Uudised

November 14, 2023

Mugavuse ja jõudluse optimeerimine: Secretlabi mõju Worlds 2023 spordile

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Sissejuhatus

Worlds 2023 x Secretlab – ergonoomika professionaalsetele sportlastele

Mugavuse ja jõudluse optimeerimine: Secretlabi mõju Worlds 2023 spordile

Worlds 2023 on jõudmas viimasesse etappi, 19. novembriks on kavas väga oodatud matš WBG ja T1 vahel. Kuna need kaks meeskonda võistlevad meistritiitli nimel, on ülioluline mõista ergonoomika tähtsust tänapäevasel espordiajastul. Rääkisime Secretlabiga, ülemaailmse sponsori ja LoL Esportsi ametliku esimehe partneriga, nende lakkamatutest pingutustest pakkuda Worlds 2023 mängijatele parimat mugavust.

Secretlabi roll LoL Esportsis

Secretlab on LoL Esportsi maailmas olnud võtmemängija juba mitu aastat, luues pikaajalise partnerluse Riot Gamesiga. Ametliku õppetoolipartnerina viis järjestikust aastat on Secretlab tõestanud, et pakub mängijatele ülimat istumiskogemust. See partnerlus annab tunnistust ettevõtte pühendumusest pakkuda erakordset mugavust, võimaldades mängijatel esineda parimal viisil sellistes kõrgete panustega matšides nagu Worlds. Kuigi mehaanika ja strateegia on e-spordis üliolulised, mängib suurt rolli ka istumismugavus, mis võib oluliselt mõjutada mängijate sooritust ja tervist, eriti stressirohkes mängukeskkonnas.

Mängimise mõju mängijate tervisele

Dr Lindsey Migliore, spordimeditsiini ja PMR-i arst ning GamerDoci asutaja, rõhutab, kui suur on professionaalne e-sport kehale ja vaimule. Halastamatu ajakava, mängimiseks vajalike korduvate liigutuste ja piiratud puhkeaja tõttu on mängijad vastuvõtlikud luu-lihaskonna ja närvivigastustele. Enamikul juhtudel lükkavad mängijad ravi edasi ja ootavad taastumiseks vahehooaega. Rahvusvahelistele turniiridele, nagu Worlds, kvalifitseeruvate meeskondade ajakava aga pikeneb, mille tulemuseks on veelgi lühemad taastumisajad. Kombinatsioon intensiivsetest võitlustest, hilisõhtustest soolojärjekordadest, jet lagist tingitud unepuudus ja suurenenud treeningkoormus enne võistlusi suurendab mängijate füüsilist ja vaimset pinget veelgi.

Disaini tähtsus mugavuses

Ergonoomika tähtsuse tähelepanuta jätmine võib põhjustada läbipõlemist, randmevigastusi ja muid tõsiseid probleeme, mis võivad oluliselt mõjutada mängijate ja meeskondade esitust. Secretlab teeb koostööd selliste professionaalidega nagu Dr. Migliore, et kujundada välja parim võimalik mängutool pikkadeks mängusessioonideks. Ettevõte usub, et liikumine on keha stressi leevendamise võtmeks. Nende toolid on loodud soodustama loomulikku liikumist, pakkudes samal ajal õiget mugavust ja tuge. Sellised funktsioonid nagu patenteeritud kivist istmepõhi TITAN Evo juhtkehades keskele, et tagada ühtlasem rõhujaotus, samas kui laienevad servad loovad liikumisruumi. Lisaks soovitatakse mängijatel, kellel on ekraani vahetus läheduses raskusi õige kehahoiaku säilitamisega, voorude või ajalõppude ajal venitada või teha pause.

Üleminek professionaalidelt igapäevakasutajaks

Mängutoolid pole kasulikud mitte ainult esportsportlastele, vaid ka inimestele, kes veedavad pikemat aega oma töökohas. Secretlab tunneb ära mitmekesised tegevused, millega inimesed tegelevad, nagu aruannete tippimine, virtuaalsetel koosolekutel osalemine, mängimine ja isegi uinakute tegemine. Ettevõtte toolid on loodud nende tegevuste ajal toimuvate loomulike nihkete ja kehahoiakute kohandamiseks. 4-suunaline L-ADAPT nimmesüsteem võimaldab kasutajatel asendite vahel üleminekul lülisamba kõverust painutada. Lisaks nimmetoele on stressi vähendamiseks ja istumiskogemuse parandamiseks hädavajalik õige käte ja jalgade asend. Käetoed peaksid võimaldama küünarvartel horisontaalselt asetseda, vältides liigset survet küünarnuki siseküljele. Jalad tuleks istutada kindlalt põrandale ja Secretlab pakub professionaalset jalatuge inimestele, kes ei ulatu maapinnani. Optimaalse mugavuse tagamiseks on soovitatav hoida alaselja kindlalt vastu istme seljatuge ja hoida liigesed pauside ajal vedelana.

Täpne projekteerimisprotsess

Secretlabi juhtpositsioon mängutoolitööstuses tuleneb nende keskendumisest ergonoomikale ning multidistsiplinaarsele lähenemisele disainile ja arendusele. Nende lipulaev TITAN Evo on loodud tagama ühtlast kaalujaotust ning pakub täielikku kohandamist individuaalse toe ja asendi eelistuste jaoks. Iga disainilahendus läbib kasutaja range testimise, sealhulgas rõhu kaardistamise, et tagada reaalses kasutuses ülima mugavuse kontseptsioon. Kuigi teised kaubamärgid võivad üritada jäljendada Secretlabi toole, põhjustab nende disainist arusaamise puudumine sageli suutmatust pakkuda ühtset toodet, mis suurendab pikaajalist ergonoomilist mugavust.

Järeldus

Maailma 2023 finaali lähenedes toetab Secretlab oma mängutoolidega nii WBG-d kui ka T1-d, võimaldades mängijatel pakkuda oma parimat sooritust kõige mugavamal viisil. Ergonoomika tähtsust e-spordis ei saa ülehinnata, kuna see mõjutab otseselt mängijate tervist, heaolu ja üldist sooritust. Secretlabi pühendumus erakordse mugavuse ja disaini pakkumisele annab tunnistust nende pühendumisest espordikogukonnale. Olenemata sellest, kas tegemist on professionaalsete e-sportlaste või igapäevakasutajatega, Secretlabi mängutoolid pakuvad täiuslikku segu mugavusest, toest ja kohandamisest, tagades kõigile optimaalse istumiskogemuse.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

Eepiline crossover: Brandon Sandersoni Dragonsteel siseneb League of Legends Arenale
2024-06-04

Eepiline crossover: Brandon Sandersoni Dragonsteel siseneb League of Legends Arenale

Uudised