Uudised

May 23, 2024

Meenutades Chris “Zuna” Buechterit: Espordi teerajaja

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Võtmed kaasavõtmiseks

  • Põhja-Ameerika League of Legendsi teedrajav mängija Chris "Zuna" Buechter suri 33-aastaselt.
  • Tema venna Kennethi loodud GoFundMe leht on kogunud matusekulude katteks peaaegu 11 000 dollarit.
  • Espordikogukond, sealhulgas sellised märkimisväärsed tegelased nagu Yiliang "Doublelift" Peng, on näidanud üles ülekaalukat toetust.

Chris "Zuna" Buechter, kelle nimi on sünonüümiks Põhja-Ameerika võistlusliku League of Legendsi algusaegadele, lahkus meie hulgast liiga vara, suri 20. mail 33-aastaselt. Uudisest teatas esmakordselt tema vend Kenneth. südamlik GoFundMe kampaania, mille eesmärk on rahastada Zuna matusekulusid, on saatnud esporti kogukonda. Kenneth avalikustas, et Zuna enneaegne lahkumine oli tingitud "äkilisest ootamatust meditsiinilisest episoodist"

Meenutades Chris “Zuna” Buechterit: Espordi teerajaja

Sel ajal on ühisrahastus kogunud märkimisväärset toetust, kogudes peaaegu 11 000 dollarit, osaliselt tänu nii praeguste kui ka endiste League of Legendsi esportsportlaste annetustele, sealhulgas Yiliang "Doublelift" Pengi märkimisväärsele panusele. See valdav vastukaja rõhutab e-spordivennaskonna tihedat olemust ja kustumatut jälge, mille Zuna sündmuskohale jättis.

Zuna teekond esportstaarsuse poole sai alguse tema kvalifitseerumisest 2013. aasta NA LCS Spring Spliti osana Team FeaR-ist, mis hiljem nimetati ümber Team Vulcuniks. Tema juhendamisel saavutas meeskond play-offides kolmanda koha, pälvides koha mainekal Worlds 2013 turniiril. Kuigi 2014. aastal oli tema League of Legendsi karjääris langus, leidis Zuna uut jõudu Blizzardi Heroes of the Storm, liitudes Cloud9-ga ja mängides hiljem hinnatud organisatsioonides nagu Tempo Storm ja Team Naventic kuni pensionile minekuni 2018. aastal.

Uudis Zuna lahkumisest on ajendanud sotsiaalmeedias austusavaldusi, tõstes esile tema rõõmsat vaimu ja mängukirge. Endine meeskonnakaaslane Xmithie meenutas Zunat kui "kõige rõõmsamat inimest", keda tal oli rõõm tunda. Seda tunnet on kajastanud paljud e-spordikogukonnas, maalides pildi mehest, kelle elujõud ja entusiasm elu vastu olid sama mõjukad kui tema mängupärand.

Zuna lugu on terav meeldetuletus inimlikust elemendist ekraanide taga; unistustest, võitlustest ja sõprusest, mis määravad e-spordi teekonna. Kuna kogukond leinab, tähistab see ka mängija elu, kes julges unistada, võistelda ja inspireerida. Chris "Zuna" Buechter võis lavalt lahkuda, kuid tema pärand jääb igaveseks osaks espordi ajaloost.

(Esmakordselt teatas: Kenneth Buechter, mai 2023)

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

ALGS 2024 hooaja teine ​​pool: sügav sukeldumine espordi fenomeni
2024-06-02

ALGS 2024 hooaja teine ​​pool: sügav sukeldumine espordi fenomeni

Uudised