Uudised

March 23, 2024

Esportsi peidetud kalliskivid, mida 2024. aastal vaadata

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Esportspordimaastik on pidevalt arenev suurkuju, mis ulatub erinevatesse žanritesse ja vallutab miljonite inimeste südameid kogu maailmas. Kuigi pealkirjades domineerivad hiiglased nagu MOBA-d ja FPS-mängud, toetavad mitmed alahinnatud e-spordikogukonnad kirglikult oma lemmikmänge, lennates sageli peavoolu radari all. 2024. aastasse sukeldudes heidame valgust viiele sellisele spordialale, mis väärivad teie tähelepanu.

Esportsi peidetud kalliskivid, mida 2024. aastal vaadata

Peamised pakkumised:

  • Impeeriumide ajastu on tunnistajaks taastekkele, lummades oma strateegilise sügavusega üle 70 000 vaataja.
  • Maagia: kogunemine on e-spordimaastikul taastunud, kogudes oma maailmameistrivõistlustele 30 000 vaatajat.
  • Quake'i meistrid taaselustab arcade shooter žanri koos kasvava fännibaasiga konkurentsis.
  • Smite pakub MOBA-mängu ainulaadset keerdkäiku, säilitades tugeva vaatajaskonna ja rikkaliku konkurentsistseeni.
  • Super Smash Bros jätkab jõudsalt, suurturniirid meelitavad sadu tuhandeid vaatajaid.

Age of Empires: Kuningas naaseb

Kunagi reaalajas strateegiamängude tipp, Impeeriumide ajastu oli omajagu tõuse ja mõõnasid. Kuid hiljutised uusversioonid ja laiendused, eriti käivitamine Age of Empires 4 ja Sultanid tõusevad laiendus, on sarjale uue elu sisse puhunud. 2024. aasta vaatajaskonna tipptasemega üle 70 000 on mängu strateegiline sügavus ja konkurentsiolulisus elavam kui kunagi varem.

Magic: The Gathering: vastupidav konkurent

**Magic: The Gathering (MTG)**Kaasaegsete kogumiskaardimängude eelkäijal on esports toimunud tormiline teekond. Hoolimata oma profiliiga laialisaatmisest 2021. aastal, on MTG taas asjakohasuse saavutanud. The Maagia maailmameistrivõistlused aastal 2023 kogus 30 000 vaatajat, andes märku selle looga mängu paljutõotavast tulevikust.

Quake Champions: kiire tempoga allajääja

FPS-mängude valdkonnas Quake'i meistrid taaselustab oma eelkäijate adrenaliinipumpamise. Vaatamata sellele, et seda varjutavad peavoolu pealkirjad, on see kogunud pühendunud vaatajaskonna, mille suurim vaatajaskond on 30 000 ja kombineeritud auhinnafond läheneb 4 miljonile dollarile. Kõrge oktaanarvuga võistluslaskurite fännidele on Quake Champions 2024. aastal kohustuslik vaadata.

Smite: Võitleb jumalatega

Smite eristab end rahvarohkes MOBA žanris, viies mängijad mütoloogilistesse lahingutesse jumalate vahel. Ehkki Smite'i uuenduslik mänguviis ja kaasahaarav võistlusmaastik pole nii laialdaselt tunnustatud kui tema kolleegid, on säilitanud selle vaatajaskonna tugevana. Smite on omaette titaan, kuna kogu auhinnafond ületab 11 miljonit dollarit.

Super Smash Bros: Võitlusfenomen

Vaatamata selliste sarjade domineerimisele nagu Tekken ja Street Fighter, Super Smash Bros on võitlusmängude kogukonnas välja nišitanud. Sarnased, nagu Melee ja Ultimate, meelitavad suurturniiridele kümneid tuhandeid vaatajaid, demonstreerib Nintendo lipulaeva kakleja kestvat veetlust ja võistlusvaimu.

2024. aastasse suundudes pakuvad need alahinnatud e-spordialad rikkalikku konkurentsipõnevust, strateegilist sügavust ja kogukonna kirge. Olenemata sellest, kas olete strateegiatundja, kaardimängude austaja, laskurispetsialist, MOBA meister või võitlusmängude fanaatik, on esportmaailmas midagi, mis ootab teid võluma.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Mega Incineroar: mängu muutja või konkurentsivõimeline flop?
2024-04-13

Mega Incineroar: mängu muutja või konkurentsivõimeline flop?

Uudised