Uudised

November 1, 2023

Gen.G vs BLG: Titaanide kokkupõrge LoL Worlds'i veerandfinaalides

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

League of Legends Worlds Championshipis on jäänud vaid 8 meeskonda ja kui esimene Šveitsi etapp on lõppenud, lähevad veerandfinaalis asjad kuumaks kui kunagi varem. Seni võitmatuks jäänud Gen.G läheb selle aasta alguses MSI-ga korduskohtumises vastamisi hiinlase 2. positsioonil oleva BLG-ga. Kas Gen.G saab kättemaksu või tõestab BLG, et nad on tugevamad?

Gen.G vs BLG: Titaanide kokkupõrge LoL Worlds'i veerandfinaalides

Murrame kaks meeskonda, nende tee võiduni ja paneme paika oma ootused matšiks.

Gen.G areng kogu suve jooksul

Kuigi Gen.G oli LCK esimene seemneke, ei arvanud paljud, et nad on Worldsil domineeriv jõud, arvestades nende hiljutist esinemist MSI-s, kus nad saavutasid neljanda koha. Nad tõestasid kiiresti, et kõik eksivad, saavutades kiire 3:0, võites T1 ja G2.

Nagu öeldud, peavad nad ikkagi vastamisi astuma LPL-i meeskondadega ja kui nad kõik neli pääsevad Šveitsi etapist, pidi juhtuma, et Gen.G läheb ühega neist vastu.

BLG on tuttav vastane, kelle vastu nad mängisid MSI-s ja kellele kaotasid play-off'is. Kiire 3:0 näitas, et LPL oli sel perioodil palju tugevam. Korea meeskond näib aga olevat kogu Summer Spliti jooksul arenenud, hüpates suurel kasvutrajektooril.

Meeskonnal pole mitte ainult väga selge üldist makromängu, vaid isegi mängijad teevad vähem mehaanilisi vigu. Gen.G suurim nõrkus hooaja esimesel poolel oli Doran, keda kasutati ülemisele rajale orienteeritud kande metas. Kuigi saadaval on veel mõned kandeotsad, suudab ta rada palju paremini stabiliseerida. Lisaks arenes ta ka palju ja kuna ülejäänud neli mängijat mängivad juba tipptaseme lähedal, on see Gen.G koosseis Worldsil hirmutav.

Kas BLG tugineb GigaBINile?

Teisest küljest on BLG võrreldes MSI-ga veidi taandunud. Mitte mehaanilisel tasandil, kuid nende koordineerimine näib kohati olevat välja lülitatud, andes vaenlastele rohkem võimalusi ära kasutada.

Teine asi on see, et ülemise raja Bin ei ole tegelikult suutnud avaldada samal tasemel ülemise raja domineerimist. Ma arvan, et see on tingitud ülemise raja meta arenemisest ja BLG-st, kes suunab oma tähelepanu bot-lane carry metale koos Elkiga, kes teeb üle 33% kogu meeskonna kahjudest.

On põnev näha, kas BLG püüab anda rohkem mänguruumi oma ülemisele sõidurajale või soovib keskenduda robotite raja kokkulangemisele. Jungler Xun on selles kohtumises võtmetähtsusega, eriti kui ta läheb vastu sellisele inimesele nagu Peanut, kes on tuntud kui kogu oma karjääri võimaldaja.

GEN vs BLG ennustused

Tänavune maailm on pakkunud meile palju üllatusi, mis on mõned meie ootused tabelist välja visanud. Sellegipoolest on meie LoL Worlds Power Rankings endiselt mõnevõrra asjakohased ja täpsed, eriti edetabeli ülemises pooles.

Maailma veerandfinaali GEN ja BLG vahel on raske ennustada, sest mõlemal meeskonnal on potentsiaal üksteist võita ja see sõltub suuresti sellest, kuidas kaks meeskonda päeval esinevad. Seni nähtu ja üldise meta põhjal pooldaksin ilmselt veidi GEN-i, eriti arvestades, et neil on 1. mängus kõrvalvalik.

BLG suudab enamikes seeria mängudes siiski tihedalt võidelda ja ma ei oleks üllatunud, kui nad saavad sarjas vähemalt ühe võidu. Ma ennustan 3:1, kuid ma ei oleks üllatunud, kui peaksime minema Silver Scrapesile.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

ALGS 2024 hooaja teine ​​pool: sügav sukeldumine espordi fenomeni
2024-06-02

ALGS 2024 hooaja teine ​​pool: sügav sukeldumine espordi fenomeni

Uudised