Mis on eSpordi treenerid ja mida nad teevad?

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Kui olete e-spordist huvitatud, olete võib-olla märganud treeneri postitust ülikoolis või väiksemas rohujuuretasandi organisatsioonis. Võite küsida: "Mis on e-sporditreenerid või sporditreenerid ja miks on need mängutööstuse jaoks nii olulised?"

Edukal esportmeeskonnal on pühendunud treener, kes aitab neil strateegiat koostada, vastast hinnata, meeskonna ühtsust luua, moraali tõsta, üksikuid mängijaid juhendada ja turniire võita. Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks teevad e-sporditreenerid koostööd spordijuhtide ja spordianalüütikutega.

Mis on eSpordi treenerid ja mida nad teevad?

Mis on e-spordi juhendamine?

Coaching spordis hõlmab asjatundlikkuse pakkumist, strateegiate väljatöötamineja mängijate ühtekuuluvuse edendamine. Meeskonnana peavad nad arendama oma suhtlemisoskust, mänguoskusi ja suutma lahti lasta isiklikest probleemidest ja keskenduda meeskonnale. Nad peavad regulaarselt tegema asju, et tugevdada omavahelisi sidemeid.

Siin arutame, kas sporditreeneri töö on teie jaoks õige tee või mitte, samuti räägime esporditreeneri täpsetest tööülesannetest, kuidas need tööülesanded võivad muutuda olenevalt meeskonna suurusest, juhendatava mängu tüübist, ja muud tegurid.

E-sporditreenerite kohustused

Treener keskendub e-spordis pigem meeskonnale kui üksikutele mängijatele, nagu see oleks tavajuhi puhul. Edu saavutab sportlaste paranenud võimekus väljakul ja spordiväliste pingete, nagu füüsilised probleemid ja emotsionaalne koormus, kõrvaldamine.

Esportsporditreener vastutab järgmiste ülesannete eest:

  • Määrake meta olek ja kasutage seda teavet võiduplaanide väljatöötamiseks, mis kasutavad teie meeskonna võimeid.
  • Suurendage mängijatevahelist suhtlust. Seda eesmärki on võimalik saavutada meeskonna loomise harjutuste ja mängumaterjali analüüsi abil, et tuvastada olulised valesti suhtlemise juhtumid.
  • Kasutage erinevaid tehnikaid, et hoida oma meeskonna tuju üleval ja anda neile väljakul võidukas mõtteviis.
  • Uurige mängija probleeme ja pakkuge nende murede osas nõustamist, et nad saaksid keskenduda oma mängule ilma segamiseta.
  • Enne reisile minekut veenduge, et meeskonnal oleks kõik vajalik olemas. Viidates mängijate särkidele, sponsorivarustusele ja teistele meeskonna logoga esemetele.
  • Korraldage meeskondade vahel sõprusvõistlusi, et anda neile täiendavaid võimalusi oma oskusi lihvida.
  • Tehke koostööd klubi juhtidega, et otsustada, millistele turniiridele siseneda. Kui treener on töötaja, veenduge, et mängijad, kelle tagasiastumist taotletakse, on saanud meeskonnalt piisavalt teenindust, et õigustada nende lahkumist.
  • Kui neid on, tehke koostööd meeskonna analüütikutega, et uurida üksikasjalikku mängustatistikat ja mängupõhiseid kontosid, et nullida meeskonna kõige silmatorkavamad nõrkused. Meeskonna analüütik(ad) teeksid ka koostööd meeskonna juhtkonnaga, et uurida võistlust ja teha kindlaks, kuidas eelseisvateks kohtumisteks kõige paremini valmistuda.

See on üsna üksikasjalik ülevaade e-spordi treenerite tööülesannetest, kuid on oluline meeles pidada, et treeneri töökoormus võib suureneda või väheneda sõltuvalt klubi pakutavast äritegevusest.

Siin kirjeldame üksikasjalikumalt, mida e-spordi treenerid nende selgitamiseks teevad.

Meeskonnastrateegia väljatöötamine ja analüüs

Treenerina peaks püüdlema maksimaalse võiduprotsendi poole. Sel moel võidavad kõik – nii klubid kui ka mängijad. Seetõttu on selle eesmärgi saavutamiseks üks parimaid viise kaasata tipptasemel meeskond suurepäraste strateegiatega.

Võtke näiteks populaarne MMORPG League of Legends. Mängus on üle 150 mängitava tegelase, 180 varustust, viis mängija rolli, viis ruuni marsruuti, 55 000+ ruuni permutatsiooni ja iga kahe nädala järel värskendusi ning iga kuu või nii mõnigi uus või uuendatud meister. Strateegia osas tuleb palju mõelda, kuna peate otsustama tegelaste, ruunide ja konstruktsioonide üle.

Lisaks on sellega seotud hall ala. Mängu kõik aspektid, alates valitud tšempionidest kuni meisterdatud esemeteni ja lõpetades ruunidega, peavad olema piisavalt paindlikud, et kohaneda vastaspoole võimete, mängija oskuste ja mänguoludega. Kui teisel meeskonnal puudub põhimeister, kes suudaks tekitada näiteks maagilist kahju, võib meie meeskond valida kolm tšempionivõitu ja muuta oma kehaehitust, et parandada füüsiliste vigastuste tähelepanuta jätmist (tuntud kui soomus).

See on väga lihtne näide sellest, kuidas mängijad saavad mängumehaanikat kohandada. Iga mängija potentsiaalsed tegevused suurema strateegia kontekstis on teine ​​komponent. Mängud nagu Counter-Strike: Global Offensive ja Valorant on keskendunud sellele mehaanikule.

Kasutage näitena Valorant'i kaarti Haven ja keskenduge rünnatavale poolele. Peamised meeskondade eristavad tegurid, välja arvatud nende mängijate pädevus, on tegelased, keda nad mängivad, ostetud relvad ja nende tegurite roll meeskonna üldises strateegias.

Sellises mängus nagu Valorant on nad määratud läbi kukkuma, kui meeskond ei rakenda tarka strateegiat. Selle plaani elluviimine jääb treeneri kätesse, kuna nad on mängule vähem emotsionaalselt panustatud kui mängijad ja näevad suurt pilti.

Praeguse meeskonna tugevuste arendamine

Lihtsamalt öeldes on mängija edu selles mängus otseselt võrdeline sellega, kui hästi ta mängib. See on kõigile kasulik olukord: mida rohkem nad saavutavad, seda rohkem inimesi häälestub ja seda rohkem raha teenivad.

Treener korraldab sageli rüselusi, et aidata mängijatel paremaks saada. Uute taktikate ja plaanide proovimiseks mängulaadses keskkonnas ilma tõelise konkurentsi surveta pakuvad mitmed spordialad näitusemänge sarnase kvaliteediga meeskondade vastu. Nende võistluste kumbki tulemus ei ole sageli panustatud.

Üks hoiatus kriimustuste puhul on see, et kui te seda kasutate, saab teine ​​pool teie plaani ette näha ja selleks valmistuda.

Treeneri ülesanne on hõlbustada tõhusat suhtlust meeskonnaliikmete vahel. Meeskonna loomise harjutused, tähelepanu pööramine sellele, millal muidu vaikiv mängija peab rääkima, ja mängijatevaheliste pingete tekkimise äratundmine ja nende käsitlemine enne nende eskaleerumist on kõik selle eesmärgi saavutamiseks tõhusad vahendid.

Meeskonna suhtumine ja keskendumine

See on võistlevate meeskondade ja turniiri sisenemise puhul ülioluline. Erinevalt võitlustest on reaalsetes mängudes panused palju suuremad ja tulemused mõjutavad sageli otseselt nende ettevõtete ROI-d, kes maksavad nii mängijate kui ka treeneri arve.

Kui võistkond ei suuda nendes mängudes adekvaatselt esineda, võidakse treener vallandada, mängijad võivad kaotada stardipositsioonid ja orgid võivad oma palka vähendada. Treener on kohustatud vältima seda, et need libisemised ei paneks mängijaid oma raske töö kõrvale heitma.

Ettevõtte huve kõige paremini teenindav

Nagu iga muu äri puhul, professionaalsed spordisaidid peavad tagama, et nad teenivad oma investeeringutelt kasumit. Need oleksid pikema tähtajaga investeeringud ja ettevõttele oodatav rahaline kasu.

Loomulikult tahaksite esporditreenerina, et teie mängijad annaksid võistlustel oma parima soorituse, et nad saaksid võimalikult palju kokkupuudet. Küll aga annab treener aeg-ajalt nõu nendel vähestel võistlustel, kus mõni e-spordimeeskond osaleb. Tipptasemel meeskond ei tohiks raisata aega ja raha madalama tasemega võistlustel võistlemiseks, kui nad võivad hoopis kõrgema taseme võistluseks harjutada.

Või saab meeskond vastutasuks positiivset reklaami, mis toob selles valdkonnas vaikse, kuid pikas perspektiivis märkimisväärse eelise. See võib olla heategevusüritus, kus mängijad võivad tuua annetusi enda valitud eesmärgil ja meeskond saab positiivset pressi. Kuigi nende otsuste eest vastutavad tavaliselt peadirektor ja meeskonna juhtkond, võidakse sellistesse vestlustesse kaasata ka treener.

Lõpuks peab eSpordi treeneri töötasu põhjendama tema poolt ettevõttele pakutavate hüvedega. Kui me seda ei tee, peame oma meeskonnas muudatusi tegema.

Image

Kas peaksite otsima e-spordi treenerite töökohti?

Peaksite mõtlema mitmele kaalutlusele, enne kui otsustate, kas jätkata sporditreeneriga või mitte. Selles osas käsitleme neid kaalutlusi kiiresti, et saaksite otsustada, kas treeneriks olemine on teie jaoks õige valik.

Käskiv austus

See, mil määral te teiste mängijate austust avaldate, on ülioluline. Kui olete mängija ja oskate hinnata mängijate rasket tööd, saate selle. See võib olla lihtsam, kui teil on varasem kogemus konkurentsivõimelise mängijana, eriti kõrgel tasemel.

Siiski on lugupeetud inimesel palju lisakomponente. Mõelge, kas kohtlete oma sportlasi austusega, säilitades samal ajal kontrollipositsiooni. Peate oma seisukohta seisma ja oma positsiooni kaitsma, ilma et kaotaksite külmavärinaid või sagedastesse kaklustesse.

Kas olete valmis kaitsma oma meeskonda välismaailma eest ja seadma oma mängijad kõigest tähtsamale kohale? Kui hästi mõistate meeskonna lõppeesmärki ja väljakutseid, millega nad selle saavutamiseks silmitsi seisavad?

Kõik juhid, aga eriti kõik treenerid, peavad omama neid omadusi. Nii traditsiooniliste spordialade kui ka e-spordialade treenerid peavad leidma tasakaalu lähenemise ja oma meeskonna lugupidamise vahel.

Kindlad teadmised mängude ja võistlusmängu kohta

Nagu traditsiooniline sporditreener, peab ka e-spordi treener olema hästi kursis nii mängu kui ka võistlusmaastikuga. Raske on ette kujutada korvpallitreenerit, kes poleks mängust kirglik. Sama kehtib ka e-spordi treenerite kohta (kuigi, nagu traditsioonilises spordis, on see juhtkonna puhul ainult mõnikord nii).

Veel üks asi, mida vajate, on kohaliku konkurentsi tundmine. Oleksite võinud mängida madalamal tasemel, et sellest kasu saada, kuid see aitab. Selle asemel peaksite õppima kõike, mida on vaja konkurentsistseeni kohta, sealhulgas mängu maastiku, pidevalt muutuva meta, väljakutsete kohta, millega mängijad silmitsi seisavad, ja sammudest, mida meeskonna edu saavutamiseks tuleb astuda.

Teie juhendamise tõhusus ja võime aidata oma meeskonda paranevad, kui järgite teises kuni viimases lõigus toodud nõuandeid. Sellele probleemile lahenduse leidmiseks peate kulutama palju aega keskkonna tundmaõppimisele. Kuid raske töö ja enesedistsipliiniga võib igaüks liikuda täiesti algajast treenerikoha kandidaadiks.

Viimased mõtted

Võite väita, et e-spordi treeneritöö on uus "see" karjäär mängijatele, kes soovivad teenida elatist sellega, mida nad armastavad. Pidage siiski meeles, et enne kui saate end e-sporditreeneriks nimetada ja e-spordi treeneriülesandeid täita, peate kulutama veidi aega ja vaeva. See on aeganõudev ja töömahukas. Suureks mängijaks olemise võti on spetsialiseerumine ühele tegevusele. Professionaalsete mängijate vaatamine ja spordivõistlused, võite mängu meta ja muude üksikasjade kohta palju teada saada.

Esporditreener võib aastas teenida 20 000–152 000 dollarit, seega on selge, et see on elujõuline professionaalne valik. Kui teil on e-spordi treenerite tegevust vaja, võib see olla suurepärane hetk esporditreeneri karjääri alustamiseks, kui olete sellele mõelnud.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Mis täpselt on e-sporditreener?

E-spordi treener on professionaal, kes juhendab ja juhendab mängijaid ja meeskondi võistlusmängudes, keskendudes strateegiatele, oskuste parandamisele ja meeskonna dünaamikale.

Kuidas aitab e-spordi treener meeskonda kaasa?

E-spordi treener panustab meeskonda, analüüsides mängukäiku, töötades välja strateegiaid, viies läbi harjutusi ja pakkudes psühholoogilist tuge üldise soorituse parandamiseks.

Millised oskused on e-sporditreeneri jaoks hädavajalikud?

E-spordi treeneri oluliste oskuste hulka kuuluvad sügavad mänguteadmised, strateegiline mõtlemine, suhtlemisoskus, juhiomadused ning võime analüüsida ja parandada meeskonna dünaamikat.

Kas e-spordi meeskonnad saavad võistelda ilma treenerita?

Kuigi e-spordi meeskonnad saavad võistelda ilma treenerita, parandab treeneri omamine oluliselt nende eduvõimalusi, pakkudes strateegilist juhendamist, oskuste arendamist ja moraalset tuge.

Kuidas saab e-spordi treeneriks?

E-spordi treeneriks saamine hõlmab tavaliselt laialdaste kogemuste omandamist vastavas mängus, meeskonna dünaamika mõistmist ning treenerioskuste arendamist praktika ja võimalusel ka ametliku koolituse kaudu.

8 parimat spordiennustuse näpunäidet paremate koefitsientide saavutamiseks

8 parimat spordiennustuse näpunäidet paremate koefitsientide saavutamiseks

Tere tulemast põnevasse spordiennustuste maailma! Kui olete algaja, on see põhjalik juhend teie jaoks kohandatud. See on täis praktilisi näpunäiteid ja teadmisi, mis aitavad teil teha teadlikke otsuseid ja parandada oma koefitsiente spordiennustustes. Enne kui sukeldume, on siin üleskutse tegevusele: külastage eSportRankerit, et tutvuda nende soovitatavate e-spordikasiinode nimekirjaga. See platvorm on suurepärane lähtepunkt siin omandatud teadmiste rakendamiseks.

Espordiennustused vs online-kasiinomängud: selge võrdlus

Espordiennustused vs online-kasiinomängud: selge võrdlus

Tänapäeva Interneti-hasartmängude reaalsus on see, et see pakub lõputult võimalusi. Mängijad saavad panustada spordi- ja kasiinomängudele üsna lihtsalt. Samuti on hasartmängusõpradel alati rohkem kui piisavalt. 

Esport vs. spordiennustused: põhjalik võrdlus

Esport vs. spordiennustused: põhjalik võrdlus

Tere tulemast kihlveo põnevasse valdkonda, kus kirg spordi ja espordi vastu kohtub ootuse ja strateegia põnevusega. Kui olete algaja, kes astub sellesse elavasse maailma, ootab teid ees valgustav teekond. See juhend on koostatud selleks, et aidata teil mõista esport-ennustuse ja traditsioonilise spordiennustuse vahelisi nüansse. Seda juhendit uurides ärge unustage külastada EsportsRankerit, et saada kaasahaaravat kogemust ja saada valdkonna parimaid nõuandeid. Nende populaarseimad saidid on suurepärane lähtepunkt tegevustesse sukeldumiseks.

Fortnite'i e-spordiennustuste juhend algajatele

Fortnite'i e-spordiennustuste juhend algajatele

Tere tulemast Fortnite'i eSportsi kihlveo adrenaliiniga laetud valdkonda! Olenemata sellest, kas olete mänguentusiast või kogenud panustaja, see algaja juhend on teie pass Fortnite'i võistlustel panustamise läbi ja lõhki mõistmiseks. Alates mängijastatistika dešifreerimisest kuni strateegiliste panustamise näpunäideteni – oleme teiega seotud. Kas olete valmis oma mängukogemust tõstma? Võtke ette ja uurige meie soovitatud kasiinovalikuid eSportsRankeri top-loendis – seal ootab Fortnite’i kihlveo põnevus!

Krüptovaluutade kasutamise plussid ja miinused espordiennustustes

Krüptovaluutade kasutamise plussid ja miinused espordiennustustes

Krüptorahad on juba mõnda aega olnud paljude inimeste huultel. Mida rohkem inimesi nendest digitaalsetest valuutadest teada saab, seda enam entusiastlikumaks nad neid äri- ja isiklikes asjades kasutama hakkavad. Kuid nagu iga muu hea asja puhul, krüptovaluutade panused neil on oma varjukülg, eriti kui kasutate neid e-spordi kihlvedude jaoks. 

Millised on Aasias kõige populaarsemad e-spordi tiitlid, millele panustada?

Millised on Aasias kõige populaarsemad e-spordi tiitlid, millele panustada?

Tere tulemast Esportsi põnevasse maailma Aasias, dünaamilisse ja haaravasse universumisse, kus videomängude põnevus kohtub kihlveo strateegilise valdkonnaga. Kui olete kirglik mängimise vastu ja soovite kihlveo võimalusi uurida, olete jõudnud ideaalsesse kohta. Esport ei ole ainult meelelahutus; see on arenev maastik, mis pakub ainulaadset segu kaasamisest ja võimalustest nii kogenud panustajatele kui ka uutele tulijatele. Sellesse elavasse maailma astudes kaaluge reisi alustamiseks EsportsRankeri parimate kasiinode külastamist. Valmistuge, et süveneda parimatesse esportmängudesse, mis köidavad kihlveotegijaid kogu Aasias aastal 2024!

Millised on parimad e-spordi tiitlid, millele peaksite panustama?

Millised on parimad e-spordi tiitlid, millele peaksite panustama?

Espordimaailm laieneb iga päev, kuna rohkem inimesi mänge vaatab ja neist osa võtab. Seoses e-spordiürituste laienemisega on aga viimaste trendidega kaasas käimiseks kohanenud veel üks äri. Esports kihlveod on just kihlveoäris saadaval, nii et innukad mängijad, mängijad ja panustajad saavad oma lemmiküritustelt raha teenida. Kui olete huvitatud e-spordile panustamisel kätt proovimast, on alljärgnev nimekiri parimatest e-spordist, mis on praegu selles sektoris kõige populaarsemad.

Mis on Interneti-spordi saidid ja miks peaksite neid külastama?

Mis on Interneti-spordi saidid ja miks peaksite neid külastama?

Tere tulemast e-spordikihlvedude dünaamilisse valdkonda, kus võistlusmängude põnevus ühtlustub strateegiliste panuste põnevusega. Algajana sellel põneval maastikul navigeerides olete võimaluste maailma avamise äärel. Espordiennustused, eriti veebikasiinode kaudu, on saanud olulise hoo sisse, pakkudes ainulaadset ja kaasahaaravat viisi oma lemmikmängude virtuaalsesse areenisse sukeldumiseks.

Mis on Overwatchi panustamine: mugav juhend algajatele

Mis on Overwatchi panustamine: mugav juhend algajatele

Interneti-spordikihlvedudel on omajagu väljakutseid. Overwatchi kihlveo defineerimine võib olla keeruline, kuna paljud operaatorid ja kõik peavad erinevates mängurežiimides ja -võimalustes päästikupunktidest aru saama.

Mis on parimad spordiennustuste boonused?

Mis on parimad spordiennustuste boonused?

Esporditööstus kasvab pidevalt. Kuna kõik näitajad viitavad positiivsele tulevikule, on see tööstus pälvinud tohutut tähelepanu erinevatest osapooltest, mille hulgas on võtmetähtsusega online-kihlveotööstus.

Parimad e-spordi kihlvedude näpunäited CS:GO jaoks

Parimad e-spordi kihlvedude näpunäited CS:GO jaoks

Kas olete valmis sukelduma põnevasse CS:GO kihlveomaailma? See on teekond, mis tõotab nii põnevust kui ka väljakutseid, mis sobib ideaalselt kõigile, kes soovivad oma e-spordi kogemusele täiendavat põnevust lisada. Olenemata sellest, kas olete kogenud mängija või e-spordi vallas uus, see artikkel on teie põhjalik juhend CS:GO matšidele teadlike panuste tegemiseks. Parema jalaga alustamiseks soovitan tungivalt külastada EsportsRankeri kõrgeima reitinguga saiti. See annab teile kihlveoteekonna alustamiseks kindla aluse ja ajakohase teabe.

Põhjalik juhend Valorant e-spordi võistlustele panustamiseks

Põhjalik juhend Valorant e-spordi võistlustele panustamiseks

Riot Gamesi uusim tiitel Valorant näeb võistlusmängude ringkonnas palju tegevust. Tõenäoliselt on kihlveoentusiastid näinud oma eelistatud kihlveokontori e-spordi turgude kasvu ning Valorant on tõenäoliselt üks saadaolevatest mängudest.