Uudised

November 1, 2023

TI12 Dota 2 meistrivõistlused: vaatajaskond, mängija jõudlus, kangelase eelistused ja auhinnafond

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rahvusvahelised 2023. aasta (TI12) Dota 2 meistrivõistlused lõppesid hiljuti ja on aeg süveneda mõnesse intrigeerivasse statistikasse. Selles artiklis uurime TI12 vaatajate arvu, mängijate esituse tipphetki, kangelaste eelistusi ja auhinnafondi tulusid.

TI12 Dota 2 meistrivõistlused: vaatajaskond, mängija jõudlus, kangelase eelistused ja auhinnafond

Vaatajate arv ja vaadatud tundide koguarv

TI12 kindlustas Dota 2 turniiride ajaloos paremuselt neljanda vaadatavuse, edestades TI8 statistikat vaadatud tundide ja vaatajatipu poolest. Suure finaali ajal köitis TI12 1,4 miljoni vaataja tähelepanu, kogudes kokku 65,4 miljonit vaatamistundi. Kuigi see ei ületanud eelmise aasta Singapuris toimunud ürituse vaatajate arvu, esines see paremini kui viimane Põhja-Ameerika sündmuskoht.

Mängija jõudluse tipphetked TI12-s

Kuna Team Spirit võitis TI12 karika, paistavad silma mitmed mängijate soorituste statistikad. Yatoro juhtis keskmiste tapmiste arvu 11,2 tapmisega mängu kohta, talle järgnes Kiritych VP-st 9,6 tapmisega mängu kohta ja LGD offlaneer niu 9,17 tapmisega mängu kohta. Märkimisväärsed mainimised on Nightfall ja gpk~ kõige vähem surmajuhtumeid 2,33 kaardi kohta. Söötude osas oli Miposhka edetabeli tipus keskmise skooriga 21,3, talle järgnesid napilt Sayuw 18,7 ja Mira 17,9, mõlemad Team Spiritist. Gpk~ näitas muljetavaldavat KDA keskmist 8,65 mängu kohta, samal ajal kui Yatorol oli kõrgeim kulla minuti kohta (GPM) ja Collapse kindlustas teise positsiooni kogemuse kohta minutis (XPM). LGD WhyouSm1le näitas märkimisväärseid paranemisvõimeid 154 HP paranemisega minutis ning Entity Kataomi, Collapse ja Lelis andsid puuetega seotud valdkonnas olulise panuse.

Kangelase eelistused ja jõudlus

Kangelaste eelistuste uurimine TI12-s paljastab mõned intrigeerivad suundumused. Vaidlemata jäi vaid seitse kangelast – Drow Ranger, Anti-Mage, Ursa ja Mars olid keelatud, kuid ükski meeskond ei valinud neid kunagi. Storm Spirit tõusis võitmatuks meistriks 100% võidumääraga mängudes, kus teda valiti kuus korda. Tihedalt järgnesid Night Stalker 86% võidumääraga ning Undying ja Chen 75% võidumääraga, ehkki vähem kui kümnes mängus. Dazzle paistis silma kümne või enama esinemisega mängudes, mille võidumäär oli 18 kaardil 72% ja ta oli 101 mänguga enim keelatud kangelane. Treant Protector ja Primal Beast järgnesid keelunimekirjas 89 mänguga. Enim valitud kangelased olid Muerta, Grimstroke ja Dark Willow. Ülevaade valikutest ja keeludest näitas, et Treant Protector, Kunkka ja Dazzle olid edetabelite tipus, kusjuures Muerta oli ainuke kangelane esikümnes, keda valiti sagedamini kui keelati.

Auhinnafondi teenimine

Kuigi Team Spirit on kahtlemata õnnelik pärast kahekordse TI tšempioni tiitli väljateenimist, oli TI12-l ülisuur auhinnafond. Team Spiriti mängijate sissetulekute võrdlus kahe võidetud TI vahel näitab märkimisväärset erinevust. Iga Team Spiriti mängija nägi TI10 ajal oluliselt suuremat rahalist kahju kui TI12. Team Spiriti kogutud auhinnarahad TI10-l ulatusid vapustavalt 18,2 miljoni dollarini, mis jaguneb umbes 3,6 miljoni dollarini mängija kohta. Seevastu TI12 kogu auhinnaraha oli 1,4 miljonit dollarit, kusjuures iga mängija teenis ligikaudu 284 000 dollarit. See terav kontrast tõstab esile Dota 2 turniiride auhinnafondide arengu ning TI10 ja varasemate TI auhinnafondide suurenemise tänu naeruväärsele Battle Passi müügile.

Kokkuvõtteks võib öelda, et TI12 näitas muljetavaldavat vaatajaskonda, silmapaistvaid mängijate esitusi, intrigeerivaid kangelaste eelistusi ja märkimisväärset erinevust auhinnafondi sissetulekutes võrreldes eelmiste TI-dega. Dota 2 kogukond ootab põnevusega The Internationali järgmist osa, lootes veelgi põnevamat statistikat ja rekordeid.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
ThunderPick
Boonus 2000 dollarit

Viimased uudised

EliGE: Põhja-Ameerika veteran särab Counter-Strike 2 2024. aasta hooajal
2024-05-16

EliGE: Põhja-Ameerika veteran särab Counter-Strike 2 2024. aasta hooajal

Uudised