Kõik Cloud9 Esports kihlveo kohta

Cloud9 on üks populaarsemaid, suuremaid ja edukamaid spordiorganisatsioone maailmas. Alates 2013. aastast on USA-s California osariigis Santa Monicas asuv organisatsioon löönud laineid erinevatel erialadel kogu espordimaailmas. See on olnud võidukas nii konkurentsis kui ka ärivaldkonnas, saades 2020. aasta väärtuselt teiseks spordirõivaks.

Praeguse espordi tippmeeskonna sünd sai alguse 2013. aastal. Kui Quantic Gaming katkestas sidemed kõigi viie League of Legendsi (LoL) mängijaga, moodustasid nad koos meeskonna nimega NomNom. Varsti pärast seda nimetasid nad selle ümber Cloud9-ks. Quantic Gaming omandas meeskonna varsti pärast seda tagasi. Teise kiire keerdkäiguna ostsid Jack Etienne ja Pauline Etienne nende mängijate lepingud välja umbes 20 000 dollari eest. See tähistas professionaalse organisatsiooni sündi. Seetõttu peetakse Jacki ja Pauline'i Cloud9 asutajateks.

Kõik Cloud9 Esports kihlveo kohta
Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Cloud9 divisjonid ja mängijad

Organisatsioonil on oma üheksa-aastase eksisteerimise jooksul olnud arvukalt osakondi kogu esporditööstuses. Tavaliselt pääsevad nad mõnele tiitlile sisse ja välja vastavalt vajadustele. Nende kohalolu on tunda Overwatchis ja League of Legendsis, kus neil on frantsiisitud meeskonnad. Teised frantsiisita meeskonnad tegutsesid all Cloud9 kaubamärk Nende hulka kuuluvad Call of Duty, Battle Royale, Apex Legends, Fortnite, Halo, Dota 2, Hearthstone, Counter-Strike, Valorant, Smite, World of Warcraft ja Teamfight Tactics.

Professionaalselt juhitud organisatsioonil on kogu aeg sisse ja välja tulemas hulk mängijaid. Neil on akadeemia, et pidevalt uusi talente välja visata. Mõned populaarsemad nimed nende professionaalses nimekirjas on Skadoodle (Tyler Latham), N0thing (Jordan Gilbert), Stewie2k (Jakey Yip), EternaLEnVy (Jacky Mao), autimatic (Timothy Ta) ja b0ne7 (Pittner Armand). Need on tippmängijad ja peamised teenijad nimekirjas, mis hõlmab üle 100 mängija ja kõige populaarsemad spordimeeskonnad. Ettevõte maksab mängijatele aastas üle 1 600 000 dollari.

Kasv ja laienemine

Esimese LoL-i divisjoni kiire edu julgustas Cloud9 laienema teistele osakondadele. 2014. aastal liitusid nad Smite esportsiga. Nad lõid 2014. aastal üheksa uut divisjoni. Siseprobleemid viisid 2014. aastal laiali, kuid 2015. aastal taastati. Organisatsiooni juhtiv puuteekraaniga spordiala Vainglory asutati 2015. aastal. Organisatsioon registreeriti 2016. aasta septembris, saades praegune Cloud9 Esports, Inc.

Selle kasvuga sai Cloud9-st kuulus esportmeeskond, millel on üle miljoni fänni, kes veetsid riietuse mängijaid jälgides kokku 15 miljonit tundi. Netomõju oli sponsorite sissevool. 2017. aastal sai ettevõte kasu 28 miljoni dollari suurusest rahastamisest sellistelt nagu Alex Ohanian, Hunter Pence ja Craft Ventures.

The Raketiliiga divisjon loodi 2017. aastal. Riot Games teatas, et Cloud9 kindlustas samal aastal umbes 10 miljoni dollari eest LoL Championship Series slotika. 2018. aastal sõlmitud suur partnerlus Red Bulliga nägi Cloud9 mängijaid muu hulgas Red Bulli särke. Samuti said nad teises rahastamisvoorus 50 miljonit dollarit. Nad rajasid Los Angelesse 30 000 ruutjalga peakorteri ja koolitusbaasi, mille tulemusel said nad Forbesi esportettevõtte MVP reitingu. Ettevõtte väärtus oli 2020. aastal 350 miljonit dollarit.

Cloud9 tugevaimad mängud

legendide liiga

See pole üllatav, arvestades, et kogu organisatsiooni sünd keskendub sellele mängule. Just selle jaotuse edu soodustas laienemist ja kasvu selle punktini. Pärast divisjoni loomist 2013. aastal läks Ballsist, Haist, LemonNationist, Meteost ja Sneakyst koosnev meeskond märatsema. Nad võitsid 13 mängu järjest, et püstitada 2013. aasta NA LCS Summer Spliti rekord ja teha teadaanne. Samuti tegid nad sama koosseisuga enneolematu 750 päeva jooksu.

Divisjonil oli 2018. aastal poolfinaal LoL maailmameistrivõistlused ja sarnane jooks 2019. aasta LCS Spring Splitis. Nende vorm on 2021. aastal veidi langenud, kuid nende hiilgeaeg on endiselt tohutu.

Raketiliiga

Üks Cloud9 tähelepanuväärsemaid võite oli Rocket League Championship Series 6. hooaja maailmameistrivõistlused. See oli suurepärase aasta tipphetk, kui nad võitsid kolm ülemaailmset meistritiitlit.

Overwatch

Taas võitsid nad 2018. aastal Overwatch League Suured finaalid. See paistab silma hiilguse meres, kus neil on parimad autasud mängudes One Nation of Gamers Overwatch Invitational, Alienware Monthly Melee ja Overkill. Cloud9 EU on jõudnud Contenders Europe'i poolfinaali, Cloud9 KongDoo tuli aga Overwatch APEXi neljandal hooajal kolmandale kohale.

Miks on Cloud9 populaarne?

Meeskond on laialt populaarne nii fännide kui ka panustajate seas ning selleks on mõjuvaid põhjuseid.

  • Laialt levinud tegevus: Kuigi see sündis ja kasvas USA-s, on Cloud9 laialt levinud, peamiselt Euroopa ja Aasia. Enamik fänne pääseb juurde Cloud9 meeskonnale, kellega nad saavad samastuda. Arvukad mängijad tähendavad, et on palju võistlusi, kus osalevad Cloud9 divisjonid. See tähendab, et kihlveokontoritel on palju turge, kuhu nad saavad lisada Cloud9 turge.
  • Suurepärane juhtimine: Organisatsiooni käekäik on pidevalt kasvanud nii konkurentsis kui ka tuludes. Võimalus kaasata rahalisi vahendeid aitab tal luua parimat infrastruktuuri ja meelitada ligi parimaid mängijaid. Parimad mängijad tähendavad kindlasti edu konkurentsis ja omakorda kihlveohuviliste ligimeelitamist.
  • Arvukad divisjonid: Cloud9 ei piirdunud ainult League of Legendsiga. Nendest sai parim esportmeeskond, luues vaid oma teise tegevusaasta jooksul üheksa divisjoni. Nad on kõiki neid jaotusi muutnud ja täiustanud, samuti loonud uusi sõnu. Akadeemia loomine tähendab, et nendesse osakondadesse on pidevalt juurde tulnud uusi talente. See kaasatus tähendab, et alati toimub mõni e-sport, kus fännid saavad nautida Cloud9 meeskondade tegutsemist.

Cloud9 auhinnad ja tulemused

Organisatsioonina on Cloud9 saanud mitmeid auhindu. Forbes on selle kahel korral tunnistanud Esporti MVP-ks esimeseks ja teiseks. See tuli esikohale 2018. aastal ja langes teisele kohale 2020. aastal. Ühtlasi sai see parima pilvepõhise kauplemiskeskkonna ühise finalisti auhinna TradingTech Insight 2020 USA auhindadel. Neid on tunnustatud 1% parima töökohana ja palju muud, mis teeb sellest ühe parimad spordimeeskonnad.

Ka konkurentsis on erinevad divisjonid märkimisväärselt hästi esinenud. 2018. aasta oli nende jaoks suurepärane aasta, sest Overwatch, Rocket League ja Counter-Strike: Global Offensive võitis vastavalt Overwatch League'i finaalid, meistrivõistluste sarja 6. hooaja ja Boston ELEAGUE Majori.

Hearthstone

Kolento on olnud Hearthstone'i divisjoni jaoks tohutu. Pärast selle loomist 2014. aasta Jube'is võitis ta sama aasta oktoobris ViaGame House Cupi #1. Septembris krooniti ta DreamHack Hearthstone'i meistrivõistluste võitjaks. 2015. aastal oli ta CN vs EU Sn 2 meister. 2019. aastal võitis ta StarLadder Hearthstone Ultimate Series Winter võistluse.

Super Smash Bros

Cloud9's Mango alistas 2014. aasta oktoobris toimunud suures finaalis Mew2Kingi, et võita 2014. aasta oktoobris. Pärast pikka aega kestnud tulemust võitis Mango 2019. aasta mais auhinna Get on My Level.

Overwatch

Lisaks ülalmainitud rahvusvahelisele hiilgusele võitis 2016. aasta märtsis loodud meeskond oma kujunemisjärgus mitmeid kutseturniire. Pärast Overkilli ja lähivõitlust võitsid nad Team Liquidit ja võitsid Agents Risingi turniiri, mis on nende esimene suurturniir võita.

Pärast nende aastate suurt edu ei ole Cloud9 meeskonnad pärast 2018. aastat suutnud saavutada suurt hiilgust, kuigi neil on veel jõudu, millega tuleb arvestada igal võistlusel, millest nad osa võtavad. Neil on olnud mitu napilt tabamust, kus nad saavutasid teise või kolmanda koha. Cloud EU oli Contenders Europe'i esimese hooaja poolfinalist, kus neid alistas Misfits Europe. London Spitfire oli 2018. aastal toimunud võistlustel kolm korda poolfinalist.

Cloud9 parimad ja populaarseimad mängijad

Selle jaotise parimad ja enamik mängijaid võivad erineda teistes jaotistes olevatest. Selle põhjuseks on kasutatud erinevad mõõdikud. Näiteks on raske mõõta LoL-mängija populaarsust Dota 2-mängija omaga. Turniiri auhindade ja mängijate lepingute erinevust arvestades ei saa mõõta ka sissetulekuid.

  • Mango (Joseph Marquez): Mango hoiab kõige au sees Cloud9, mängides lähivõitlusvõistlustel ja tuues kolm tiitlit. Ta on olnud divisjonis nüüdseks peaaegu seitse aastat, pakkudes fännidele ja panustajatele alati tähelepanu, kui ta tegutseb. Ta on käinud 11 tippkohtumisel ja saavutas oma seni parima, kui tuli 2021. aasta juulis esikohale.
  • Robert "Blaber (Robert Huang): League of Legendsi pro-mängija Blaber on Cloud9 fännide seas kindlasti legend. Ta liitus C9 akadeemiaga 2017. aastal. Ta ei olnud siis veel alustaja, kuid muljetavaldavate akadeemianäituste põhjal saavutas ta 2018. aasta suve Spliti põhinimekirja. 2020. aastal anti talle alaline töökoht ja ta on sellest ajast saati palju muljet avaldanud, võitnud MVP auastmeid ja saanud nime All-Pro A-meeskonnas.

Teised fännide lemmikud Cloud9 vennaskonnas on Jazzyk1ns (JasmieManankil – VALORANT), Hai, Balls, SneakyMeteos ja LemonNation.

Kus ja kuidas Cloud9 peale panustada

Cloud9 divisjonide ja mängijate tohutu arv tähendab, et nende peale on palju võistlusi. Parimad spordiennustussaidid, kust leiate panustamiseks Cloud9 mänge, on bet365, Betway, 1XBet, Vulkanbet ja Pinnacle. Need on hea mainega saidid, millel on suurepärased veebisaidid ja head võimalused.

Nagu iga muu kihlveo puhul, nõuab ka esportkihlvedu mõningaid algteadmised mängude kohta.

Algajatele, kel selliseid teadmisi pole, on aga parim valik matši või seeria võitja. Et statistika teid juhendaks, on soovitatav jälgida Cloud9 ja selle mängijaid sotsiaalmeedias. Hoidke end kursis ka spordiuudiste veebisaitidega.

Muud panused sõltuvad spordiala tüübist. Näiteks MOBA mängu League of Legendsi panus erineb võidusõidumängu Rocket League omast. Valige üks või paar mängu ja tutvuge nendega.

Panuste tegemiseks peate leidma esport kihlvedusid ja registreeruma neil. Eespool nimetatud saidid on suurepärased. Valige menüüst esports. Valige või otsige Cloud9 meeskond/mängija, kellele soovite panustada, ja kontrollige koefitsiente. Kui need rahuldavad teid, klõpsake nuppu Tee panus ja kinnita. Seejärel oodake panuse tulemust. Saate oma panuste tulemusi oodates jälgida meeskonna tegevust.

Spordiennustus nõuab samu enesekontrolli ja strateegiameetmeid nagu teisedki spordiennustused. Võtke risk, mille võite endale lubada, omage kindlat panustamiseelarvet ja jälgige alati sõltuvuse märke.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask