühinevad 2022. aasta AWC-l üheks maailmameistrivõistluseks. Oodatud Arena of Valor sündmus 2022. aastal toob kokku mõlemad mängu fännid. Fännid võivad oodata, et mänguarendaja tutvustab AoV jaoks uusi põnevaid värskendusi. Tencent Gamesi sõnul ootab korraldaja tasavägist ja ausat konkurentsi.

MOBA (mitme mängijaga võrgulahingu areen) mänguna Kuningate au on vallutanud fännide ja spordiliigade südamed üle kogu maailma. Algselt keskendusid mängu arendajad Hiina elanikkonnani jõudmisele. Pärast ulatusliku mitme miljoni mängijaga baasi loomist kohandas mängu looja algset mängu, nimetades kohandust "Arena of Valor." Kuigi AoV järgis Honor of Kingsi struktuuri, leidis see ka oma fännid, jõudes miljoniteni üle kogu maailma. Peamine erinevus kahe mängu vahel on kangelaste erinevus.

AoV jaoks töötasid loojad välja kangelased spetsiaalselt lääne turu jaoks. 2017. aastal mängis Honor of Kings rohkem kui 80 miljonit aktiivset mängijat päevas ja 200 miljonit aktiivset mängijat kuus, muutes tiitli maailma populaarseimaks mänguks. Sel aastal teenis tiitel rohkem kui 13,4 miljardit dollarit, mis teeb sellest kõige tulusamalt mobiilis saadaoleva mängu maailmas. Aastaks 2020 oli mängul iga päev rohkem kui 200 miljonit aktiivset mängijat ja nende arv kasvab jätkuvalt.

Kuningate au

HoK-is võitlevad kaks meeskonda üksteise vastu, et hävitada vaenlase laagri keskel asuv tuumikhoone. Vastased jõud seisavad vaenlase edasiliikumise teel. Võistkonnad peavad kaardil domineerima, koondades piisavalt jõudu. Mängijad saavad oma võimeid avada, kogudes kogemusi, mis võimaldab mängijal oma võimeid täiendada. Lisaks koguvad mängijad kulda, et osta moekaupu või osta uusi meistreid, et aidata lahingut võita. Võistkond, kes hävitab vastase jõud ja hävitab oma leeri, võidab matši.

Mängurežiimid

Mängijad võistlevad formaadis 5v5 ja iga mängija võtab endale ühe meistertegelase rolli. Pärast kontrollitavate tšempionide valimist teevad meeskonnad koostööd, et vaenlane alistada, selle tuum hävitada ja matš võita. Mäng erineb teistest populaarsetest MOBA mängudest selle poolest, et see on saadaval ainult Androidis ja iOS-is.

Miks on Honor of Kings World Champion Cup populaarne?

Meistrivõistluste Honor of Kings populaarsust soodustab tiitli tohutu ülemaailmne nõudlus. Aruannete kohaselt mõjutavad mängu plahvatuslikku populaarsust kaks tegurit: selle intensiivne keskendumine Hiina kultuurile ja võime toetada sotsiaalset vastasmõju. Viie mängijaga kahes meeskonnas on Honor of Kings üks populaarsemaid viise, kuidas mängijad saavad üksteisega veebis suhelda.

Miks on sellel turniiril populaarne panustada?

Mänguri jaoks toidab e-sporditurniiridel panustamist fännide arv, mis suurendab spordi suurturniiridel tehtud panuste arvu. Kõrge panuste tase suurendab tulusa võidupanga koefitsiente. Igapäevaste mängijate tohutu arv tõmbab rohkem mängijaid osalema Interneti-spordi kihlvedude saidid.

Hiinast Euroopani ulatub mäng üle maailma, ühendades sõpru ja tutvustades mängijaid sarnaselt mõtlevatele mängijatele. Tegelikult teenib Tencent mängust miljardeid kvartalis. Paljudel piirkonna mängijatel pole kodus arvutit ega mängukonsoole. Mobiilne kättesaadavus pakub mängijatele lihtsat juurdepääsu, muutes Honor of Kingsi maailma kõige tulusamaks mobiilivideomänguks.

Võimud on mures sõltuvuse pärast. Sellest tulenevalt on lastele mõeldud mängu mängimine alla 12-aastase lapse puhul piiratud ühe tunniga päevas ja 12-18-aastase lapse puhul kahe tunniga. Juurdepääs Honor of Kings'ile on nüüd piiratud ühe tunniga päevas alla 12-aastastele ja kahele tunnile 12-18-aastastele lastele. Valitsusele kuuluv ajaleht People's Daily nimetas mängu mürgiks, mis toob kaasa rohkem eeskirju. Täiskasvanutele annab mängimine või panustamine võimaluse mängu kohta rohkem teada saada ja tuvastada esportsporditurniiride nimekiri.

Võitnud meeskonnad ja suurimad hetked

Turniirid

Varem tõi Honor of Kings Championship Cup kokku mitu meeskonda, mis koosnes maailma parimad mängijad võistelda suurimatel esporditurniiridel miljonite auhinnarahade nimel. Kahe divisjoni võõrustades pääsesid võitjad play-offi. Sel hetkel viisid üksikud väljalangemisvoorud viimasesse lahingusse, et selgitada välja, kes on võitja. Siin on mõned edukamad meeskonnad, kes võistlevad professionaalselt suurtel esporditurniiridel.

Oiao Gu niitjad

Qiao Gu Reapers on Honor of Kingsi turu üks parimaid e-spordimeeskondi, kellel on tipptasemel treeneri- ja mängupersonal. Parimatelt esportturniiridelt rohkem kui 4 miljoni dollari auhinnaraha võitnud meeskond tunnistatakse üheks oma ala parimaks. Meeskond on seotud Hiina spordikontserniga Newbee.

eStar Gaming

eStar Gaming on Hiinas asuv e-spordiklubi Hiinas. Tuntud Hiina professionaalse e-spordimängija Sun Liwei asutatud klubi keskendub espordi meistrivõistlustele. Algselt mängis e-spordimeeskond tormikangelasi, kuid mitmekesistas tegevust muudele mängudele. Alates 2014. aastast on meeskond võitnud King of Glory meistritiitli. 2019. aastal võitis eStar kohapakkumise LoL profiliigasse.

Turnso mängimine

Weibo Turnso Gaming kuulub Hiina sotsiaalmeediaplatvormile Weibo. Espordiorganisatsioon võistleb professionaalsetel Arena of Valori matšidel ja turniiridel. Meeskond on võitnud turniirivõitudena üle 2 miljoni dollari.

Rogue Warriors

Aastatel 2017-2021 on Rogue Warriors võistelnud professionaalsetel e-sporditurniiridel, võites auhinnaraha üle miljoni dollari. ASUS ROGile kuuluv meeskond on ringraja üks hinnatumaid e-spordigruppe. Rogue Warriors on edukas võisteldes Honor of Kingsi tipptasemel mängijatega.

Kihlvemissaidid

Honor of Kings pole populaarne ainult mängude vallas. Ennustajad kogunevad ka spordiennustustele, et lemmikmeeskondadele ja -mängijatele panustada. On mitmeid online-kihlveokontoriid, mis pakuvad ennustuskoefitsiente e-sporditurniiridel, nagu näiteks maailmameistrivõistlused kuningate au nimel.

Panustamise strateegiad

Panustamine esportspordi turniiridele on sarnane teistele spordimängudele panustamisega. Mänguri jaoks on ülioluline mängu uurida, reegleid mõista ja mängijatega kursis olla. Litsentsiga spordiennustused pakuvad sageli ajaloolisi võitude ja kaotuste rekordeid. Täiendavad uuringud võivad aga aidata panustajal teha raha panustamise ajal teadliku otsuse. Meistrivõistluste meeskonnad vahetavad sageli mängijaid, nagu professionaalsed spordimeeskonnad. Espordiuudiste vaatamine või lugemine annab panustajale ülevaate nimekirja muudatustest, mis võivad mõjutada meeskonna võimet turniiri võita.

Nutikas panustamine tähendab eelarve määramist, mis põhineb eeldatavatel võitudel. Kuigi keegi ei taha kaotusteks valmistuda, viib kaotuste jahtimine sageli suurema kaotuseni. Raha eelarvestades teab mängija täpselt, kui palju ta kulutab ja millistele meeskondadele, mängijatele või tulemustele. Üldiselt aitab nutikas ja turvaline panustamine mänguril sõltuvust vältida.

Sõltuvuse hoiatusmärgid hõlmavad ebakorrektset käitumist, näiteks suutmatust raha välja panna. Esport on põnev turg ning espordile panustamine võib anda osalejale ka emotsionaalse kõrgpunkti. Võitmine on eriti rahuldustpakkuv, ajendades mängijat jätkama kihlvedu, et püüda auhinda tagasi saada. Uuringutel ja analüüsil põhinev kihlveoplaan annab tõenäolisemalt võidutulemusi. Mängurid, kes kaotavad, võtke aga südamest. Tehke täiendavaid uuringuid ja naaske teise päeva võitmiseks.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask