10 Ameerika Ühendriigid parimat ESportst aastal 2022

Esports mängimine on Ameerika Ühendriikides juba levinud. USA on e-spordi küsimustes üks maailma populaarsemaid ja tulusamaid piirkondi. See "staatus" on inspireeritud erinevatest teguritest, mille hulgas on võtmetähtsusega see, et enamik inimesi on omaks võtnud konkurentsivõimelise mängimise ja voogesituse kui karjääritee. Olulised e-sport, sealhulgas vaatajaskond ja hasartmängud Ameerika Ühendriikides, tõusevad pidevalt uutesse kõrgustesse.

Espordile panustamine tundub palju rohkem sarnane traditsioonilistele spordiüritustele. Mängijad suruvad pidevalt oma servi kihlveokontorite vastu, et oma pangarolli kasvatada. Mängukeskkond espordis on aga kahtlemata erinev traditsioonilise spordiala omast.

10 Ameerika Ühendriigid parimat ESportst aastal 2022

Panustaja jaoks on tavaliselt kõige olulisem leida parimad veebipõhised e-spordi kihlvedusid. Paljud juhtivad e-spordi kihlvedusid pakuvad turvalist võimalust sissemaksete tegemiseks ja panuste tegemiseks. USA parimate e-spordi kihlvedude saitide uurimine võib tekitada segadust, eriti uutele tulijatele. Selleks, et aidata panustajatel USA e-spordi kihlveosaitide meres kahlata, toob see artikkel esile mõned parimad valikud, mis vastavad Ameerika e-spordi panustajate vajadustele, lähtudes kihlveoturgude mitmekesisusest ja pakutavate koefitsientide kvaliteedist.

Section icon
Esportkihlvedude ajalugu Ameerika Ühendriikides

Esportkihlvedude ajalugu Ameerika Ühendriikides

USA e-sporditööstus on miljardi dollari majandusharu. Espordikihlveod pole just nagu iga teine trend; see on kiiresti kasvav tööstus, mis on siin, et jääda. Selle valdkonna silmapaistev omadus on see, et asjad muutuvad kiiresti, mis muudab selle valdkonna põnevaks ja samal ajal tulusaks.

E-spordi ajalugu ulatub tagasi 70ndatesse pärast kahe populaarse video, Asteroidid ja Invaders, avaldamist. See tähistas arkaadmängude algust eSpordi ajaloos. Sel ajal oli mängutööstus üsna dünaamiline.

Kuna 80ndatel muutusid mängukonsoolid kättesaadavamaks, muutusid kohaliku võrgu peod tavapäraseks. Peagi järgnesid mitme mängijaga videomängud, millest sai 90ndatel hitt. Sellega anti välja kaks tollal "populaarset pealkirja", Quake ja Counter-Strike.

Videomängurid ei pidanud USA-s täiustatud Interneti-ühendusega mitme mängijaga mängude mängimiseks selleks ettenähtud kohtadesse kogunema. See meelitas ligi palju mängijaid ja vaatajaid, kes said täiesti uuel viisil ühendust võtta. See nägi turniire, mis meelitavad ligi tohutult vaatajaid mitte ainult USA-s, vaid ka kogu maailmas.

Kuna eSpordi turniiride auhinnafondid tõusid hüppeliselt uutesse kõrgustesse, ei tahtnud eSpordi fännid kõrvale jääda ja hakkasid peagi oma lemmikmeeskondadele panuseid tegema. See omakorda viis e-spordi online-ennustuse populariseerimiseni, kus panustajad said panustada skinidele või pärisrahale.

Esportkihlvedude ajalugu Ameerika Ühendriikides
Esport tänapäeval USA-s

Esport tänapäeval USA-s

Tänapäeval kehtivad spordi- ja e-spordikihlvedude osas mõned piiravad eeskirjad. Kuid õnneks on endiselt halle alasid, mis kipuvad olema pigem leebemad kui piiravad. Sellele vaatamata on eSport kahtlemata kõige kiiremini kasvav ajaviitetegevus USA-s, meelitades ligi 300 miljonit vaatajat.

USA on maailmas innovatsiooniliider ja see laieneb ka e-spordi kihlvedudele. Kuna vaid käputäis USA osariike lubab reguleeritud spordikihlvedude tööstust ja isegi mõned tunnustavad e-sporti, on teada tõsiasi, et USA kihlveokontorid püüavad oma välismaistele kolleegidele järele jõuda. Sellest hoolimata on e-spordi kihlveod USA-s tohutult jälgitavad.

Kuna eSports jätkab Ameerika Ühendriikides õitsengut, on peamine murekoht see, kas Ameerika Ühendriikide e-sporditööstusel on märkimisväärne tulevik. Siiani on mõned osariigid e-spordi kihlvedude suhtes vastuvõtlikud olnud, samas kui teised, sealhulgas seal, kus spordiennustused on lubatud, on e-spordi kihlvedude suhtes skeptilised.

Uurides praegust e-spordi kihlvedude maastikku USA-s, selgub kahtlemata, mis võib takistada turunduse potentsiaali saavutamast. Lisaks võiks selline uuring heita valgust tulevikule.

Esport tänapäeval USA-s
Esportkihlvedude tulevik USA-s

Esportkihlvedude tulevik USA-s

USA e-sporditööstus ei ole veel oma potentsiaali saavutanud. Valgust tunneli lõpus on siiski veel näha. Esialgu tundus, et sihtrühm on spordiennustuste vastu rohkem huvitatud, kuid COVID-19 pandeemia ja muud tegurid on sundinud panustajaid kaaluma e-spordiennustust.

E-spordi tööstuse enneolematu kasv annab igati põhjust jääda positiivseks tuleviku suhtes. E-spordi kihlvedude potentsiaal selgitab, miks valdkonna parimad kihlveokontorid on eSpordi kihlveo pakutavast võimalusest kiiresti kinni haaranud.

Pole kahtlust, et veebipõhised e-spordiennustused on kindlasti panustajatele paremini kättesaadavad. See tähendab, et see tervitab ka mõningast konkurentsi USA parimate e-spordi kihlveosaitide vahel. Espordiennustajad võivad seega oodata rohkem võimalusi laiemalt. Kahtlemata on e-spordi kihlvedude tulevik USA-s helge tulevik!

Esportkihlvedude tulevik USA-s
Kas kasiinod on USA-s legaalsed?

Kas kasiinod on USA-s legaalsed?

Online kasiino mängimine on viimastel aastatel näinud suurt buumi. Märgiti, et Ameerika hasartmänguseadused mõjutasid hasartmängude ajalugu mitmel viisil. Hasartmängud olid viimasel kümnendil enamikus Ameerika osariikides keelatud, välja arvatud Louisiana ja Nevada. Asjad on aga muutunud – enamik osariike on legaliseerinud võrgumängud, sealhulgas traditsioonilised online-kasiinomängud, loteriid ja spordiennustused.

Hasartmängud on USA-s föderaalseaduste alusel legaalsed. Hasartmängude või kasiinomängude seaduslikkusega kaasnevad aga mõned piirangud, mis kehtivad enamasti riikidevaheliste ja võrguhasartmängude puhul. Väärib märkimist, et kasiinolaadsed hasartmängud on vähem levinud. Nagu varem mainitud, on see ainult Nevadas ja Louisianas, kus kasiinohasartmängud on seaduslikud kogu osariigis. Enamik, kui mitte kõik, teised osariigid, mis lubavad kasiinolaadseid hasartmänge, piiravad hasartmängutegevust teatud geograafiliste piirkondadega.

Kuigi mõningaid hasartmängude vorme peetakse paljudes osariikides seaduslikeks, on see tööstus tugevalt reguleeritud. Näiteks on online-kasiino hasartmängud enamikus jurisdiktsioonides suure tõenäosusega ebaseaduslikud. Täitmine on aga äärmiselt raske ja lõtv.

Kas kasiinod on USA-s legaalsed?
Ameerika Ühendriikide spordiseadused

Ameerika Ühendriikide spordiseadused

Kas Ameerika Ühendriikides saab panustada e-spordile? Enamik e-spordi panustajaid sooviks kahtlemata sellele küsimusele vastust saada. Internetis on võimalik eSpordile panustada, kuid mängijatelt nõutakse hoolsuskohustust. Väita, et USA kihlveoseadused on keerulised, oleks alahinnatud. Miks? Interneti-spordikihlvedude, sealhulgas e-spordi seaduslikkuse mõistmine eeldab föderaal-, osariigi ja kohalike seaduste põhjalikku mõistmist.

Osariigid, kus kehtivad esporti käsitlevad õigusaktid

2021. aasta seisuga kehtisid ainult neljas USA osariigis e-spordi kihlvedude osas konkreetsed seadused. Nende hulka kuuluvad New Jersey, Nevada, Tennessee ja Lääne-Virginia. Teised osariigid on soovinud e-spordi kihlvedusid reguleerida, mis tähendab, et e-spordi kihlvedude suhtes kehtivad mõned reeglid ja määrused, kuid need pole täielikult legaliseeritud. Osariikide näited, kus e-sport on reguleeritud, on New York, Iowa, Illinois, Arkansas, Delaware, Michigan, Rhode Island, Montana, Oregon, New Mexico ja Pennsylvania.

Praegusel kujul ei ole teised osariigid, eriti need, kes on spordiennustused legaliseerinud, oma seisukohta e-spordi sündmustel panuste tegemisel teatavaks teinud. Paljude osariikide seadusandjad peaksid pöörama tähelepanu e-spordi sündmustele ja nende klassifitseerimisele.

Sõltumata sellest, millises osariigis mängija elab, peavad nad enne panuste tegemise alustamist tähelepanu pöörama oma osariigi e-spordi seadustele.

Ameerika Ühendriikide spordiseadused
Kihlveoseadused Ameerika Ühendriikides

Kihlveoseadused Ameerika Ühendriikides

Kihlveod on Ameerika Ühendriikides väga reguleeritud. Sellele tööstusele kehtivad nii osariigi kui ka föderaalsed eeskirjad. Need seadused puudutavad valdkondi, kus panustamine on lubatud, hasartmängude tüüpe, kes tohib mängida, ja parimaid tavasid. Sellegipoolest on siin mõned olulised kihlveotoimingud Ameerika Ühendriikides:

2006. aasta ebaseaduslik Interneti-hasartmängude jõustamise seadus

See seadus keelab finantsasutustel töödelda ebaseaduslikus Interneti-hasartmängudes osalevate isikute makseid. Seda silmas pidades peavad hasartmängudega tegelevad isikud esitama tõendid oma õigusvõime kohta.

India hasartmängude reguleerimise seadus

See seadus annab föderaalselt reguleeritud India hõimudele volituse reguleerida hasartmänge oma maadel. See seadus võeti vastu eesmärgiga edendada hõimude suveräänsust.

Profi- ja harrastusspordi kaitse seadus (PASPA)

See 1992. aasta föderaalseadus, tuntud ka kui Bradley seadus, loodi selleks, et keelata spordikihlveod kõigis USA osariikides ja takistada üksikutel osariikidel hasartmängutegevust reguleerimast. New Jersey vaidlustas selle seaduse, mis lõpuks tühistati, säilitades nii New Jerseys spordikihlvedude seaduslikkuse.

Ebaseadusliku hasartmänguäri seadus

See seadus võeti spetsiaalselt vastu sündikaathasartmängude käsitlemiseks. Selle seaduse alusel karistatakse isikuid, kes on süüdi ebaseadusliku hasartmänguäri korraldamises, rahastamises, juhtimises või tegutsemises, rahatrahvi või vangistusega.

Kihlveoseadused Ameerika Ühendriikides
Ameerika Ühendriikide mängijate lemmikmängud

Ameerika Ühendriikide mängijate lemmikmängud

Nii nagu NFL on spordikihlvedude valdkonnas alati ees olnud, on teatud e-spordi tiitlid Ameerika Ühendriikides väga populaarsed. E-sporditööstuse kasvades peavad mängijad tegelema tuhandete valikuvõimalustega. Kuigi uuematel tiitlitel on alati võimalus tippu tõusta, on siin mõned neist USA e-spordi panustajate seas populaarseimad tiitlid.

League of Legends (LoL)

LoL on üks imetletumaid e-spordialasid kogu maailmas, mitte ainult USA-s. See mäng on kahtlemata USA-s nähtus, peamiselt selle saadavuse tõttu tasuta mängitava mänguna ja selle tõttu, et sellel on kõige tulusamad auhinnarahad.

CS:GO

Tuntud ka kui Counter-Strike: globaalne rünnak, CS:GO naudib USA-s tohutut populaarsust. Seda mängu on uskumatult lihtne vaadata ja jälgida, isegi kellelgi, kellel pole eelnevat e-spordi kogemust, mis selgitab, miks see mäng on igal teisel aastal kasvava populaarsuse sünonüümiks.

DOTA 2

DOTA 2 on palju sarnasusi LoL-iga. Need kaks e-spordi tiitlit on inspireeritud samast mängust Defense of the Ancients. Mänguentusiastid usuvad aga tavaliselt, et DOTA 2 on nende kahe kõige paindlikum ja keerulisem variant. Peamine põhjus, miks DOTA pole nii populaarne kui Lol, on selle suhteliselt kõrge oskuste ülemmäär.

Ameerika Ühendriikide mängijate lemmikmängud
Makseviisid Ameerika Ühendriikides

Makseviisid Ameerika Ühendriikides

Suur osa spordikihlvedude reguleerimise rõhuasetusest Ameerika Ühendriikides oli inspireeritud rahapesust ja organiseeritud kuritegevusest, eriti raha töötlemise viisist. See tähendab, et USA panustajad peaksid makseviisi valides olema äärmiselt ettevaatlikud. A hea makseviis peaks olema ohutu, turvaline ja usaldusväärne. Sellegipoolest on siin mõned populaarsed makseviiside kategooriad, mida soovitatakse USA panustajatele.

Krediit- ja deebetkaardid

Deebet- ja krediitkaardid on Ameerika Ühendriikides kasiinomängijate jaoks enimkasutatavad makseviisid. Üks peamisi põhjusi, miks krediit-/deebetkaardid on ülemaailmselt populaarsed, on nende juurdepääsetavus; peaaegu igaüks saab neile juurde pääseda ja neid kasutada. Mõned USA mängumaastiku suured nimed on Visa, MasterCard ja American Express.

E-rahakotid

E-rahakotid on nüüdseks USA võrgumängutööstuses levinud. Need võivad olla tänapäeval veebikasiinodes enimkasutatavad makseviisid nende kasutuslihtsuse, kiire tehingute töötlemise ja veebiturvalisuse tõttu. Kui PayPal on USA-s populaarne, siis Skrill ja Neteller on populaarsuselt kiiresti järele jõudmas.

Interneti-hasartmängijate jaoks kasutatavate maksevõimaluste arv kasvab iga päevaga. Eelkõige on ettemakstud kaardid, vautšerid ja krüptovaluutad tööstuses kiiresti aktsepteeritud kahel põhjusel: turvalisus ja anonüümsus.

Makseviisid Ameerika Ühendriikides
KKK kihlvedude kohta USA-s

KKK kihlvedude kohta USA-s

Kas e-spordi kihlveod on USA-s seaduslikud?

E-spordi kihlvedude seaduslikkus USA-s on keeruline küsimus. Kuigi e-spordi kihlvedude turge katavad lugematud kihlveokontorid, ei ole see veel juriidilisest seisukohast lõplikku seisukohta saanud. Nüüd on iga riigi ülesanne kujundada oma seisukoht selle tegevuse suhtes.

Kas e-spordiennustus erineb traditsioonilisest spordiennustusest?

Nii e-spordil kui ka spordiennustustel on palju sarnasusi, sealhulgas kihlveosüsteemid ja panustamisprotsess. Nende kahe kihlveoturu silmapaistev erinevus seisneb selles, et e-spordi üritustel osalevad alaealised. See seab enamikus osariikides kahtluse alla e-spordi kihlvedude seaduslikkuse.

Kas USA e-spordi panustajad saavad rahvusvahelistel üritustel panustada?

Jah. USA esporti panustajad saavad alati panustada rahvusvahelistele e-spordiüritustele. Väärib märkimist, et enamik suuremaid e-spordiüritusi, sealhulgas LoL ja CS:GO, on peamiselt rahvusvahelised. Siiski peaksid mängijad saama panuseid teha enamikel e-spordi turniiridel.

Kas USA-s on panustamisel vanusepiirang?

Põhimõtteliselt on panustajad saanud täisealiseks (olenevalt osariigist vähemalt 18- või 21-aastased või vanemad), et teha panuseid USA-s pärisraha saidil.

KKK kihlvedude kohta USA-s