Krüptorahad on juba mõnda aega olnud paljude inimeste huultel. Mida rohkem inimesi nendest digitaalsetest valuutadest teada saab, seda enam entusiastlikumaks nad neid äri- ja isiklikes asjades kasutama hakkavad. Kuid nagu iga muu hea asja puhul, krüptovaluutade kihlveod neil on oma varjukülg, eriti kui kasutate neid e-spordi kihlvedude jaoks.
Kihlveohuvilistele, kes kaaluvad fiati valuutadelt üleminekut, on ülioluline mõista nende digitaalsete müntidega hasartmängude plusse ja miinuseid. Õnneks moodustab see selle artikli sisu.
Interneti-kihlvedude entusiastid teavad, et üldiselt on olemas korralik valik maksevõimalusi, alates deebet- ja krediitkaartidest kuni e-rahakottide ja ettemaksukaartideni. Üks silmapaistev probleem, mida need makseviisid aga garanteerida ei saa, on täielik anonüümsus või privaatsus. Teisisõnu peavad mängurid neid kasutades avaldama mõned isikuandmed hoiustamise meetodid.
Oletame näiteks, et kasutaja ei jaga oma andmeid mänguteenuse pakkujaga (nagu e-rahakottide puhul). Sel juhul peavad nad jagama vähemalt osa oma isiklikust/finantsteabest vahendajate või kolmandate osapooltega.
Krüptovaluutade puhul jäävad kõik tehingud anonüümseks. Privaatsustase, mille eSportsi mängijad ja teised võrgumängurid kasutamisel saavad Bitcoin, Ethereum, Litecoin või mõni muu krüpto on lihtsalt konkurentsitu. Nende riikide elanikud, kus hasartmängud on keelatud, eelistavad krüptovaluutasid, et tagada nende võrgutegevuste jälgimatus.
Kõigile panustajatele meeldib, kui neil on võimalik teha sissemakseid oma veebipõhisele eSportsi kihlveokontole ja alustada kohe panustamist. Lõppude lõpuks on see põhjus, miks inimesed registreeruvad spordiennustuste ja muude online-hasartmänguplatvormidega. Seetõttu võib panustamise ootamine olla väga masendav, kuna sissemakset pole töödeldud.
Kuigi enamik makseviise on kiired, on krüptotehingud kiired. Lisaks ei ole krüptomaksete töötlemisega seotud kolmandad osapooled, nagu krediitkaartide ja e-rahakottide puhul. See vähendab tehingu aega.
Enamik e-spordi kihlvedude saidid võtavad turvalisust nii tõsiselt, et investeerivad palju tugevatesse SSL-i krüpteerimistehnoloogiatesse, tagamaks, et klientide finantsandmed on võtme ja luku all. Kuid krüptovaluutad viivad andmete turvalisuse täiesti uuele tasemele, kasutades nn plokiahela tehnoloogiat, mis on parem SSL-krüptimisest.
Mõned makselahendused piiravad tehinguid teatud jurisdiktsioonide või riikide e-spordi kihlveosaitidel. Mõnel juhul ei pruugi hasartmänguplatvorm toetada riigis kasutatavaid maksevõimalusi või valuutat.
Lisaks on riike, kus online-kihlveod ja hasartmängud on üldiselt keelatud, kuigi offshore-hasartmänguplatvorm lubaks ikkagi nendest riikidest mängijaid vastu võtta. Krüptovaluutadega panustamine võimaldab panustajatel kõigist nendest piirangutest mööda hiilida, võimaldades neil teha panuseid asukohast sõltumata.
Palju eSpordi kihlvemissaidid pakuvad boonuseid ja tutvustusi suunatud spetsiaalselt krüptovaluutaga sissemakseid tegevatele panustajatele. Kuigi need maiuspalad on spordiennustustel erinevad, on üks konstantne asjaolu, et panustajad peavad nende boonuste saamiseks kasutama krüptovaluutat.
See julgustab mängureid kasutama digitaalseid valuutasid, kuna maailm liigub järk-järgult fiat-valuutadest eemale. Üks olulisemaid e-spordi kihlvedude näpunäiteid on aga see, et panustajad peavad tutvuma nende boonuste ja kampaaniate tingimustega.
Krüptovaluutaturg on muutlik, mis tähendab, et iga krüpto hind võib ilma hoiatuseta oluliselt muutuda mõlemas suunas. Näiteks võib panustaja konverteerida oma 200 dollarit Bitcoiniks ja kanda raha oma eSporti kihlveokontole, kuid hiljem selgub, et Bitcoini väärtus on langenud.
Sel juhul peab panustaja saama kaotuse. Muidugi võib see minna ka teistpidi ja tuua kasumit, kuid tõsiasi on see, et krüptosüsteemid on ebastabiilsed.
Krüptovaluutaturg ei toimi ühegi asutuse ega valitsuse reguleerimise all. See tähendab, et kasutajatel on rahaprobleemide korral väga vähe võimalusi pöörduda. See aga ei tähenda, et krüptovaluuta eSpordi kihlvemissaidid töötaksid ilma litsentsita.
Muidugi on suur osa neist litsentseeritud ja reguleeritud. Isegi loata need võivad ikka ehtsad olla, ainult et panijad ei taha midagi juhuse hooleks jätta.
Kui panustaja on oma krüptovaluuta rahakotti raha saatnud, on see kadunud. Kui raha on saadetud valele aadressile, ei saa tagasi pöörduda. See on üks valdkond, kus makseviisid, nagu PayPal ja krediitkaardid, ületavad krüptomakseid.
Seetõttu peavad mängurid krüptodega mängides olema eriti ettevaatlikud. Rahakoti aadressid tuleb täpselt jäädvustada.
Krüptovaluuta on alates selle esmakordsest ilmumisest 2009. aastal jõudnud kaugele. Jah, mängupakkujad tegelevad raha teenimisega ja üha rohkemate krüptoraha vastuvõtvate saitide tõttu nihutavad pakkujad aeglaselt, kuid kindlalt tähelepanu sellele, mida nende kliendid kõige rohkem soovivad. Ja kuigi krüptovaluutadel on nii eeliseid kui ka puudusi, muudab esimene neist mänguritele atraktiivseks.