Uudised

October 27, 2023

Clash Royale'i areng: värskendused, e-sport ja kasv

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Soome arendaja Supercelli poolt 2016. aastal välja antud Clash Royale on olnud mobiilimängude tööstuses revolutsiooniline tiitel. See pakkus žanri määravat mängukogemust, mida oli lihtne mängida ja mis oli väga konkurentsivõimeline.

Clash Royale'i areng: värskendused, e-sport ja kasv

Clash Royale'i tõus

Pole üllatav, et Clash Royale saavutas kiiresti populaarsuse – 2018. aastal oli igapäevaselt 50 miljonit aktiivset kasutajat. Viis aastat hiljem on aga muret mängu hetkeseisu pärast.

Clash Royale'i hetkeseis

Kuigi aktiivsete mängijate täpne arv pole avalikult teada, näitavad aruanded, et Clash Royale'il on endiselt üle miljoni kasutaja. See pole aga samal populaarsusel kui 2018. aastal.

Vastuolulised värskendused

Üks mängijabaasi pettumust valmistanud tegur on mängu hiljutised uuendused. 2023. aasta aprillis avaldatud värskendus kaotajatele pälvis märkimisväärset kriitikat mängu tasuvamaks muutmise ja armastatud 2v2 režiimi funktsioonide eemaldamise eest. Selle värskenduse eesmärk oli suurendada mängijate arvu karikateel, kuid see võis kaasa aidata mängijabaasi vähenemisele.

Värskenduste mõju

Kuigi veteranmängijad olid värskenduse suhtes väga kriitilised, ei pruukinud see oluliselt mõjutada tasuta mängitavaid mängijaid, kes moodustavad suurema osa mängijabaasist.

Espordi stseen

Clash Royale'i espordistseen annab ülevaate mängu hetkeseisust. 2018. aastal saavutas Clash Royale League'i maailmafinaalturniiri vaatajaskonna tipptasemel 361 849, mis näitab mängu tugevat kasvu. Aastatel 2018–2020 aga langesid vaatajate arvud kiiresti. Selle languse võib seostada Clash Royale'i suletud frantsiisipõhise e-spordi ökosüsteemiga, mis piiras meeskonna osalemist.

Avatud ökosüsteemi tagasitulek

Õnneks taastas Supercell 2021. aastal kõigile avatud süsteemi, võimaldades Clash Royale League'is osaleda rohkematel meeskondadel. Selle tulemusel on vaatajaskonnad viimase kahe aasta jooksul näidanud kasvu, 2022. aasta väljaande tippvaatajate arv on 228 000 ja keskmine vaatajate arv on 58 000.

Järeldus

Kuigi Clash Royale ei pruugi olla nii populaarne kui 2018. aastal, säilitab see siiski tugeva ja lojaalse mängijabaasi. Hiljutised värskendused ja muudatused on mängule avaldanud erinevat mõju, kuid avatud e-spordi ökosüsteemi naasmine on näidanud paljutõotavaid kasvumärke. See, kas Clash Royale sureb või mitte, on subjektiivne, kuid on selge, et mängul on jätkuvalt pühendunud jälgijaskond.

Loe ka: Kuidas saada Clash Royale'is kaubandusmärke

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
ThunderPick
Boonus 2000 dollarit

Viimased uudised

EliGE: Põhja-Ameerika veteran särab Counter-Strike 2 2024. aasta hooajal
2024-05-16

EliGE: Põhja-Ameerika veteran särab Counter-Strike 2 2024. aasta hooajal

Uudised