Uudised

November 17, 2022

eSport, kihlvedusid häiriv jõud

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pole kahtlust, et eSport on kihlveomaastikul häiriv jõud. Üha rohkem panustajaid panustab e-spordi turniiridel ja üritustel, samal ajal kui kihlveokontorid hakkavad e-spordi kihlvedude potentsiaali ära kasutama. Kuid suur küsimus on, mida toob tulevik? 

eSport, kihlvedusid häiriv jõud

Sellest kokkuvõttest saate lisateavet e-spordi sissetungimise kohta veebikihlvedude seeni, selle kasvu soodustavate tegurite, hiljutiste suundumuste ja muu kohta.

E-spordi kihlvedude ajalugu ulatub umbes 2014. aastasse, mil mõned kihlveosaidid hakkasid kihlveoturge pakkuma. Siiski ei teadnud paljud mängurid e-spordist ja mõned mängijad uskusid, et matšid on fikseeritud.

Esport- ja e-spordiennustused numbrites

Videomängud on viimasel kümnendil plahvatuslikult kasvanud. Tänapäeval on see üks kiiremini kasvavaid turge ning hiljutised uuringud näitavad, et ülemaailmse e-spordi turu väärtus oli 2019. aastal umbes 957,5 miljonit dollarit ja 2022. aastal on see kasvanud 1,08 miljardi dollari suuruseks tööstusharuks.

Ja see ei ole ainult e-sport, mis kasvab; eSpordi kihlveod on samuti plahvatusliku kasvu tunnistajaks. Kümmekond aastat tagasi keerles vestlus peamiselt selle ümber, mis on eSport kuidas e-spordile panustada. Kuid tänapäeval on e-spordiennustus sama populaarne kui kunagi varem. 

Business Research Insightsi avaldatud andmete kohaselt hinnati e-spordi kihlveotööstuse väärtuseks 2021. aastal 9 749 miljonit dollarit ja see peaks kasvama 13,7% aastase liitkasvumääraga (CAGR), et areneda 24 190 miljoni dollari suuruseks turuks.

Ülaltoodud statistika näitab selgelt, et online e-spordi kihlveod on tohutu tööstusharu. See tekitab küsimuse, mis on soodustanud e-spordi kihlvedude juhuslikku kasvu? Noh, panustajate seas äkilise huvi e-spordi vastu on mitmed tegurid.

Esiteks on see, et videomängudel on tohutult järgijaid. Viimaste aruannete kohaselt on 2022. aasta lõpuks e-spordihuvilisi üle 500 miljoni. Turniiridel on ka tohutult vaatajaid – 2021. aasta Free Fire World Series on pärast 5,41 miljoni vaataja rekordi püstitamist juhtpositsioonil. Üle 5 miljoni vaataja hulgast on märkimisväärne hulk kihlvedusid.

Teine tegur on e-spordi kihlveoturge pakkuvate kihlveooperaatorite kättesaadavus. Erinevalt varasemast pakuvad paljud e-mängude kihlveosaidid tänapäeval mängijatele võimalust panustada aastaringselt parimatele e-spordivõistlustele ja turniiridele. 

Mõned on tuntud kihlveokontorid, kes on lisanud e-spordi kihlvedude turud, samas kui teised on uued saidid, mis keskenduvad ainult e-spordile. Samuti väärib märkimist, et mõned kihlveofirmad tegutsevad aktiivselt e-spordi ökosüsteemis, toetades e-spordi meeskondi.

Neid on ka palju turniirid ja võistlused korraldatakse aastaringselt, nii et panustajad ei saa mööda minna kihlveoturgudest, olgu selleks siis Dota 2 kihlveoturud, Call of Duty, Valorant, League of Legends jne. Need turniirid meelitavad kokku märkimisväärseid auhinnafonde, millele eSpordi rõivad silmad panevad.

Võib-olla on suurim aspekt, mis e-spordi kihlveotööstust on kujundanud, pandeemia. Pärast seda, kui Covid-19 leviku tõkestamiseks peatati otsematšid, täitis eSport nüüd tühimiku, et profisportlased said sellega võidelda eemalt.

E-spordiennustuse tulevik

Nagu varem mainitud, on e-spordiennustusel helge tulevik. Kõik prognoosid näitavad, et e-spordi kihlveod on siin, et jääda, kuigi see ei suuda kihlveomaastikul traditsioonilisi spordialasid edestada. Kuid juba praegu ületab see virtuaalspordi. Niisiis, millised on mõned tegurid, mis kujundavad e-spordi kihlvedude tulevikku?

Esiteks on e-spordi kasv. Kuna eSport kasvab jätkuvalt, kasvab ka e-spordiennustus. Teine aspekt, mis hakkab kujundama e-spordi kihlvedude turgu, on partnerlussuhted e-spordi võtmeisikute ja kihlveokorraldajate vahel. e-spordi kihlvemissaidid töötavad välja uuenduslikke strateegiaid, mis tõstavad nad e-spordi turniiridel ja võistlustel esireas.

Samuti hakkavad e-spordi kihlvedude arendamisel suurt rolli mängima e-spordi kihlvedude boonused. Konkurendi ees püsimiseks, e-spordi kihlveokontorid koostage e-spordi panustajatele tulusaid boonuseid ja tutvustusi.

E-spordi konkurentsivõimelisus on ka e-spordi kihlveo arendamise peamine tõukejõud. Tänapäeval on paljudel e-spordi fännidel eelistatud e-spordimeeskonnad, samamoodi nagu traditsiooniliste spordialade meeskondadel on paadunud fännid, kes mitte ainult ei vaata oma võistkondade mängu, vaid panustavad ka nende peale.

Lõpetuseks, sellised arengud nagu omale panustamise koefitsiendid ergutavad ka e-spordi kihlvedude kasvu nüüd, kui tavamängijatel on võimalus panustada iseendale. Otse kihlveosaidil olevad reaalajas voogedastusfunktsioonid tähendavad ka seda, et mängijad saavad kogu tegevust jälgida ja isegi reaalajas matšidele panustada. Teisest küljest on olemas eSpordi kihlveonõuannete saidid, mis pakuvad mänguennustusi.

Pakkimine

See on kõik, inimesed, kokkuvõte e-spordi kihlvedude arengust ja selle trajektoorist. Praegu on e-spordi kihlveod suur tööstusharu ja see ei näita aeglustumise märke. 

Oodake, et tööstus lähiaastatel kasvab, domineerides kihlveovalikutes, näiteks virtuaalspordis. Kuid lõpuks pole sellel potentsiaali traditsioonilistest spordiennustustest üle saada.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Mega Incineroar: mängu muutja või konkurentsivõimeline flop?
2024-04-13

Mega Incineroar: mängu muutja või konkurentsivõimeline flop?

Uudised